mundek92

Problem z siłownikiem, prosze o pomoc

Polecane posty

mundek92    0

Witam robie wlasnie przyczepke jednooosiowa na bazie rozrzutnika. W przyczepce bedzie kiper. mam wyspawana "konstrukcje"ktora bede podnosiol. mam zamiar kupic silownik taki: http://allegro.pl/silownik-hydrauliczny-wywrotu-3-5-t-i1427849024.html (opisem silownika sie nie przejmujcie dzwonilem i wiem ze silownik podnosi ponad 3 tony do 4 nawet). I teraz pytanie gdzie umiejscowic silownik myslalem tak gdzies 80 cm od przedniej burty(dl. przyczepki 2,5m, szerokos 1.88m). Jak myslicie czy przy wysuwie 96 cm gruzl bedzie swobodnie zjezdzal? moim zdaniem po "wyliczeniach" kat bedzie wystarczajacy.

 

 

Dziekuje z gory i pozdrawiam. Zdjecie mojego ursusa c330m po remoncie i przyczepki dodam niebawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Twój siłownik ma taką samą średnicę jak tamten, nie widzę różnicy. Z jednym się zgodzę, że za niska będzie podnosił przy tym ustawieniu (30 stopni)i trzeba umieścić go bliżej osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Może i racja .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2
Napisano (edytowany)

Koniecznie chcesz nowy siłownik?Nie lepiej kupić używkę z jakiejś ciężarówki? My w przyczepach mamy od jelcza(chyba)kupione za 280zł,było trzeba wymienić uszczelniacze,ale to niewielki koszt.Jeżeli masz już zrobioną ramę to czymś ją podnieś i zobacz gzie musi być siłownik żeby kąt wynosił ok 50*.

 

 

Jaką blachę będziesz dawał na podłogę?

Edytowano przez PLis87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mundek92    0

Koniecznie chcesz nowy siłownik?Nie lepiej kupić używkę z jakiejś ciężarówki? My w przyczepach mamy od jelcza(chyba)kupione za 280zł,było trzeba wymienić uszczelniacze,ale to niewielki koszt.Jeżeli masz już zrobioną ramę to czymś ją podnieś i zobacz gzie musi być siłownik żeby kąt wynosił ok 50*.

 

 

Jaką blachę będziesz dawał na podłogę?

no blachę na podłogę bede dawał 3mm, siłownik ustawię tak jak mowicie ale wezme ten tanszy, bo wymiarowo jest taki sam i jest nowy. dzieki za pomoc i jezeli ktos ma jakies uwagi to chetnie wyslucham. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Weź kartkę i narysuj pakę(podłogę, czyli kreskę) w jakiejś skali(np 1cm = 1 mm na kartce), zaznacz miejsce mocowania miejscem mocowania siłownikiem, cyrklem zarysuj promień maksymalnego wysuwu i odznacz taką samą odległość mocowania siłownika na tym łuku, poprowadź linię prostą. Kątomierzem zmierzysz uzyskany kąt, nie pasuje powtórzysz zmieniając opcjonalne miejsce mocowania. Łatwiej na kartce narysować kilka razy niż robić metodą prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Siła siłownika (podnoszenia) jest zależna od 2 czynników powierzchni tłoka, cm2 oraz ciśnienia oleju (siłownik powinien mieć podane max ciśnienie).

 

Tak dla przykładu powierzchnia tłoczyska * ciśnienie oleju = siła (kg)

 

Tłoczysko 32,15 cm2 * ciśnienie 150 bar = siła 4823 kg.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

 

 

Dziekuje z gory i pozdrawiam. Zdjecie mojego ursusa c330m po remoncie i przyczepki dodam niebawem.

Koniecznie. Być może sam będę robił coś podobnego :lol:


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zalecam 60 stopni, roznie jest i nie zawsze ziemniaki sie wozi, czasem trzeba wysypac stojac pod gorke np ziemie i jest bieda,co do miejsca ustawienia silownika to jak chcesz 60 stopni to musi byc tak daleko od zawiasow ile wynosi jego dlugosc, co do obliczen to jest tak jak sadek pisze ale trzeba by te obliczenia robic dla kazdej srednicy, bo mozesz miec pecha i np. pierwsza tuleja sie wysunie , druga sie wysunie, a trzecia bedzie za slaba, kat jeszcze za maly i ladunek nie spadnie. chyba ze jest duzy zapas np silownik z jakiegos jelcza, wazne jest tez do jakiego ciagnika to ma byc bo rozne jest cisnienie w ukladzie. co do podlogi to dobrze sie sprawdzaja deski pokryte cieka blacha dla poslizgu.

 

jesli robisz to c330m to cisnienie w ukladzie 125kg/cm8kwadrtowy ale zalecam wziasc jakis wspoczynnik bezpieczenstwa np10% i do obliczen nie przyjmuj wiecej niz 100-110 kg/cmkwadratowy, powiezchnie tloka to wyliczysz z srednicy najcienszej lulei i wtedy dopiero wiesz ile taki silownik potrafi podnies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj