farmersNHtd95d

Problem sieczkarnia John Deere 5820

Polecane posty

Tak jak tytule tematu.

Sieczkarnia zapycha się zaraz za gniotownikiem. Kukurydza jest mielona w miazgę, ma to miejsce przy mokrej jak i suchej kukurydzy ;[ . Nieraz nie nakoszę 1 rozrzutnika bo się zapycha natomiast innym razem kosze cały dzień i jest ok. Nie wiem co to jest, wie ktoś jaka może być przyczyna ? I czy ten ślimak za gniotownikiem, który odbiera sieczkę powinien mieć równe zwoje bo pierwszy jest mniejszy o 35-45% od drugiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzisz można by na spawać na niego blachę by był równy z innymi, czy miał by za duże bicie i łożyska by nie wytrzymywały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Myślę że można naspawać bicia nie powinno mieć bo tam są małe obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedź. Nowy na pewno trochę kosztuje, u mnie pracuje na 15 ha. Także myślę, że wytrzyma.

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Nowy to już ostateczność znając ceny cześć do sieczkarni JD

A jak się sprawuje sieczkarnia jaka jakość sieczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cena części JD poraża główka od drążka kierowniczego kosztuje 350 złotych :o Sieczkarnia ogólnie chodzi dobrze tylko z tym zapychaniem jest problem. Jak ostre noże to ładnie tnie nie mogę narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FFTH    0

he he, mówisz, że twoja końcówka drążka dużo kosztuje , to zapytaj ile kosztuje do claasa, albo do nh.

Kolega ma teraz nh a miał JD i wiem , że nh jest znacznie droższy w częściach niz JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Witam panowie. A może któryś z was mógłby napisać jak naostrzyć noże w sieczkarni John Deere 5820? Byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdejmuje blachę nad nożami i przysuwam ostrzałkę do noży włączam sieczkarnie i przesuwam w prawo i w lewo kilka sekund i naostrzone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Nie używasz przy tym silnika hydraulicznego który obraca bęben z nożami do tyłu? Bo mi przede wszystkim chodzi o to ze nie wiem jak go włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

a na podsufitce w kabinie macie jakies przelaczniki? w nowszych modelach daje sie gaz na maxa i na jednym z kompow na podsufitce uruchamia sie ostrzenie. wtedy beben zaczyna sie krecic do tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ekipa z agroserwisu z pasleka albo bartoszyc lub z fricke z mragowa powinna pomoc. wlasciwie musi niezaleznie od tego jakim sprzetem JD dysponujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sro    0

staje mi ślimak czemu????

 

staje mi ślimak czemu????

 

przy jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Nie używasz przy tym silnika hydraulicznego który obraca bęben z nożami do tyłu? Bo mi przede wszystkim chodzi o to ze nie wiem jak go włączyć.

Żeby włączył się silnik hydrauliczny musisz podnieść to dźwignie od napinacza paska od ostrzenia i wtedy powinien się przesunąć tłoczek przy tym silniku hydraulicznym

Bo jak się nie przesunie tłoczek przy napinaniu to wtedy silnik hydrauliczny się nie włączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Noże naostrzone :) Niestety pojawił się nowy problem, sieczkarnia gubi urobek przed walcami gniotownika. Część masy wypada poprzez otwory w dolnej osłonie gniotownika tam gdzie powinno być zasysane do niego powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Sprawdź czy jest cała blacha ta co jest między walcami a bębnem bez wyjęcia walców pewnie się nie obędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj