Skocz do zawartości

Zdjęcie

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:52

W podkarpackim prokuratura i arimr robią z tym porządki. Wnioski o oddanie kilkudziesięciu milionów złotych dopłat bezpośrednich od właścicieli którzy bezpodstawnie je pobierali nie uprawiając ziami a dzierżawiąc ją. Piszą o tym w tygodniku rolniczym. To się teraz co niektórzy powystraszają, że za 5 lat z odsetkami będą musieli oddać.

cbś wzieło się za to kobieta wystawiała 100ha a obrabiał ktoś inny tłumaczyła się że w tym czasie chorowała, nie ma się co bać tylko donosić na "cwaniaków" którzy nakupili ziemi i nic z tym nie robią bo łąkę to i tak ktoś skosi, a pole ktoś uprawi, a na podziękowanie za taką umowę kwituje że ktoś jest leniwy bo robić się nie chce, robić na czyjeś dopłaty i dokładać do inetersu, to ja dziękuje bardzo (bo na 5-6ta klasa dokłada się)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Dzisiaj, 21:57
  •  

#22 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 21:20

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa dobrze dobrze niech sie wezma za nich moze ziemia potanieje

#23 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:11

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Ale w czym widzicie problem ?
Jeżeli ktoś korzysta z programów i gruntu jest mało do wzięcia sprzętu itp to fakt dzierżawa z dopłatami jest potrzebna, ale nic nie zmienia faktu w wysokości czynszu. Dopłatę bierze właściciel a użytkownik dodaje np. 10q, składa użytkownik i czynsz dzierżawny to równowartość dopłaty + wspominane 10q i w pierwszym jak i drugim przypadku właściciel gruntu bierze tą samą kwotę.

Znam sytuację że użytkownik daje właścicielowi FV za zakupione śor, nawozy itp oraz sprzedane płody rolne bo właściciel skorzystał z pewnego programu i musi prowadzić "sam" gospodarstwo.

Weszły dopłaty każdy płacił 1/2 dopłaty +8q, znalazł się jeden zaoferował całą dopłatę i 10q i w ciągu max 2 lat każdy aby utrzymać dzierżawę przystał na te warunki.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:22

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Pewna kobieta, Elżbieta II czy jakoś tam ,pobiera dopłat ok.500 tyś.funtów, ciekawe czy uprawia, czy wydzierżawia .

#25 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 13:05

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Witajcie. Mam do was pytanie. Czy jeśli moja babcia jest posiadaczem ziemi i gospodarstwa i ona odprowadza podatek a np. ja chciałbym skorzystać z dopłat bezpośrednich to jakie są potrzebne warunki abym z nich mógł skorzystać dodam że ja nie mam własnego gospodarstwa ani numeru gospodarstwa a mieszkam razem z babcią . Od razu mówię że niema możliwości przepisania gospodarstwa na mnie. Liczę na wasze porady.

Edytowany przez ur330, 14 styczeń 2014 - 13:05.

#26 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 17:40

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa no to na babcie zlożyć doplaty

#27 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 21:41

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa ale to oto chodzi że ona nie chce brać na siebie, a nie wiem czy ja mogę w jej imieniu ?

#28 Share Grzesiek21

Grzesiek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 17:20

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Wedle mojej wiedzy nie ten kto płaci podatek za ziemię, tylko ten kto ją uprawia (jest posiadaczem) jest uprawniony do dopłat.

Edytowany przez Grzesiek21, 26 styczeń 2014 - 17:22.

#29 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:26

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa A ja mam takie pytanie-jestem dzierżawcą kilku ha od kuzyna (dzierżawa na piśmie podpisana w obecności wójta na 15 lat), znam jego sytuację. Mianowicie jest zadłużony gdzie tylko popadnie(hipoteka, alimenty, KRUS, nawozy, wapno itp). Wniosek o dopłaty składam ja i potem rozliczamy się między sobą ale nie o to mi chodzi. Kilka lat temu komornik wystawił gospodarstwo na licytację, ale kuzyn jakoś dogadał się z nim deklarując, że będzie spałacał dług, bo podjął się pracy zarobkowej. Teraz z tego co wiem różnie z tym bywa i mam pytanie-czy ja jako dzierżawca w pewnym sensie odpowiadam teraz za jego zaległości? A co najważniejsze czy podczas dzierżawy może dojść do licytacji? Boję się, że to co zasieje i zasadzę mogę już nie zdążyć zebrać.

#30 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:43

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Za dług nie odpowiadasz ...do licytacji może dojśc ale Ty mając umowę nadal jesteś dzierżawcą ( i tu nowy właściciel będzie mógł ją wymówic lub nie wszystko zależy jak zapisano w umowie , ale na czas określony chyba nie można ) ) ...po za tym masz prawo pierwokupu jeśli umowa trwa co najmniej 3 lata .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 14:01

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa w umowie dzierżawy NIE jest wspomniane, że może wydzierżawiający odstąpić od umowy np z rocznym wypowiedzeniem. Do zakupu z mojej strony miało dojść nawet w tym roku, ale po przeczytaniu księgi wieczystej odstąpiłem od zakupu.

#32 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 15:09

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa to co w tej księdze jest? Zadłużenie większe niż wartość ziemi?

#33 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 16:13

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa no może nie większe ale jest dużo wpisów w III i IV rozdziale i żeby to wszystko uporządkować i uregulować byłby problem. Kuzyn jest jeszcze winien między innymi firmą co już dawną nie istnieją-wiem pewnie przez sąd by to szło na skarb państwa. Po drugie najpierw musiałbym dać mu te pieniądze na uregulowanie a potem ewentualnie odliczyć. Jednak nie dysponuje taką gotówką, bo chciałem na to kredyt wziąć. Zaś z drugiej strony aby wziąć kredyt musi być KW "czysta" Jest jeszcze tak, że kuzyn nie kwapi się za bardzo do wyczyszczenia KW. Mi chodzi przede wszystkim a bym bezpiecznie ją dzierżawił.

#34 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:41

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Ja mam gospodarstwo ok 100ha, moja kuzynka ma ok 10ha, chce oddać pole w dzierżawę za całą dotacje (w moich terenach to standard a nawet jeszcze dopłacają debile), chcę uprawiać to pole ale jaką umowę napisać tak by było zgodne z prawem. Dopłaty jak pójdą na nią pojawia się problem z fakturami za chemię, za sprzedaż, prowadzenie ewidencji, kontrole - ona nie ma czasu się tym bawić. Z drugiej strony jak ja wezmę dopłatę i papiery na siebie to ja otrzymam dopłatę mniejszą jak ona ( gosp.powyżej 50ha). Jak napisać umowę dzierżawy zgodnie z przepisami by było dobrze.

#35 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 04 marzec 2014 - 18:14

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa A ja mam takie pytanie. Właściciel gruntów wydzierżawił pole ale dzierżawca nie uprawia ziemi. czy właściciel może uprawiać to pole i brać dopłaty. Narazie nie ma możliwość zerwania dzierżawy. Dzierżawca nie ma nic przeciwko żeby to uprawiać. Ale nie wiem czy przepisy nie zabraniają takiego rozwiązania.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2014 - 18:45

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Zapewne umowa dzierżawy jest na piśmie więc można napisać umowę poddzierżawy lub zgodę na uprawę danej działki.
Dopłaty są dla tego, co rzeczywiście uprawia dany grunt więc dokumentacja fotograficzna uprawy była by rzeczą wskazaną w razie rozstrzygania sporu w agencji lub też sądzie.

Edytowany przez KRISTOFORn, 04 marzec 2014 - 18:46.

#37 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 04 marzec 2014 - 18:50

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Ok dzięki

#38 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:25

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Byłem ostatnio na szkoleniu z krus

OD TEGO ROKU KRUS WERYFIKUJE EMERYTÓW CZY NIE POBIERAJĄ DOPŁAT DO 5 LAT WSTECZ I ŻĄDA ZWROTU EMERYTURY Z ODSETKAMI OD TYCH KTÓRZY POBIERALI DOPŁATY

#39 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 09:07

Ja mam gospodarstwo ok 100ha, moja kuzynka ma ok 10ha, chce oddać pole w dzierżawę za całą dotacje (w moich terenach to standard a nawet jeszcze dopłacają debile), chcę uprawiać to pole ale jaką umowę napisać tak by było zgodne z prawem. Dopłaty jak pójdą na nią pojawia się problem z fakturami za chemię, za sprzedaż, prowadzenie ewidencji, kontrole - ona nie ma czasu się tym bawić. Z drugiej strony jak ja wezmę dopłatę i papiery na siebie to ja otrzymam dopłatę mniejszą jak ona ( gosp.powyżej 50ha). Jak napisać umowę dzierżawy zgodnie z przepisami by było dobrze.

Mam podobną sytuację, jak skonstruować umowę żeby dopłaty brał właściciel a ja bym uprawiał. Zeby było to zgodne z prawem. Jakaś forma najmu, w której korzyścią z niego były by płody rolne ?
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 marzec 2014 - 09:17

A ja mam takie pytanie-jestem dzierżawcą kilku ha od kuzyna (dzierżawa na piśmie podpisana w obecności wójta na 15 lat), znam jego sytuację. Mianowicie jest zadłużony gdzie tylko popadnie(hipoteka, alimenty, KRUS, nawozy, wapno itp). Wniosek o dopłaty składam ja i potem rozliczamy się między sobą ale nie o to mi chodzi. Kilka lat temu komornik wystawił gospodarstwo na licytację, ale kuzyn jakoś dogadał się z nim deklarując, że będzie spałacał dług, bo podjął się pracy zarobkowej. Teraz z tego co wiem różnie z tym bywa i mam pytanie-czy ja jako dzierżawca w pewnym sensie odpowiadam teraz za jego zaległości? A co najważniejsze czy podczas dzierżawy może dojść do licytacji? Boję się, że to co zasieje i zasadzę mogę już nie zdążyć zebrać.

Co do komorników to przeczytaj co jest w informacjach od komornika i dla przykładu:
http://www.licytacje.../Details/127774

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:10 do godz. 12:00oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Giżycku mieszczącym się pod adresem: Warszawska 28, Giżycko, 11-500 Giżycko.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Byłem ostatnio na szkoleniu z krus

OD TEGO ROKU KRUS WERYFIKUJE EMERYTÓW CZY NIE POBIERAJĄ DOPŁAT DO 5 LAT WSTECZ I ŻĄDA ZWROTU EMERYTURY Z ODSETKAMI OD TYCH KTÓRZY POBIERALI DOPŁATY

Jeżeli tak mówisz to super ;) ale pewnie zwykła gadka.

PS: nie pisz z dużej litery bo to oznaka krzyku.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 05 marzec 2014 - 09:20.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke