Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki agregat wybrać?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dymus512728

dymus512728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 luty 2011 - 16:05

jaki agregat wybrać? Planuje kupno agregatu uprawowo siewnego biernego i nie jestem zdecydowany jaki kupić. Myślę nad kupnem siewnika amazone d8 i do tego agregat z hydropakiem z wałem Packera. agreat w bardzo dobrym stanie używany lub nowy z uni no i przeciętni wydał bym na zestaw ok 25-27tys.zł. Drugą opcją jest kupno kompletnego agregatu z siewnikiem nabudowanym firmy konskilde z 2003r za 27tys. Proszę o pomoc i rady który agregat lepiej wybrać? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki agregat wybrać? Dzisiaj, 05:29
  •  

#2 Share rudy0406

rudy0406

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 luty 2011 - 16:42

jaki agregat wybrać? Witam co do agregatu uprawowo-siewnego z uni to szkoda tylko kasy na niego wydawać bo nowy kosztował ok 16tyś zł a robi tak samo jak tańszy z agro-maszu wiem bo mam taki też miałem taki dylemat ale za agro-masz dałem 8.5tyś zł i był nowy już dwa lata pracuje i jest ok rocznie sieje ok 45h a co do konskilde to moim zdaniem co nowe to nowe a to jest używane i napewno mało nie zasiał a po za tym zależy do jakiego ciągnika chcesz ten zestaw dać nabudowany jest lżejszy i ma ciężar przesunięty bliżej ciągnika a to też różnica

#3 Share dymus512728

dymus512728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 luty 2011 - 17:14

jaki agregat wybrać? Uprawiał bym agregatem ok 110ha i chodził by przy szecio cylindrowym dwu napędowym zetorze. Z tego co słyszałem i sam przyglądałem się dla agregatu z agromaszu i ma troche gorsze i nie dokładne wykonanie. Mam mocno zakamienione pola i nie wiem czy nie roleciał by sie ten agregat tym bardziej że jak jechał bym z prędkością 10km/godz.

Edytowany przez milanreal1, 04 luty 2011 - 23:41.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 04 luty 2011 - 18:06

jaki agregat wybrać? moja propozycja to http://www.skotarek-...owo-siewny.html w pełnym wyposażeniu czyli wał packer spulchniacze śladow kosztuje nieco ponad 11tys zł. Moze przypadnie Ci do gustu .... zwróć uwage na ośkę w przednich wałach mało które agragaty je posiadaje a na Toje zakamienione pola chyba dość przydatne wzmocnienie

Edytowany przez kpiotr, 04 luty 2011 - 18:09.

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 05 luty 2011 - 17:42

jaki agregat wybrać? Skotarek ma ośkę i w dodatku dzielony przedni wał co też jest na +. Ośkę w przednim wale widziałem też w Mandamie. Grano wygląda nieźle i ma dzielony przedni wał. Przedni wał Uni wygląda jak z zapałek przez to zrezygnowałem z tego agregatu, też mam zakamienione pola...