Skocz do zawartości

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO?

88 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 luty 2011 - 16:08

Szkoda, że Ursus bierze podzespoły z innych marek. Lepiej jakby porządnie zmodernizował skrzynie i silnik. Acha wygląd Ursusa może być tylko opony są zamałe i dziwnie ten ciągnik w nich wygląda. <_<

Oczywiście, można tak zrobić że zmodernizować skrzynie i silnik, ale wtedy ciągnik nie będzie kosztował 150tys ale 220tys i raz że trzeba będzie jeszcze dłużej czekać za nowymi rozwiązaniami, dopiero to będzie niewiadoma co to za ciągnik.
Ursus nie ma takich zasobów finansowych, technicznych i ludzkich żeby sobie pozwolić na własne konstrukcje. W celu obniżania kosztów i ujednolicenia oferty stosuje podzespoły od innych marek, co jak co ale już sprawdzone, bo mają zastosowanie w szerokiej gamie innych marek ciągników.

A i zaraz ktoś powie że Ursus dostał dofinansowanie 12mln na własny ciągnik, ale nie oczekujcie że stworzy go w pół roku czy rok. To będzie żmudna praca, która musi już być planowana z wyprzedzeniem i poparta długimi testami.

Edytowany przez kris14, 04 luty 2011 - 16:09.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Dzisiaj, 05:20
  •  

#22 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 04 luty 2011 - 18:55

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? zdecydowanie NH, ten ciągnik jest już trochę na rynku i nie narzekają bardzo na niego, a Ursus niedawno wyszedł, więc nie wiadomo, czy będzie chodził dobrze, czy źle, jestem też ciekaw czy te części do Ursusa są faktycznie takie tanie jak do tych starszych Ursusów :unsure: NH jest trochę mniejszy gabarytowo, więc w niektórych pracach może lepiej się sprawdzić;)

#23 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 05 luty 2011 - 14:35

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? w niektórych sprawdzi się lepiej w innych pracach gorzej zawsze są + i -

#24 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 27 luty 2011 - 23:38

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Ja bym wybrał Ursusa mimo że to nowy model, bo ma na 100% tańszy serwis a poza tym pewnie część awarii będzie można samemu naprawić poza tym silnik Perkinsa jest bardzo dobry oszczędny i niezawodny co prawda w NH nie można też nic złego powiedzieć o silniku czy czymś innym ale części do tej marki są dość drogie a najgorsze że ciągnik jest zrobiony w ten sposób że każda awarię musi naprawiać serwis samemu nic się nie da przy nim zrobić a serwis do tanich nie należy....

#25 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 luty 2011 - 15:22

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Na twoim miejscu kupił bym ursusa ponieważ jest mniej awaryjny od nh sąsiad miał nh i po zrobieniu 5 ha podorywki się psuł. NH może jest dobry ale na pierwsze 3 lata pracy a potem się psują. Proszę was żebyście nie pisali o komforcie pracy jeśli nie pracowaliście na danym sprzęcie. Pozdrawiam

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2011 - 16:03

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? A Ty pracowałeś ?? z iloma NH miałeś do czynienia że tak się o nich wypowiadzasZ?? pewnie świata poza ursusem nie widziałeś...

#27 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 luty 2011 - 16:58

NH jest trochę mniejszy gabarytowo, więc w niektórych pracach może lepiej się sprawdzić;)

Tutaj się z tobą zdecydowanie nie zgodzę. Ma być to ciągnik główny więc chyba im większy/cięższy to lepiej :)

#28 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 28 luty 2011 - 18:34

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Kolego HubertOjdana widzę świat poza Ursusem zwłaszcza taki w którym istnieje Valtra :D
Ja osobiście nie mam NH ale mój znajomy ma i jest to jednocześnie dominująca marka w mojej okolicy
Więc na podstawie rozmów z właścicielami wyrobiłem sobie taka opinię o NH: ekonomiczne silniki, dobry komfort pracy, dobrze wyposażone, mało awaryjne, psuje się przysłowiowo raz na pół roku ( chociaż ciężko powiedzieć jak to będzie później bo teraz to wszystko są prawie nowe maszyny ) ale niestety jak się zepsuje to tak poważnie że tylko serwis może to naprawić w dodatku nawet jak trafi się mała pierdułka bez której niby można pracować to i tak nie można tego samemu naprawić brak narzędzi..., tak taka jest prawda że odpowiednie narzędzia posiada tylko serwis

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2011 - 11:42

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Nie odpisywałem na Twojego posta.

#30 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 01 marzec 2011 - 11:56

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? kedziorek to ci powiem że moj NH jest chyba jakiś wyjątkowy bo ma już trzy lata i 1000mtg i jak narazie odpukać bezawaryjnie wiec jak myślisz to z moim jest coś nie tak czy z tymi z twojej okolicy? bo ja czytając twoją ostatnią wypowiedz stwierdzam ze powinieneś iść na badania i to takie poważne bo gdyby owe NH były takie awaryjne to kto by je dalej tak kupował-lecz sie chłopie na nogi lepiej bo na głowe to już póżnawo jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share SuperSam

SuperSam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka,bilard.

Napisany 01 marzec 2011 - 14:11

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Ursus jest ciekawy produktem,nowa stylistyka,silnik perkins, dużo biegów cięgnik dobry do ładowacza jak i ciężkich prac polowych, natomiast NH na pewno spisuje się z ładowaczem,w polu też powinien dawać radę ogólnie ciężki wybór.. Popatrz też na części zamienne za x-lat,serwis, no i cenowo jak one wyglądają ?

#32 Share Rolnik360

Rolnik360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa,
    Gospodarka,
    Stare i nowe ciągniki

Napisany 01 marzec 2011 - 14:23

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Żaden z nich nie jest doskonały.Każdy ciągnik psuł się,psuje się i będzie się psuł :(.

#33 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 14:28

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Kolego PRZEMEK321 lubię rozmawiać z ludźmi inteligentnymi i na poziomie rozmowa jest wtedy przyjemna, pożyteczna i do czegoś prowadzi ale z tobą się nie da, myślę że ty nawet matury nie masz bo niestety nie możesz się pochwalić podstawową umiejętnością czytania ze zrozumieniem Gdzie ja napisałem że NH jest awaryjny?

Możesz nie zrozumieć tego co napisałem wyżej więc wersja specjalnie dla ciebie DO GNOJU A NIE DO LUDZI!

Wiadomo i teraz cala sztuka polega na wyborze takiego który będzie rzadziej stał w warsztacie i który będzie tańszy w naprawie

#34 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 15:32

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? psuje sie przysłowiowo raz na pół roku-czytać kendziorek to ty nie potrafisz a w gnoju nie robie bo mam ruszt kolego i nie jestem takim dziadem jak ty zeby cały dzień z widłami latać-lecz sie kolego i to szybko bo starasz sie błysnąć inteligencją ale ci to nie wychodzi.A poza tym taki jesteś inteligentny to powiedz który ciągnik w tych czasach chcesz sam naprawić-chyba belarusa-wiesz co myśle jesteś dzieciakiem który na forum może błysnąć bo forum jest anonimowe a tak naprawde twoja wiedza na temat ciągników jest znikoma i piszesz tylko to co usłyszałes od kogoś tam a może ktoś to sobie wymyślił wiec powiem ci ze takich jak ty jest tu wielu ale nikt na nich nie zwraca uwagi-idz pajacować na jakimś innym forum bo na tym twoje wypowiedzi są zbędne.

Edytowany przez PRZEMEK321, 01 marzec 2011 - 15:42.

#35 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 16:23

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Raz na pół roku czyli bardzo rzadko

Reszty nie skomentuje bo z frajerami nie gadam i nie chcę zaśmiecać tematu, nikogo nie interesują kompleksy jakiegoś prostaka

#36 Share napoleonswatu

napoleonswatu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 16:38

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Człowieku PRZEMEK321 ty jesteś jakiś niewyżyty, kobieta ci d*py nie daje czy co? pisz na temat albo wcale a nie zaczynasz jakieś kłótnie które do niczego nie prowadzą i nikogo nie interesują Skończyłem

#37 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 17:16

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Musiałem tylko zgasić kolesia co nie wie co pisze a takie wypowiedzi ze gdzieś tam za górami i lasami ktoś cos powiedział i nie mają sensu-moja opina to zdecydowanie NH -choć nie jest idealny ale z tych dwuch to naprawde sprawdzony ciągnik który pracuje w wielu dużych gospodarstwach i sie sprawdza więc nie ma sie co zastanawiać i brać NH -za ursusem przemawia tylko sentyment ale w tych czasach to zdecydowanie za mało.pozdrawiam PRZEMEK321.Kendziorek raz na pół oku to jest rzadko-nowy ciągnik to ma sie nie zepsuć 10 lat-wez ty dzieciaku sie zastanów co piszesz bo twierdzisz ze taki inteligent z ciebie a sie kompromitujesz tylko.

Edytowany przez PRZEMEK321, 01 marzec 2011 - 17:19.

#38 Share napoleonswatu

napoleonswatu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 18:40

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? Masz racje NH jest sprawdzony,
Może na mnie nie naskoczysz :D ale uważam że jest też wiele argumentów przemawiających za tym nowym Ursusem, silnik, podnośnik, pompa są na tym samym poziomie a skrzynia w 8034 będzie biła na głowę skrzynie w NH
Nie wiem ile kosztuje nowy NH więc nie mogę cen porównać

#39 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 01 marzec 2011 - 20:35

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? NH nie jest aż takim awaryjnym ciągnikiem, jak tu piszą, w mojej okolicy jest kilkanaście NH i jakoś pospuł się tylko jeden, ale po 10latach pracy, reszta są młodsze i chodzą bezawaryjnie, więc nie wiem co ci się w NH nie podoba <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share napoleonswatu

napoleonswatu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 20:44

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO? U mnie cała galeria jest: JD NH Zetor Crystal DF i niedługo Ursus 6824

Dziesięć lat temu kogoś było stać na nowego NH? Nono szacunek

Edytowany przez napoleonswatu, 01 marzec 2011 - 21:01.

Dodaj odpowiedź