Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brama wjazdowa

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:34

Brama wjazdowa Witam,po tegorocznych mrozach u mnie i u sąsiada też wygięły się słupy od bramy tak że nie można otworzyć
furtki.Jak zrobiło się cieplej sciągnąłem słupy pasem,miałem nadzieję że wrócą na swoje miejsce,ale nic
z tego.Jedna połówka cały czas pieje do góry,druga też,tylko troche mniej.Ma ktoś z Was pomysł jak temu
zaradzić?Dziękuje z góry i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brama wjazdowa Dzisiaj, 15:51
  •  

#2 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:44

Brama wjazdowa musisz porządne fundamenty zalać pod te słupki ja jak u robiłem słupy do bramy to zalałem taki fundament 1m średnicy i 2m głęboki to nic ich nie rusza.

#3 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 03 luty 2011 - 16:51

Brama wjazdowa Słabo zalany masz fundament,u mnie też ich nic nie rusza nawet przy -30 nic się z nimi nie działo ale fundament mam solidny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 03 luty 2011 - 16:56

Brama wjazdowa Chodzi o to że żeby fund. był głebiej posadowiony inaczej podmarza, wysadza i takie sa efekty...
Jak sie robi fundament to niezwracac uwagi jak sąsiad sie smieje bo" za głęboko jak na fundament pod ogrodzenie"

>>>>>> 

#5 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 03 luty 2011 - 17:05

Brama wjazdowa Żeby nie wysadzało słupków trzeba porządnie wkopać.
Ja u siebie mam wkopane pożądanie na 1m i niema żadnych problemów:)

#6 Share KarolTD90

KarolTD90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 luty 2011 - 17:17

Brama wjazdowa Tak jak piszą koledzy wyrzej podstawa to fudament tak jak pod budynek a najlepiej jak oba słupki też są połaczone takim fundamętem,

#7 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 03 luty 2011 - 17:30

Brama wjazdowa najważniejsze to żeby była zalana ława między słupkami całość połączone zbrojeniem wszystkie słupki bo inaczej to zawsze wysadzi i będzie każde w inny sposób patrzeć.

a teraz to musisz wiosną podkopać i dolać całość

albo skuć ten stary beton i wszystko od nowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:Troche rolnictwo...heh no oczywiście imprezy i co najważniejsze dziewczyny-moja ulubiona pasja...xD
    Też motoryzacja troche szkoła i wiele, wiele innych rzeczy...

Napisany 03 luty 2011 - 17:46

Brama wjazdowa ja mam połączone wszystkie słupki zbrojeniem i nic się nie podnosi a i słupki ok 1,5m zalanie betonem ze zbrojeniem w ziemi...
Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

#9 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 luty 2011 - 18:03

Brama wjazdowa jak przyjdzie wiosna to wszystko wroci do normy kolega tak ma zawsze w zimie slupki sie przestawiaja i barmy albo nie moze zamknac albo otworzyc ale na wiosne jest juz ok

#10 Share szymon0410

szymon0410

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 luty 2011 - 18:29

Brama wjazdowa Też tak miałem , to trzeba było na wiosnę fundament porządny zalać.Wylałem średnice 0,8 i 1,6 głebokośći i siedzi :rolleyes:

#11 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 03 luty 2011 - 18:44

Brama wjazdowa Dzięki za porady i odpowiedzi.Wsadziłem tam stare słupy z demontażu,oblane już betonem o ok.metrowej średnicy
takiej samej głebokości.Po prostu je zakopałem w ziemi i połączyłem fundamentem na dwa szpadle głębokim.Trzy
lata był spokój,bo nie było takich tęgich mrozów,rok temu tylko troche je wygięło,a teraz jest już kiepsko.
Odkuję,wyciągnę i zaleję betonem od spodu i po bokach trochę też.Gorzej będzie z uzbrojeniem tej ławy,ale mam
jeszcze parę dni żeby to obmyśleć ;) Pozdrawiam.
,

#12 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:43

Brama wjazdowa

jak przyjdzie wiosna to wszystko wroci do normy kolega tak ma zawsze w zimie slupki sie przestawiaja i barmy albo nie moze zamknac albo otworzyc ale na wiosne jest juz ok

u mnie tez tak jest. w zimę stoją nierówno a na wiosnę jak ziemia dobrze odejdzie wracają na swoje miejsce

#13 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 03 luty 2011 - 20:05

Brama wjazdowa Zgadzam się z Wami,że na wiosnę wraca,rok tem wróciło,tylko że otwieranie furtki jest przy ścianie i szoruje
o nia,a mam nową elewację.Teraz furtkę mam zamkniętą na głucho,i wchodzi się przez bramę B)
Dlatego ściągałem słupy pasami,jak się ociepliło żeby szybciej wróciły,ale tak głęboko nie puściło,i musze czekać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 03 luty 2011 - 20:18

Brama wjazdowa http://brasil.cel.ag...rzemarzanie.gif Tu macie mapkę stref przemarzania gruntu, czyli na jaką głębokość trzeba zagłębić fundament, aby go w zimie nie podniosło. Nie spełnienie tego warunku, spowoduje, że nawet fundament z gruszki betonu, solidny mróz podniesie B) .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"