mariog84

Fendt 515c [oleje]

Polecane posty

mariog84    1

Witam wszystkich. Chciałbym przed wiosną wymienić olej w skrzyni biegów w moim 515c. Od niedawna mam ciągnik i szczerze powiedziawszy nie wiem ile oleju kupić, gdzie znajduję się filtr do skrzyni biegów i czy samemu dam radę wymienić. Proszę o radę i jakieś wskazówki. Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17
Napisano (edytowany)

Dasz sobie rade, to nie jest az tak trudne. Proponowal bym ci rowniez wymienic kompletny olej w ciagniku i nie zapomnij o turbosprzegle, nie wiadomo kiedy byl ostatnio wymieniany i czy jest w odpowiedniej ilosci.Pod spodem w zalaczniku znajduje sie ktotki opis ile oleju gdzie wchodzi.

Edytowano przez kosti68
  • Like 1

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariog84    1

Dziękuję za info.

Z większością nie będę miał problemu, oprócz jednego.

Mógłby mi pan polecić jakiś konkretny olej do turbosprzęgła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

ja jak wymienialem ostatnio posatwilem na fuhsa :) zreszta jesli sie nie myle to fendt obecnie wszystko zalewa fuhsem a olej byl hd 10w 30 kosztowal mnie cos 14 zlotych za litr tylko ja kupwalem 20-tke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Jak nie chcesz miec z czasem problemu ze sprzeglem to wlewaj tylko olej jednoprzedzalowy to znaczy SAE 10W, a co do marki to jest to praktycznie obojetne, nawazniejsze zeby specyfikacja sie zgadzala. Co do oleju marki Fuchs to Fendt poleca go z tego powodu ze ma w tej firmie swoje udzialy....nic innego jak zwykle kumoterstwo.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Witam, kosti68 możesz mi powiedzieć która pozycja z tej "tabeli" co oznacza? Mogę wywnioskować że TURBOKUPPLUNG odnosi się do sprzęgłą a olej to HD-SAE 10W i wchodzi go 8,3 litra, co do skrzyni to WECHSELGETRIBE? Należy stosować oleje SAE 10W-40/SAE 10W-30 lub SAE 15W-40/SAE 15W-30 i mieści się go 45 litrów. Dobrze zrozumiałem? Mam jeszcze pytanie, czy jak spuszczę olej ze sprzęgła i wleję 8,3 l to czy nie będzie zbyt wysokiego lub zbyt niskiego stanu oleju?, bo gdzieś czytałem że nadmiar w sprzęgle jest też szkodliwy (o ile da się wlać za dużo?).

 

Jaki olej polecasz do skrzyni biegów dla maszyny która przepracowała już ~9000 mth? 10W-30? 10W-40? 15W-30? 15W-40? Traktor czasem jeździ w mrozy.

 

Pozdrawiam :)


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Przy wymianie oleju turbosprzegla ilosc oleju ktory trzeba ponownie wlac wynosci 8,05 l. Nie wiecej i nie mnie. Co do olejow to nie trzeba samemu zdecydowac...ja nie chce nikogo reklamowac...dla mnie osobiscie wszystkie oleje spejniajace wymienione specyfikacje sa dobre.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Panowie czytam tak wasze wypowiedzi i do ładu nie mogę dojść.  Zakupiłem 515c i chciałbym wymienić olej w silniku skrzyni i w sprzęgle. Co możecie doradzić ?

Poczytałem i wywnioskowałem że do

silnika  fuchs agrifarm mot 10w40

i do sprzegła chyba też agrifarm mot 10w40

Skrzynia fuchs agrifarm gear 80w90

Co o tym sadzicie ?

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

silnik ok sprzęgło nie wiem ale gear jest do mostów i zwolnic broń Boże do skrzyni. do powershiftu to albo stou albo utto kolego. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj