Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys?

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2011 - 17:42

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Ja mam fortschritta E512 i bizona nie chcę mieć na podwórku to jest kupa złomu i tyle ja kupiłem E512 z Czech 6 lat temu on jest z 1986r i wymieniłem w nim tylko pasy jezdne i pompę wodną kombajn chodzi jak ta lala :D a ci co mają bizony to no stop je robią bo ciągle się coś piepszy już w maju szykują je do sezonu i i tak w żniwa pełno awarii a ja w swoim 2 tygodnie przed robię mały przegląd wymieniam olej smaruję ostrzę kosę i potem tylko heder zakładam i w pole :lol: Fortschritt jest milion razy lepszy od bizona
bizon to takie dziadostwo jest że szok już vistula była lepsza od tego gó***

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Dzisiaj, 16:15
  •  

#42 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 08 luty 2011 - 17:55

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? @BSZ110
w sumie średnio mnie to obchodzi jak wyglada "sprawa" w twoich okolicach
tobie nie podoba sie fortschritt ok, mnie bizon to moja sprawa i nie pytaj mnie dlaczego mi sie nie podoba bo po prostu mi się nie podoba i tyle w tym temacie.

fortschrittami ludzie też zniwuja i jest ok, ale ogólnie gratuluje tylu bizonów, kup sobie jeszcze 3 ;)

edit:
generalnie ta dyskusja do niczego nie prowadzi, o gustach sie nie dyskutuje wiec to na tyle z mojej strony, wrócmy do tematu

Edytowany przez Matey, 08 luty 2011 - 18:00.

KS Falubaz

#43 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 08 luty 2011 - 18:13

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? @masej gratuluję :)

@Matey wiem jestes moderatorem ale Twoja ironia jest zbedna...!

Ok, to jest temat o Bizonie więc wytłumacz mi zagadnienie co do tej tylnej osi w Bizonie. Oświeć mnie bo naprawde nie wiem co w niej jest nie tak

#44 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 08 luty 2011 - 20:20

Ja mam fortschritta E512 i bizona nie chcę mieć na podwórku to jest kupa złomu i tyle ja kupiłem E512 z Czech 6 lat temu on jest z 1986r i wymieniłem w nim tylko pasy jezdne i pompę wodną kombajn chodzi jak ta lala :D a ci co mają bizony to no stop je robią bo ciągle się coś piepszy już w maju szykują je do sezonu i i tak w żniwa pełno awarii a ja w swoim 2 tygodnie przed robię mały przegląd wymieniam olej smaruję ostrzę kosę i potem tylko heder zakładam i w pole :lol: Fortschritt jest milion razy lepszy od bizona
bizon to takie dziadostwo jest że szok już vistula była lepsza od tego gó***

Co wy się kłócicie nie wiadomo o co, jak masz kombajn zadbany to się nie będzie psuł, normalna sprawa, ja mam 8 lat Bizona i wiem czym to pachnie, jak się dopilnuje wszystkiego na czas, nie robi na siłę to kombajn może naprawdę pracować bezawaryjnie.

Apropo tylnej osi, w Bizonie jest wąska i po środku, zobaczcie u mnie w galerii jak mam oś położoną w Fahrze, nie dość, że wąska to jeszcze bliżej lewej strony, czy ja nad tym płaczę? Nie. Tak zrobiła fabryka, więc tak ma pewnie być.

Tu macie LINK do tego zdjęcia.

Edytowany przez Marcin91, 08 luty 2011 - 20:25.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#45 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 08 luty 2011 - 21:58

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Też bym się chętnie dowiedział o co wam chodzi z tą tylną osią? Co z nią jest nie tak?

#46 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 12 luty 2011 - 15:10

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Nie wiem czy jest opłacalny zakup kombajnu na ten areał. Chyba że pojedziesz na usługi. Tuleje Ci nie zardzewieją w tym silniku, chyba że był remontowany niedawno i są włożone zwykłe. Ja bym brał ten kombajn jeśli jest w stanie jaki opisujesz, z tym że zrobię w sezonie jeszcze 30 ha na usłudze.
A moderatorowi gratuluję wszczęcia zbędnej dyskusji. Dwie strony wątku, sześć postów na temat.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#47 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 12 luty 2011 - 16:10

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Moim zdaniem na taki mały areał kupno kombajnu to zbędny wydatek . Wszystko jest w porządku jeżeli kombajn naprawdę jest w super stanie i nie wyjdzie jakaś poważniejsza awaria w trakcie żniw. Podam wam przykład na moim znajomym kupił za 12 tys Z 50 kombajn nawet że utrzymany jednak w trakcie żniw poszła mu pochwa na osi, wariator i dwa paski na napędzie, jakieś problemy z pompą paliwową i gość załamany urobił się całe żniwa przy kombajnie kasę wpakował i skosił 9 ha swojego i 5 ha na usługach. Po sezonie zapytałem się jak na tym wyszedł powiedział tylko tyle że wolałby nająć kombajn zapłacić za usługę i spokojnie bez nerwów zakończyć te żniwa. Utrzymanie kombajnu też kosztuje <_<
Adi1232

#48 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 15 luty 2011 - 20:46

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Też chcę się dowiedzieć co jest nie tak z tylną osią? Co kombajn na zakręcie się przewraca?
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#49 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 23 luty 2011 - 21:49

Kolejny szpec się znalazł :D Sie pytam czy ludzie juz przestali myśleć do końca? W rosji będzie pełno T-25 Belarusów, w niemczech fortschrittów, w czechach Zetorów to jest normalne że W danym kraju zwykle królują rodzimej produkcji maszyny. To samo o bizonie moge powiedzieć I ta super oś z tyłu wąska kółka malutkie :lol: :lol:
A co boli że Fortschritt nie wiele ale jest lepszy od Bizona oj. Bo od kiedy nasze lepsze od niemieckiego, Nigdy nie było i nie będzie. Ja się z tym pogodziłem a to Twoja sprawa czy się z tym pogodzisz czy nie B)

Wiem że temat troche stary ale chciał bym sie dowiedziec pod jakim względem Fortshritt jest lepszy od Bizona,podaj przykład.I nie sądze że jak już niemieckie to musi byc lepsze w tym przypadku.

Edytowany przez jankes91, 23 luty 2011 - 21:57.

#50 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 27 luty 2011 - 11:29

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? wg mnie każdy używa to co chce ja używam bizona i średnio jestem z niego zadowolony ma nie duże awarie ale zawsze coś wyskoczy nie wiem jak z Fortshritt-em bo nie posiadam ale to też maszyny nie nowe więc psuć się na pewno będą, części do nich i tak już są nie oryginalne i na pewno droższe od bizona, poza tym w mojej okolicy nie wszystko idzie do nich dostać a jak ja mam szukać lub dopasowywać części od innych kombajnów, lub dotaczać części jak to robi mój sąsiad do claas-a compact lub jeździ cały dzień po Polsce i szuka czy jakiś handlarz nie ma używki, to ja dziękuje wole mieć swoja zo 50 jadę 15 km mowie to i to i do domu z powrotem i w pole. mi tylna oś nie przeszkadza i nie wiem w czym ona może przeszkadzać że jest wąska ??? ja powiem tak jeśli kupić jakiś stary kombajn do 10000-15000 tys to tylko bizona bo chociaż części są ogólnie dostępne i w zasięgu portfela. jeśli ktoś ma więcej pieniędzy to może się pokusić o zachodniego. ja osobiście do 40000 tys kupił bym bizona rekorda a powyżej tej kwoty zastanowił bym się nad claas- em lub innym zachodnim sprzętem. niestety taką gotówka nie dysponuje, poza tym nie mam dużego areału i poczciwa zo50-ka daje rade. pozdrawiam i mam nadzieje, że nikogo nie obraziłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:02

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? ja tez mam Z050 i nie narzekam od 1988 u mnie co rok około 35-45 ha teraz od 2008 mniej kosi bo kukurydzy wiecej i rzepaku, w 1994 remont silnika i ogólnie nie mam poważniejszych awari na szczescie:) sprzedał bym ale moje zdanie ze jak za 8 tys czy tam 10 to sie nie opyla:P chociarz bedzie trzeba pomalu o tym myslec:)bo tez chyba 1975 r ale ogolnie za te pieniądze polecam:) jak ladny stan bedzie pzdr

#52 Share kamil221

kamil221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 18:38

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? o silnik się niemartw jak mówi ze jest ok to mu przez te 2 lata nic sie nie stało ja kupiłem silnik do swojego bizona w okazyjnej cenie i stał 4 lata i z pierszego odpalił i chodzi do dzis :D

#53 Share nicramycra

nicramycra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka,polityka

Napisany 13 marzec 2011 - 00:09

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? też sie zastanawiam nad kupnem Z0 50 za 11 tys.

Edytowany przez nicramycra, 17 marzec 2011 - 21:35.

#54 Share piotrekmf3080

piotrekmf3080

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 14:18

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? nigdy ja mam z050 złom i tyle niech nikt go nie kupuję

#55 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:22

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? kolego jak się dba tak się ma jak nie przejrzysz maszyny przed żniwami to czy to z050 czy z056 czy bizon rekord każdy będzie złomem maszyne trzeba przejrzeć i wszystkie usterki usunąć wtedy będzie śmigał pozdrawiam

#56 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:41

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Dokładnie ja mam z056 z 80r , dla innych to jest może i złom , dla mnie też jak jest niefartowny dzień, ale gdybym miał go sprzedać to musiał bym wziąć przynajmniej 25tys ,a wątpię że ktoś mi tyle da, zawsze robiłem go pod siebie, tam się już nie ma bardzo co popsuć, i się nie psuje, tylko bardzo szybko zużywa :D . Dlatego jak masz zamiar jeździć i robić to i tak wymienisz to co jest niezabardzo, wiadomo że za te pieniądze cuda się nie kupi i nic lepszego nie kupisz
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#57 Share piotrekmf3080

piotrekmf3080

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 10:10

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? jak ja co roku w niego ładuje ponad 10tyś to nadodatek to rok 71r

#58 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:58

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? piotrekmf3080 to ty masz coś nie tak pod sufitem albo za dużo kasy jak możesz co roku 10 tyś ładować jak my w tym roku wymieniliśmy łozyska odrzutnik/młocarnia wytrząsacze i inne łożyska razem 27 albo 28 do tego wął na młocarni i odrzutniku i sporo pasków i wyszło ponad 3 tyś z mechanikiem sąsiad robił wszystkie blachy podłoge podsiewacz wentylator sita i podajniki wszystko nowe i ok 5 tyś zapłacił czyli jakbyś zrobił to przez jeden rok to masz 8 no dobra 9 tys i masz spokój na pare lat my mamy Biozna 50-tke 76 rok idzie tylko gwiżdże pierwszy rok u nas kosiła 150 ha teraz przez 3 lata kosi 60 30 u nas i 30 na zarobku u tego co ją kupiliśmy kosiła ok 30 ha a na poczatku w RSP a tam to napewno cuda sie z nia działy i niewiem czy sżło by w nią co roku 10 tyś wkładać a co do forszaja mój tata miał kiedyś i mówi że dobry kombajn lepiej wymłóci i wogóle lepiej sie kosi mi osobiście Bizon bardziej sie podoba ale fortschrit też może być pewnie że wolałbym poczciwego forszaja niż jakiegoś tam claasa senatora a co do części nie wiem czy do forschrita są aż takie drogie
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#59 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 16 luty 2012 - 22:50

Kolega który mówi ze do bizona zo40 jest problem z cześciami to pier**li głupoty bo w skrzynia nie różni sie niczym oprucz jednego wałka , którego na dodatek mozna założyć od bizona zo50,przełożenie skrzyni jest takie samo wiec nie gadaj kolego jak sie nie znasz a pozatym wszystkie bebechy mozna dostać bez problemu cepy też bo niedawno kupowałem wszystko jest nawet oblachowanie .Tryby w skrzyni tez takie same wiec pomyśl i nie rób se siary o swojej niewiedzy .A te volvo to główno nie ma części jak coś nawali to idzie sie na polu pochlastać h*j z taką robotą.Kolego ,który chcesz kupić kupuj zo 40 zrobisz silnik i bedziesz zadowolony a szybkością zo 40 nie odstaje od zo50 nawet z zarośnientym jest lepszy bo spraktykowałem jak kosiłem na zarobku był tez bizon zo 56 i nie dawał mi rady cały czas łapał na gardzieli .

częsci pewnie że można dostać, pytanie czy jak coś walnie w środku czy pod koniec żniw dostaniemy to od reki, w tym roku jak mi w 056 rozerwało obudowe półoski, a przy tym obudowe hamulca... to trzeba było 70 km jechać bo nigdzie bliżej nie było
łapał na gardzieli.. jaki pan taki kram, pewnie wystarczyło przyszpanować pasek, ten co włącza zespół zniwny...

Edytowany przez rafff24, 16 luty 2012 - 22:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2012 - 13:38

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys? Ja mam Bizona Z040 teraz obecnie i na niego slowa nie mozna powiedziec, chodzi jak strzala,choc jest wiekowy, co nie jeden Bizon Z050 tego nie moze powiedziec. Roznice sa, z czesciami niektorymi tez jest problem to jest fakt, moj pracuje na 35ha wlasnych plus zarabia na siebie. W pierwszym roku co zostal zakupiony to sie splacil w calosci w sezonie zniwnym