Skocz do zawartości

Zdjęcie

cieknąca hydraulika mtz (praca w lesie)

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 luty 2011 - 21:11

cieknąca hydraulika mtz (praca w lesie) Mam problem z hydrauliką w swoim mtz 82 (86 rok), po tygodniu pracy z wyciągarką (ok. 500kg) i podnoszeniu dłużyc w lesie, pociekł mi siłownik, potem coś pod siedzeniem(nie wiem jak to się nazywa), rozdzielacz.

do tego podnośnik strasznie osłabł, ledwo podnosi, i opada.
Jak wzmocnić hydraulike po wymianie częsci ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cieknąca hydraulika mtz (praca w lesie) Dzisiaj, 11:32
  •  

#2 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 02 luty 2011 - 21:27

cieknąca hydraulika mtz (praca w lesie) mtz-y tak mają :) wczesniej moze nie podnosiles większych cięzarów i nic sie nie działo a jak teraza poczół wyciagarki to zaczynaja sie wycieki :)

Edytowany przez zetorcrystal, 03 luty 2011 - 07:55.

sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#3 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 luty 2011 - 21:53

cieknąca hydraulika mtz (praca w lesie) obejrzyj wszystkie rurki może jakaś się przetarła

Edytowany przez RycerzNocy, 02 luty 2011 - 22:04.

#4 Share caseik1

caseik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:59

cieknąca hydraulika mtz (praca w lesie) Witam, ja w mtz 82 wywaliłem ten siłownik i wstawiłem polski 2 strony.Zapłaciłem za niego 650zł i mam proglem z głowy , polecam te rozwiązanie..pasuje idealnie i docisk podnosnika jest jeszcze mocniejszy....

#5 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 luty 2011 - 13:46

cieknąca hydraulika mtz (praca w lesie) A co ma cieknąca hydraulika do pracy w lesie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zulowiec

zulowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 luty 2011 - 16:10

A co ma cieknąca hydraulika do pracy w lesie?

To pod siedzeniem to urządzenie dociążające potrzebne przy orce. Miałem ten sam problem. Zaślep wszystkie przewody (4 grube)które tam idą, cienki przewód musisz dać na przelew do zbiornika oleju.Rurki stalowe zamieniłem na gumowe i zero wycieków. Teraz na wolnych obrotach mygłuje i zrywam 4 m3 sosnę bez problemu. Po wyrzuceniu dociążania problem powinien zniknąć.

#7 Share nitek

nitek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 luty 2011 - 23:19

To pod siedzeniem to urządzenie dociążające potrzebne przy orce. Miałem ten sam problem. Zaślep wszystkie przewody (4 grube)które tam idą, cienki przewód musisz dać na przelew do zbiornika oleju.Rurki stalowe zamieniłem na gumowe i zero wycieków. Teraz na wolnych obrotach mygłuje i zrywam 4 m3 sosnę bez problemu. Po wyrzuceniu dociążania problem powinien zniknąć.

a czy docisk działa tak samo ? bo często mi sie przydaje, pracuje na bagiennych terenac

i jeszcze jedno pytanie, da się jakoś zmniejszyc luz układu kierowniczego, na wałku który wchodzi do serwa ?

#8 Share zulowiec

zulowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 luty 2011 - 21:18

a czy docisk działa tak samo ? bo często mi sie przydaje, pracuje na bagiennych terenac

i jeszcze jedno pytanie, da się jakoś zmniejszyc luz układu kierowniczego, na wałku który wchodzi do serwa ?

Docisk wymieniam co 2 lata bo mięknie od mygłowania (tarcze raz na rok), luzy skasowałem wymieniając krzyżaki przy serwie , zamiast tulejki na środku drążka założyłem łożysko 25-55mm i wymieniłem amortyzatory gumowe w kierownicy(zero luzów).Serwisuje cztery Mtz pracujące w lesie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rav92

rav92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 luty 2011 - 19:09

cieknąca hydraulika mtz (praca w lesie) też mam problem z cieknącym rozdzielaczem w jumzie chyba jest taki sam jak w mtz. Popracuje ciężko chwile i zaraz widzę olej cieknący po akumulatorach. Wymieniałem już tyle uszczelniaczy i dalej to samo... chyba zostaje opcja wymiany na nowy rozdzielacz

Dodaj odpowiedź