Skocz do zawartości

Zdjęcie

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 03 luty 2011 - 18:52

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa piszę w imieniu rolników którzy są dzierżawcami ziemi i nie biorą dopłat. dopłaty biorą właściciele gruntów które nie są spożytkowane nawet w 1% na rolnictwo. składałem teraz papiery o dofinansowanie i wymagano ode mnie udokumentowania ziemi dzierżawioną ale jako że nie pobieram dopłat ziemi to do niczego mi się nie liczy. Dlaczego nie żąda się od pobierających te dopłaty na co one są spożytkowane.
Do kogo się zwrócić z tym problemem :unsure: <_< <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2011 - 19:06

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Najlepiej to do posiadaczy ziemskich z Marszałkowskiej którzy tworzą prawo :D
...dokładnie pod siebie....

Edytowany przez milanreal1, 14 marzec 2011 - 21:01.
cytowanie poprzedniego posta

#3 Share rocknrollnik

rocknrollnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Honda Varadero XL1000, rolnictwo

Napisany 03 luty 2011 - 19:44

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa racja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:44

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Kolego krystian96 tez tak mam alew sume biorąc ziemie w dzierzawe uzgadniasz z wlascicielem kto bierze doplate takze w pewnym stopniu na wlasne zadanie pozbawiasz sie doplat a to ze im sie nie nalezy to inna sprawa.
Cos tam bylo slychac ze ma wejsc zasada rozdzielania doplat wedlug produkcji rolnej ale ucichlo moze i lepiej, moim zdaniem dobrze jest jak jest, wczesniej nie bylo doplat i kazdy jakos sobie radzil

#5 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 luty 2011 - 20:12

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Koledzy przecież dopłaty są do uprawy i należą się temu kto uprawia rolę a nie właścicielowi ziemi!!!
Jeżeli uprawiasz, siejesz zboże i zbierasz plony to dopłaty są twoje.... Ale jesli oferujesz włascicielowi grunu, że ty bedziesz uprawiał a on pobierał dopłaty to już twoj problem.

Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#6 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Validating
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 03 luty 2011 - 20:55

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Każdy sam uzgadnia z właścicielem wielkość i sposób zapłaty za dzierżawę. Większość moich znajomych bierze na siebie dopłaty po czym je oddaje właścicielowi ziemi. Ja dzierżawę mam umówioną co do stawki która nie ma nic wspólnego z dopłatami. Według mnie większość rolników nie rozumie że dopłaty są wyrównaniem za coraz niższe ceny produktów rolnych i co za tym idzie ich powolny wzrost. Wychodzi na to że rolnik dzierżawiący traci coraz więcej a właściciel ma za darmo coraz większy dochód. Jak dla mnie jest to bezsensowne i mija się z celem.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4179 postów

Napisany 03 luty 2011 - 21:10

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa To jest normalne prawo rynku. Ziemia kosztuje kożystanie z niej też. To tak jak byście mieszkanie komus wynajmowali, chcieli byście, aby ktoś za darmo w nim mieszkał. Jeśli trafiają sie ludzie co biorą dzierżawe bez dopłat to dlaczego właściciel ma z tego niezkorzystać. Ktos rolnikowi każe ziemię bez dopłat uprawiać? Nikt nikogo nie zmusza.
Jak sie domyślam areał musisz wykazać do jakiegoś wniosku np mgr. Dogadaj się z właścicielem i napiszcie umowę o dzierżawę a w niej zawrzyjcie wysokość czynszu równą wysokości dopłat. Jeśli ktoś się nie zoriętuje, że od czynszu powinien płacić podatek dochodowy to może na to pójdzie. To jest ważna różnica dla włascicieli dzierżawiących glebe od dopłat podatku nie płacą od czynszu powinni.

#8 Share kamil330

kamil330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:24

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Teraz nikt ziemi nie odda z dopłatami. przecież za odłóg i tak coś dostaną.lepiej wprowdzić dopłaty do produkcji.I przedstawiać ilość sprzedanego towaru w postaci faktury agencji.Teraz jest tak że unia popełniła wielki błąd dając dopłaty do powierzchni.przez to gospodarstwa się szybko nie powiększają i nie uzyskują rekordowych zysków

#9 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 14 marzec 2011 - 08:54

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Tu winny jest tylko i wyłącznie (debil) rolnik dzierżawca, który godzi się na takie warunki dzierżawy. Jeśli dzierżawa jest na umowę zarejestrowaną w gminie to dzierżawca wypisuje wniosek o dopłaty. Jak godzi się na dzierżawę na gębę to jego sprawa, że robi za durno na czyjejś ziemi, utrzymuje ją w kulturze, płaci podatek od nieruchomości a co niektórzy jeszcze dodatkową kasę. Sam nie może zaliczyć tej ziemi do żadnych programów z PROW typy MGR, MR, rolnośrodowiskowy itp. Gdyby rolnik nie dzierżawiłby na takich warunkach to ziemia była by tańsza bo biznesmeni nie inwestowali by w nią kasy. Osobiści za dzierżawę nie dałbym więcej jak 300 zł za ha plus podatek i umowa na co najmniej 10 lat. Przy krótszych terminach szkoda mojego zachodu i inwestowania w czyjąś ziemię (nawozy i wapnowanie sporo kosztuje).

#10 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:59

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Powinno byc tak ze ten co placi podatek bierze dzierzawe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:05

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Wydaje mi się, że Ci, którzy piszą o dzierżawiących ziemie na gębe mieszkają w miejscach gdzie nie ma chętnych do kupowania i dzierżawieni ziemii.
Koledzy u mnie jest tak, że ceny ziemii na przetargach ANR przekraczają 40 tys. zł a wysokości czynszu dzierżawnego 2 tony pszenicy (np. 2x600zł=1200zł; 2x900=1800) z ha ziemii. Więc popyt na ziemie jest tak ogromny, że rolnicy godzą się nawet na takie sytuacje, że biorą dzierżawę na gębe i rezygnują z dopłat. Skoro tak robią to chyba im się to opłaca zwłaszcza jak plony przerzucą przez krowy albo inne zwierzaki bo z samych zbóż czy rzepaku to muszą być wysokie ceny.
Ja osobiście też mam trochę takich dzierżaw gdzie właściciel składa wniosek o dopłaty, ale większość udało mi się już wydzierżawić na umowę zwłaszcza z tego powodu, że więcej da się wyciągnąć z takiego hektara bo liczy się do PROW-u, można brać rolnośrodowiskowe i oczywiście zwrot akcyzy w paliwie. Także zyski są ale oczywiście są też wysokie czynsze.

P.S. od czynszu za ziemię wykorzystywaną rolniczo nie płaci się podatku dochodowego!!! Płaci się np. za wiatraki, place do składowania czegoś na parkingi itp.

#12 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:55

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Jeśli wydzierżawiasz, wynajmujesz ziemię i masz z tego korzyść w postaci czynszu musisz odprowadzić podatek dochodowy. Nawet jeśli wydzierżawiłeś innemu rolnikowi.

#13 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 00:34

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Nie chcę się spierać na temat podatku dochodewego od czynszu, ale również słyszałem, że taka dzierżawa jest wolna od podatku.
Poszperałem w necie i znalazłem interpretacje IS w Gdańsku,
http://www.is.gdansk...gosp&Itemid=144

co prawda z 2007, ale jeżeli nic sie nie zmianiło to nie tzeba nic płacić

#14 Share niesia

niesia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:33

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Witam.Mam problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać.Oddałam w dzierżawę grunt facetowi.Z nim mam podpisana umowe dzierżawy.Ale wiem, ze o dopłatę złożyła jego żona.Czyli osoba trzecia.Według mnie wyglądato tak , ze poddzierżawił ziemię. bo prawo dzierżawy przecież nie jest prawem zbywalnym.Więc nie może tego robić, a skoro tak zrobił, to jest to podstawa do wypowiedzenia umowy.Prsze o jaką kolwiek informacje. Dzieki/

#15 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3064 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:01

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Jeśli w umowie masz zapis o braku możliwości poddzierżawienia gruntu to chyba jest podstawa do rozwiązania umowy, bo nie wiem jak wygląda sprawa z wspólnota majątkowa małżeństwa.

Ale stawiam skrzynkę wódki, że trafił Ci się na horyzoncie nowy dzierżawca za lepszą stawkę i chcesz dotychczasowego wysiudac z interesu a na forum szukasz sposobu. Czyż nie?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#16 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3285 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 05:53

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Jak rozwiązujecie sprawę modułacji? Dokładaćie z własnej kieszeni czy próbujecie negocjować z właścicielami zmniejszenie czynszu. Teraz to wychodzi na to że lepiej jednak jak właściciel sam składa wniosek o dopłaty.

#17 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1175 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 10:58

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa W podkarpackim prokuratura i arimr robią z tym porządki. Wnioski o oddanie kilkudziesięciu milionów złotych dopłat bezpośrednich od właścicieli którzy bezpodstawnie je pobierali nie uprawiając ziami a dzierżawiąc ją. Piszą o tym w tygodniku rolniczym. To się teraz co niektórzy powystraszają, że za 5 lat z odsetkami będą musieli oddać.

#18 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:30

Witam.Mam problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać.Oddałam w dzierżawę grunt facetowi.Z nim mam podpisana umowe dzierżawy.Ale wiem, ze o dopłatę złożyła jego żona.Czyli osoba trzecia.Według mnie wyglądato tak , ze poddzierżawił ziemię. bo prawo dzierżawy przecież nie jest prawem zbywalnym.Więc nie może tego robić, a skoro tak zrobił, to jest to podstawa do wypowiedzenia umowy.Prsze o jaką kolwiek informacje. Dzieki/

Zapewne nie chciał dokladac więcej do interesu i obejść polskie jawne złodziejstwo czyli modulacje i unijny wspolczynnik korygujący.

#19 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 11:11

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa Jeśli na dopłaty składa żona to nie ma żadnego znaczenia zawsze wniosek jest na jedno z małżonków jak by brała kochanka to już był by problem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Zibi333

Zibi333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 12:39

W podkarpackim prokuratura i arimr robią z tym porządki. Wnioski o oddanie kilkudziesięciu milionów złotych dopłat bezpośrednich od właścicieli którzy bezpodstawnie je pobierali nie uprawiając ziami a dzierżawiąc ją. Piszą o tym w tygodniku rolniczym. To się teraz co niektórzy powystraszają, że za 5 lat z odsetkami będą musieli oddać.

jest to nieuczciwe w stosunku do innych rolnikow,pobieranie opłat a nie uprawianie pola i niezgodne z prawem.pseudo rolnicy maja po kilka hektarow inkasuja doplaty ktore powinny pojsc na zakup nawozow itd albo paliwa do ciagnikow a nawet nie maja ciagnika.jest to okradanie tych rolnikow ktorzy mogliby sie rozwijac,tym samym mogliby tworzyc miejsca pracy.przecietna.przecietna mala miescjowosc ma ok 10 procent wiekszych gospodarstw a reszta to pseudo rolnicy ktorzy okradaja tych ktorym naleza sie dotacje....ciagnika nie ma,ziemie wydzierżawione a kasa leci.