Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 562 Biegi

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid13584

dawid13584

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 luty 2011 - 16:35

MTZ 562 Biegi Witam kolegów , nie dawno kupiłem MTZ 562 sprowadzonego ze Szwecji z turem i on ma tylko jedna wajche do zmiany biegów i pytanie moje jak to sie sprawuje , czy nie jest awaryjne i jak sie zmienia biegi szosowe na terenowe . Jak ktos moze ma takiego to niech odpisze bede wdzięczny .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 562 Biegi Dzisiaj, 19:38
  •  

#2 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 02 luty 2011 - 17:44

MTZ 562 Biegi układ biegów do mtz 82 powinien być taki sam w twoim... :lol:

A propo jednej wajchy jest ona lepsza od tych nowszych co sa z boku bo , te boczne ponoc szybciej sie wyrabiaja iżle bieg włożyc...

I to terenowe a II to szosowe , masz jedna dzwignie czyli wkładasz tak jagby bieg na I a potem na jaki chcesz bieg i jak na szosowe to na II i wybierasz bieg...

Edytowany przez edpawel, 02 luty 2011 - 17:49.

#3 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 02 luty 2011 - 17:48

MTZ 562 Biegi Zrób jakąś fotę jak Twój sprzęt wygląda :rolleyes:
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#4 Share dawid13584

dawid13584

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 luty 2011 - 20:46

MTZ 562 Biegi Masz racje kolego układ biegów jest taki sam tylko na poczatku nie napisałem ze to jest jedna wajcha którą się pokręca i zmienia biegi , ja probowałem róznie juz ale nie wiem jak to przełaczyc na szosowe , a tak poza tematem biegow to nie działa mi wskaznik temp i nie wiem czy wymienic wskaznik , czy czujnik , a jaszcze kurcze nie mam krazenia płynu chłodzącego ale to chyba termostat jest przyczyna . Jak bys mogł kolego to napisz o tych biegach , ale i tak dzieki za odpowiedz :D

Edytowany przez dawid13584, 02 luty 2011 - 20:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 02 luty 2011 - 23:17

MTZ 562 Biegi A skąd wiesz że wskaźnik nie działa? Grzeje się? U mnie ciężko jest nagrzać silnik. MOżesz sprawdzić czy masz w ogóle termostat

Edytowany przez gelo707, 02 luty 2011 - 23:18.

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#6 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 03 luty 2011 - 10:20

MTZ 562 Biegi Powiecmy ,że jedziesz I 5 a 9 dla ciebie jest zaszybka w danej chfili to dzwignie od zmiany biegów wkładsz na bieg II i wracasz na 5 ale to juz jest wtedy bieg 8 (8 jest wtedy troche szybszy jak 5 bo głowne przełozenie jest troche dłuzsze,,,) :lol: a propo zegara to wymien i zegar i czujnik i zobacz termostat.... :blink:

TERMOSTAT MTZ BELARUS JUMZ ORYGINAŁ NOWY TYP

CZUJNIK TEMPERATURY WODY MTZ,JUMZ

ZEGAR LICZNIK WSKAŹNIK TEMPERATURY WODY MTZ

czesci do belarusa niesa takie drogie... :P

Edytowany przez edpawel, 03 luty 2011 - 10:25.

#7 Share dawid13584

dawid13584

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 luty 2011 - 10:51

MTZ 562 Biegi Próbowałem tak robic bo mam stargo mtz z mała kabina i biegi sa miedzy nogami i tam jak przesune dzwignie np do siebie to mam terenowe , a biegi wkładam tak samo , a jak przesune do przodu to sa szosowe. Ten układ co mi przesłałes to sie zgadza. Tylko w tym co teraz kupiłem to biegi wkładam normalnie ale jak przekrece dzwignia max w prawo i idze ona tak luzno w strone kierowcy a w druga nie chce , kurcze to jest ciezko tak wytłumaczyc piszac. Musze sie jeszcze nim pobawic bo mam go dopiero kilka dni , a termostat to jest z boku od strony pompy paliwowej czy u góry co idze do chłodnicy bo w moim starym to nie wiem nigdy nie rozbierałem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 03 luty 2011 - 13:26

MTZ 562 Biegi HHHmmm , ja józ z pare lat niemam mtz to w od podstawówki go mialem i niepamietam jak to bylo z tym termostatem, ale biegów sie niezapomina nawet jakbys mnie zbudził w nocy to bym pamietał heh :lol: (6 lat unas był) a potem kupilsimy ztora 12145

Ps jakies powazne naprawy przeprowadzal brat starszy bo ja za mlody bylem do tego wtedy a ja to takie tam sprawdzanie oleju i płynów i jazda... :P

Dodaj odpowiedź