krystian96

dopłaty bezpośrednie -dzierżawa

Polecane posty

ur330    3

ale to oto chodzi że ona nie chce brać na siebie, a nie wiem czy ja mogę w jej imieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek21    0

Wedle mojej wiedzy nie ten kto płaci podatek za ziemię, tylko ten kto ją uprawia (jest posiadaczem) jest uprawniony do dopłat.

Edytowano przez Grzesiek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A ja mam takie pytanie-jestem dzierżawcą kilku ha od kuzyna (dzierżawa na piśmie podpisana w obecności wójta na 15 lat), znam jego sytuację. Mianowicie jest zadłużony gdzie tylko popadnie(hipoteka, alimenty, KRUS, nawozy, wapno itp). Wniosek o dopłaty składam ja i potem rozliczamy się między sobą ale nie o to mi chodzi. Kilka lat temu komornik wystawił gospodarstwo na licytację, ale kuzyn jakoś dogadał się z nim deklarując, że będzie spałacał dług, bo podjął się pracy zarobkowej. Teraz z tego co wiem różnie z tym bywa i mam pytanie-czy ja jako dzierżawca w pewnym sensie odpowiadam teraz za jego zaległości? A co najważniejsze czy podczas dzierżawy może dojść do licytacji? Boję się, że to co zasieje i zasadzę mogę już nie zdążyć zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Za dług nie odpowiadasz ...do licytacji może dojśc ale Ty mając umowę nadal jesteś dzierżawcą ( i tu nowy właściciel będzie mógł ją wymówic lub nie wszystko zależy jak zapisano w umowie , ale na czas określony chyba nie można ) ) ...po za tym masz prawo pierwokupu jeśli umowa trwa co najmniej 3 lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

w umowie dzierżawy NIE jest wspomniane, że może wydzierżawiający odstąpić od umowy np z rocznym wypowiedzeniem. Do zakupu z mojej strony miało dojść nawet w tym roku, ale po przeczytaniu księgi wieczystej odstąpiłem od zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no może nie większe ale jest dużo wpisów w III i IV rozdziale i żeby to wszystko uporządkować i uregulować byłby problem. Kuzyn jest jeszcze winien między innymi firmą co już dawną nie istnieją-wiem pewnie przez sąd by to szło na skarb państwa. Po drugie najpierw musiałbym dać mu te pieniądze na uregulowanie a potem ewentualnie odliczyć. Jednak nie dysponuje taką gotówką, bo chciałem na to kredyt wziąć. Zaś z drugiej strony aby wziąć kredyt musi być KW "czysta" Jest jeszcze tak, że kuzyn nie kwapi się za bardzo do wyczyszczenia KW. Mi chodzi przede wszystkim a bym bezpiecznie ją dzierżawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Ja mam gospodarstwo ok 100ha, moja kuzynka ma ok 10ha, chce oddać pole w dzierżawę za całą dotacje (w moich terenach to standard a nawet jeszcze dopłacają debile), chcę uprawiać to pole ale jaką umowę napisać tak by było zgodne z prawem. Dopłaty jak pójdą na nią pojawia się problem z fakturami za chemię, za sprzedaż, prowadzenie ewidencji, kontrole - ona nie ma czasu się tym bawić. Z drugiej strony jak ja wezmę dopłatę i papiery na siebie to ja otrzymam dopłatę mniejszą jak ona ( gosp.powyżej 50ha). Jak napisać umowę dzierżawy zgodnie z przepisami by było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

A ja mam takie pytanie. Właściciel gruntów wydzierżawił pole ale dzierżawca nie uprawia ziemi. czy właściciel może uprawiać to pole i brać dopłaty. Narazie nie ma możliwość zerwania dzierżawy. Dzierżawca nie ma nic przeciwko żeby to uprawiać. Ale nie wiem czy przepisy nie zabraniają takiego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapewne umowa dzierżawy jest na piśmie więc można napisać umowę poddzierżawy lub zgodę na uprawę danej działki.

Dopłaty są dla tego, co rzeczywiście uprawia dany grunt więc dokumentacja fotograficzna uprawy była by rzeczą wskazaną w razie rozstrzygania sporu w agencji lub też sądzie.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Byłem ostatnio na szkoleniu z krus

 

OD TEGO ROKU KRUS WERYFIKUJE EMERYTÓW CZY NIE POBIERAJĄ DOPŁAT DO 5 LAT WSTECZ I ŻĄDA ZWROTU EMERYTURY Z ODSETKAMI OD TYCH KTÓRZY POBIERALI DOPŁATY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gospodarstwo ok 100ha, moja kuzynka ma ok 10ha, chce oddać pole w dzierżawę za całą dotacje (w moich terenach to standard a nawet jeszcze dopłacają debile), chcę uprawiać to pole ale jaką umowę napisać tak by było zgodne z prawem. Dopłaty jak pójdą na nią pojawia się problem z fakturami za chemię, za sprzedaż, prowadzenie ewidencji, kontrole - ona nie ma czasu się tym bawić. Z drugiej strony jak ja wezmę dopłatę i papiery na siebie to ja otrzymam dopłatę mniejszą jak ona ( gosp.powyżej 50ha). Jak napisać umowę dzierżawy zgodnie z przepisami by było dobrze.

 

Mam podobną sytuację, jak skonstruować umowę żeby dopłaty brał właściciel a ja bym uprawiał. Zeby było to zgodne z prawem. Jakaś forma najmu, w której korzyścią z niego były by płody rolne ?


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A ja mam takie pytanie-jestem dzierżawcą kilku ha od kuzyna (dzierżawa na piśmie podpisana w obecności wójta na 15 lat), znam jego sytuację. Mianowicie jest zadłużony gdzie tylko popadnie(hipoteka, alimenty, KRUS, nawozy, wapno itp). Wniosek o dopłaty składam ja i potem rozliczamy się między sobą ale nie o to mi chodzi. Kilka lat temu komornik wystawił gospodarstwo na licytację, ale kuzyn jakoś dogadał się z nim deklarując, że będzie spałacał dług, bo podjął się pracy zarobkowej. Teraz z tego co wiem różnie z tym bywa i mam pytanie-czy ja jako dzierżawca w pewnym sensie odpowiadam teraz za jego zaległości? A co najważniejsze czy podczas dzierżawy może dojść do licytacji? Boję się, że to co zasieje i zasadzę mogę już nie zdążyć zebrać.

 

 

Co do komorników to przeczytaj co jest w informacjach od komornika i dla przykładu:

http://www.licytacje.../Details/127774

 

 

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:10 do godz. 12:00oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Giżycku mieszczącym się pod adresem: Warszawska 28, Giżycko, 11-500 Giżycko.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Byłem ostatnio na szkoleniu z krus

 

OD TEGO ROKU KRUS WERYFIKUJE EMERYTÓW CZY NIE POBIERAJĄ DOPŁAT DO 5 LAT WSTECZ I ŻĄDA ZWROTU EMERYTURY Z ODSETKAMI OD TYCH KTÓRZY POBIERALI DOPŁATY

Jeżeli tak mówisz to super ;) ale pewnie zwykła gadka.

 

PS: nie pisz z dużej litery bo to oznaka krzyku.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanie, czy jeśli właściciel działki dzierżawi ziemie rolnikowi już ponad 15 lat , ale umowy nie było spisanej, a dopłaty od samego początku bierze właściciel , czy rolnik może biegać sie o dopłaty?  czy właściciel  działki podlega jakiejś karze? czy rolnik może ubiegać się o odszkodowanie za uprawę ziemi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj