Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys?

74 odpowiedzi na ten temat

#61 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny i ciągniki rolnicze.

Napisany 14 marzec 2012 - 20:21

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Wypraszam sobie mam bizona 50 i na pewno twoja 40 by nie dala z nim rady bo jest węższa.Zamiast 40 wolał bym 50.50 i pierwsze 56 lepiej tykają od tych nowszych 56

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Dzisiaj, 15:29
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2012 - 07:52

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Jest wezsza bo ma 4 klawisze to o 25cm wezsza, no i na gardzieli,ale roznicy wielkiej nie robi.Mam Z056 i 40 spokojnie dorownuje. Kazdy sie dziwil ze ta babcia tak chodzi. Zapraszam do porownania :P Stan techniczny ma wielkie znaczenie, jak bedzie ruina to 40 Wistula wyprzedzi! :D Nie obrazajac tych sprzetow! ;)

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2012 - 11:54

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys?

Kazdy sie dziwil ze ta babcia tak chodzi.Zapraszam do porownania

No a czemu babcia ma nie chodzić, zwłaszcza jak jest jeszcze na fleku :P a z kim ją będziemy porównywać - z osiemnastką :D

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2012 - 15:11

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? No no takie poronwania! :P

#65 Share lukaszursusy

lukaszursusy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 13:41

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? witam ja mam bizona 40pieknie chodzi kola zalozylem te szerokie jak w 50tce . odpalilem go ostatnio jest takich drobnych robot przy nim ale naj wiekszy to ze 3bieg mi nie wchodzi sciaglem dekiel zeby cale wodziki niby pracuje co moze byc?

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 czerwiec 2012 - 19:29

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Czy bieg nie wchodzi w ogóle, czy wchodzi a go nie ma?
Jeżeli bieg wchodzi a go nie ma, mogą być zerwane tryby, a jeżeli nie można go włączyć w ogóle,czyli nie mozna go wepchnąć na 3 bieg, to mogą zle byc ustawione cięgna lub któryś z kołeczków blokujących na wodzikach działa wadliwie i dlatego nie można wepchnąć dzwigni na bieg. Te kołeczki znajdują się na tych okrągłych dzwigniach w skrzyni, które przesuwają wodziki na bieg.
Trzeba je dokładnie sprawdzić, bo prawdopodobnie może to blokować mozliwość wciśnięcia biegu.

#67 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 18 czerwiec 2012 - 18:29

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? może być też walnięte łożysko igiełkowe pomiędzy wałkiem sprzegłowym a zdawczym, ale to wtedy choćby biegi wyskakują, w skrajnych przypadkach może sprzegło kłowe które zazębia 3 jest uszkodzone,

#68 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 30 lipiec 2012 - 11:59

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? te "pięćdziesiątki" niech będą nie wiem jak zadbane to zawsze to są stare kombajny, u nas we wsi ostatnio też je sobie pokupowali i dwóch od razu wymieniło silniki, dwóch ostatnio wnętrzności wyjmowało (mam na myśli wialnie). Przy takim kombajnie trzeba się liczyć się z tym też sporo pasów jest starych i zaraz mogą pęknąć. A co najważniejsze w tych czasach co były produkowane nie było prawie wcale kombajnów, podejrzewam, że one się nie nudziły tylko jeździły aż do połowy września.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2012 - 14:17

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Wszystko zależy jak były zadbane i Z056 może być gorszy złom, nawet rocznikowo młody niż Z040 czy Z050. Zależy jak było o niego zadbane i co w nim było wymieniane.

#70 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 15:09

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Mam z050 z silnikiem Rekorda ten z turbo ... Znajomy kupił teraz sobie z056 ... o dwa lata starszego od mojego z050
Mój z050 ma 78r ,a jego z056 76 . Gdy robiliiśmy porównania niczym się one nie różnią ,mój jedynie szybciej "pracuje w zbożu" i mniej łapie zadychę. Ja zdążyłem dojechać do prawie końcówki ,a on był w połowie . Bizony tak samo ustawione i pięknie czyszczą ,jak się dba to sie ma ;D

#71 Share eloelo52i0

eloelo52i0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 19:38

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? hmm u mnie Kombajn bizon z050 po renowacji na z056 spokojnie daje rade na 28h , ale jeśli mówisz że problem z silnikiem to ciut lipna sprawa ..

#72 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:41

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Witam chciałbym odświeżyć temat a mianowicie chcę kupic taki kombajn jak w temacie i proszę o pomoc ,sprzedawca wycenił maszynę na 8500 zl ma uszkodzoną żmijke w chederze (pęknięta) nie działa instalacja elektryczna (baterie dobre) wycieki z hydrauliki pod podłoga,wytarta żmijka w zbiorniku,skruszała jedna opona przód.Plusem sa nowe pasy jezdne wymieniona półoś lewego koła nowe podsiewacze i wariator ,kosa przerobiona na zo56 ,silnik pali przy -9st.nie dymi przy przegazówce ,pracuje równo, bez wycieków,ciśnienie na zimnym 3,5, stan wizualny całej maszyny oceniam na3+ .I teraz pytanie czy za ta sumę warto go kupić i na co jeszcze zwrócić uwagę . będzie pracował na 20ha,z góry dziekuje za pomoc.

#73 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:49

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? daj sobie spokuj to zabytek i skarbonka, silnik na zimnym 3,5 a w żniwa pod obciążeniem 1,
ten pękniety ślima z czasem trzeba bedzie wymienić - przerabiałem to spawanie i wkońcu się rozleciał na dwie cześci - nie tania rzecz, przewody metalowe można wymienic na elastyczne, instalacja do wymiany - mozna kupić.
miałem 056 od 79 roku tez był tani, ale kiedyś nie było tyle kombajnów zwrócił sie po 1 sezonie (chociaż trzeba było non stop dziury łatać), ale przed następnym została goła rama wszystko było zgnite (stal pare lat na dworze cały rok) po kapitalce wytrzymał do 2011 + drobne naprawy (miał miejsce w garażu)

w koncu wszystko zależy od stanu maszyny

Edytowany przez aro1975, 18 lipiec 2013 - 07:00.

#74 Share hubi330m

hubi330m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 maj 2013 - 18:58

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? ja też mam bizona z050 i kosze nim co roku dużą ilość pól bizon czerwony i dobrze chodzi mało pali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#75 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:07

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Nieobrazaj tych maszyn mają prawo sie psuc jak kazdy nowy kąbajn Ja mam Z040 z 1972 roku. Ma juz 40 lat i naprawde na jego wiek nie moge zle o nim powidziec bo do bardzo dobra maszyna i nie chce go zamieniac kolega kupił 56 o 20 lat młodszego od mojego i robił mu kapitalke a mnie sa jescze orginalne łozyska koła pasowe w swietnym stanie jak i inne elementy Nie jeden nie mógł uwierzyć że ma tyle lat a taki stan :) hydraulika wszystko ładnie smiga a silnik dzwon wymieniałem uszczelke pod głowica i nie moglismy uwierzyc brak progów na tulejach jak by nowe były oleju nie bierze a ta jego piękna praca po prosyu rzadko który silnik jak sw-400 tak równiutko pracuje :) aha silnik pracuje od nowosci po zimie pali na dotyk od pierwszego :) po sezonie planuje usprawnić poządnie instalacje elek. wymienć zegary itp i rózne drobnostki,odmalować odpicować i przez wiele lat mi posłuży a jak bedzie wymagał remontu to z pewnoscią go dostanie bo nalezy mu sie jest juz u nas z 14 lat :)
Kilka km ode mnie znajomy ma też Z040 w tym roku na wiosne przeszedł remont kapitalny wymienili wszystkie łożyska,paski,inne elementy które były uszkodzone,nowa instalacja,oponki,i mówicie ze niema częsci :P na zamówienie z poznania zakupili nowy podsiewacz całą obudowe wentylaotora i zmijek od spodu :)wszystko zostało wyczyszczone wydmuchnięte rozebrane wymalowane jak należy :) po prostu wszystko zostało przywrócone do 100% sprawnosci :) i mi sie to bardzo podoba trzeba cenic takich ludzi :) inny znajomy posiada zo43 sprowadzony kilka lat temu w orginale w pięknym stanie z kabinką :) a co do cżesci to wszystko to co potrzebne to mozna dokupic od 56 i pasuje a niektóre elementy sa jeszcze w sklepach oryginalne

Edytowany przez lukaszursus904, 13 sierpień 2013 - 20:43.