Skocz do zawartości

Zdjęcie

Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki?

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 luty 2011 - 13:21

Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki? @brzozak2 masz racje agrokid-y mają silniki mitsubishi,
bogdan ciekawie prawisz ;) pierwszy raz o tym słyszę
Panowie a jak sprawdzić gdzie jest silnik produkowany ( jak pisze na tabliczce znamionowej ) Bo zapytać się dilera :( wiecie jak jest
O betapower :"new six cylinder turbo diesel BetaPower engine developed by the European Engine Alliance, a consortium of three of the world's leading manufacturers of agricultural and industrial diesel power units, including Cummins and Iveco." wujek google pomógł Mój odnośnik

Edytowany przez Andrzej24871, 05 luty 2011 - 13:33.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki? Dzisiaj, 14:22
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 luty 2011 - 13:58

Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki? tak, ale to zabieg czysto marketingowy, w tamtym roku iveco i cummins zaczeli laczyc swoje sily, natomiast betapower to byla seria silnikow zrobiona przez cumminsa. jeszcze jakis czas temu (nie wiem rok moze dwa) na oficjalnej stronie cumminsa byla wyroziona ta seria i pelne specyfikacje do niej.

dzis zostal tylko slad w informacjach mc'cormicka.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 11 luty 2011 - 17:28

Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki?

Ale nie wiem czy można powiedzieć że case ma swoje silniki , w case są FPT ( robione w iveco na licencji cumminsa?) Podobna sytuacja w MF tymi z silnikami sisu , MF tak samo jak sisu diesel (czy jak mu tam) należą do agco tak samo case i iveco należą do Fiata a że właścicielem cnh jest fiat....

Czasami starasz się powiedzieć coś mądrego ale ci kolejny raz nie wychodzi
Iveco współpracuje z Cumminsem tak samo jak Scania i silniki FPT są produkowane dzięki dokumentacji Iveco, nie jest to żadna licencja!!!

Źródło

W zasadzie to JD, Valtra, Kubota i CNH produkują dla siebie silniki, bo Deutz AG nie należy do SDF w całości, tylko w 40%, więc nie ma własnych silników :) Ale wszystkie ciągniki sa montowane tak jak Ursus , bo nie ma takiej fabryki w której by produkowano wszystko, od skrzyni po silnik, mosty itd :)

Valtra i MF bo to AGCO, Sisu należy do AGCO. Zetor ma swoje, Belarus ma MMZ a to nie jest własność Belarusa. Z SDF masz całkowitą rację. CNH robi swoje tak jak piszesz.
Źródło

Nie jestem pewien ale z tego co mi wiadomo to valtra stosuje w serii N silniki Sisu, a w serii T silniki Fortius. Przynajmnie z tego tak wynika

Fortius to model silnika :P
Źródło

Mój odnośnik
weź popraw to sizu na Sisu bo człowiekowi gorąco się robi jak to czyta

Edit:kokoman0 tak trudno zauważyć że skomentowałem cały temat a nie tylko jedną wypowiedź dlatego napisałem i fortius <_<

Edytowany przez Lukasz1987, 21 luty 2011 - 13:04.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 11 luty 2011 - 21:01

Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki? Z tym silnikiem sisu fortis już wszystko zostało wcześniej wyjaśnione. Poprostu tak dziwnie napisali na tej stronie, że czytając artykuł (ten w który to przeczytałem) można nie znając dokładnie sprawy wprowadzić się w błąd.

#45 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 luty 2011 - 23:24

Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki? Ale jeszcze SDF montuje swoje własne silniki Same serii 1000 w DF Agroplus, Agrolux, Agrotrac oraz w odpowiednikach czerwonych i srebrnych :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 19 luty 2011 - 12:38

Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki? Kubota , z tego co wiem , w swoich ciągnikach montuje tylko swoje silniki.

Dodaj odpowiedź