Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Żyto dankowskie diament

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
46 odpowiedzi na ten temat

#1 kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 luty 2011 - 12:19

Żyto dankowskie diament Witam serdecznie.
Na wstępie przepraszam za to że być może kopiuję temat ale nie znalazłem nic stosownego do mojego problemu a mianowicie mamy posiane żyto dankowskie diament na kompleksie zytnim słabym, norma wysiewu została ustawiona 200kg/ha.Zaznaczam rownież że w pobliżu jest las i oczywiście zwierzyna się pasie i urządza bitwy na poroża...
Teraz jest problem tego typu że wystąpiła pleśń śniegowa na życie które zostało zakupione z centrali zaprawiane.Na chwilę obecną nie wiem jaka była zaprawa stosowana ale to w niedługim czasie postaram się ustalić.
I teraz moje pytanie szczególnie kierowanie do tych którzy siali to żyto jak to u was wygląda czy tez występuje pleśń i czy macie jeszcze inne problemy z nim.
A co do innych odmian żyta to na jakich kompleksach siejecie i jaka jest norma wysiewu dla danej odmiany.
pozdrawiam
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Żyto dankowskie diament Dzisiaj, 14:15
  •  

#2 simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 04 luty 2011 - 13:18

Żyto dankowskie diament U mnie w tej odmianie nie ma w tym roku problemu z pleśnią- wogóle barak jakichkolwiek problemów. Uprawiamy jeszcze odmianę Kier i Rostockie- na najsłabszych glebach głównie V klasy. A norma wysiewu to od 180 do 250 kh/ha.
  • 0

#3 kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 luty 2011 - 20:10

Żyto dankowskie diament no my posialiśmy 200kg/ha i tak jak opisałem problem powyżej.

A wcześniej miałeś jakieś problemy?
  • 0

#4 simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 09 luty 2011 - 09:35

Żyto dankowskie diament W życie nigdy. W pszenżycie się czasem zdarza tylko. Te żyto jest zaprawione od pleśni śniegowej - sprawdzałem na etykietakch.
  • 0

#5 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:28

Żyto dankowskie diament Dańkowskie Diament C1 siałem w ilości 110kg/ha, a tu masz jego cechy.
http://www.danko.pl/...html?type=SMTI=
  • 0

#6 Art

Art

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:57

Żyto dankowskie diament ja sieję tą odmianę od 3 lat i nigdy nie było problemu z pleśnią a norma wysiewu to 110 kg w zupełności wystarczy w optymalnym terminie oczywiście
  • 0

#7 Olekc330

Olekc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • 9630145

Napisany 09 luty 2011 - 21:02

Żyto dankowskie diament Ja również mam 6.5 hekatra Dańkowskiego. W tej chwili materiał 3 letni. Posiane 140kg/h ale troszkę późno. Na wiosnę dostanie 250-300 kg saletrzaku na hektar. W tym roku będzimy zasilać dolistnie mocznikiem i nie wiem jakie dawki zastosować :unsure: Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie B)
  • 0
Ursus C330:)

#8 avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • 3250458

Napisany 12 luty 2011 - 09:45

Żyto dankowskie diament Ja również uprawiam odmiane Dankowskie Diament i jestem bardzo zadowolony z tej odmiany. Nigdy nie wystąpiła mi pleśń śniegowa. Jedynie wyprzało troszkę w ubiegłym roku. Wysiew to 150 kg/ha ale na glebach klasy 6 gdy jest opóźniony siew to zwiększam dawkę do 170 kg/ha.
  • 0

#9 Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • 5870029

Napisany 14 luty 2011 - 22:03

Żyto dankowskie diament Ja posiałem w tym sezonie 10 hektarów dańkowskiego do tej pory nie było siane u nas żyto klas 3-4 siałem 100 kilo na ha i nie widać na nim pleśni jak narazie przezimowało dobrze materiał kupiony w cntrali
  • 0

#10 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:58

Żyto dankowskie diament Też posiałem na jesieni po raz pierwszy tą odmianę na V klasie i zobaczymy jak to będzie. Mam jeszcze pytanko ile dajecie saletry na hektar wiosną?, myślałem dać 200 kg/ha ( 120kg/ha pierwsza dawka i 80kg/ha druga)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 07:12

Żyto dankowskie diament posiałem 140kg i jest za gęste. Pierwsza dawka 150kg saletry na 5 klasie. uważam, że więcej na tej glebie nie ma sensu. dam jeszcze mocznik w oprysku 2 razy plus ochrona .
  • 0

#12 Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 18:18

Żyto dankowskie diament a co powiecie ogólnie o tej odmianie - jak plonuje ? przy jakiej agrotechnice i nawożeniu?
  • 0

#13 DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • 7747774
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 10 maj 2012 - 20:41

Żyto dankowskie diament Ja mam 1 rok Dańkowskie Diament i Crooas a zobacyzmy jak będzie plonować diament wygląda super opryskany Stbilanem 750 by się nie położył czasem
  • 0

#14 prezes11

prezes11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 11:11

Żyto dankowskie diament Stoje przed dylematem czy siac zyto hybrydowe czy populacyjne. Zrobila sie moda na hybrydy w przypadku rzepaku ok wszystko rozumiem ale w przpadku zyta mam kilka watpliwosci. Populacyjne ma jeden wilki plus czyli mozliwosc wykorzystania zebranego ziarna do siewu. Co myslicie o tym ? Wiec czy jestescie za hybrydami czy za populacyjnymi (Dankowskie) ?
  • 0

#15 zetor111447

zetor111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:23

Żyto dankowskie diament ja miałem dankowskie diament i nie polecam....bez okrywy snieznej wymarzło mi około 35%zboza....mroz był w ganicach 26 stopni
  • 0

#16 majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 08:14

Żyto dankowskie diament Powiedzcie mi jaki jest optymalny termin siewu dla północnej części woj mazowieckiego?
  • 0

#17 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 02 wrzesień 2012 - 09:56

Żyto dankowskie diament wystarczy poszukać na forum...
http://www.ryebelt.c..._PL_Aussaat.JPG
  • 0

#18 majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 11:16

Żyto dankowskie diament Dzięki tez już to znalazłem, stosujecie sie do tych terminów czy macie jakieś inne doświadczenia?
  • 0

#19 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8100 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2012 - 20:26

Żyto dankowskie diament Te dane są określane na podstawie wieloletnich warunków panujących w Polsce. Ale czasami mamy odchyły od standardów. Rok temu wujek posiał żyto 20 października, śnieg zima był, wiosną trochę w słabej kondycji było to żyto, ale wysoka dawka N na start i 4t uleciały.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 08:43

Żyto dankowskie diament Czyli ponad miesiąc później niż wynika z tego rysunku. Z tego co wiem to żyto powinno rozkrzewić się na jesieni? A powiedzcie jeszcze jak plonuje Wam ta odmiana?
  • 0