Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

belarus 952

11 odpowiedzi na ten temat

#1 rocknrollnik

rocknrollnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:chopper, kawasaki vulcan 750, rolnictwo

Napisany 02 luty 2011 - 01:02

belarus 952 witam.mam belarusa 952 z 2008 roku.kłopot w tym że rozrusznik kręci za każdym razem ale nie łapie wieńca na kole zamachowym.muszę czasem po 30-40 razy przekrecać kluczykiem aż w końcu się zlituje i zapali.zauważyłem że jak już się rozgrzeje to szybciej pali.ale jak jest -10 i więcej to nawet jak już załapie to za chwilę rozłacza pomimo tego że trzymam go dalej w pozycji odpalania.podejrzewam że to wina przekażnika ,zwłaszcza zimą trzeba przeciez chwilę dłużej go przytrzymać na rozruchu, a on jak tylko załapie jeden obrót to jakby rozłączał elektromagnes.jak biorę go na krótko to jest tak samo.akumulatory są w bardzo dobrym stanie a rozrusznik wstawiłem od drugiego MTZta który zawsze dobrze palił i efekt jesz taki sam,więc jestem pewien że to nie wina rozrusznika,elektromagnes też już wymieniłem i wychodzi na to ,że niepotrzebnie.najchętniej to bym wywalił ten przekażnik tylko nie wiem jak te kable połączyć żeby czegoś nie spalic.prosze o pomoc kogoś kto przerabiał to u siebie.po prostu szkoda mi tych rozruszników bo się niepotrzebnie niszczą i czasu,bo często muszę siedzieć w ciągniku 20-25 min zanim odpali.
  • 0
30 06 2012 koniec hodowli.znowu jestem wolnym człowiekiem :]]

#2 przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • 1162 postów
  • 9409663
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 02 luty 2011 - 09:05

belarus 952 Na początek to zmień elektro-włącznik. :)
  • 0

#3 tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • 12923573
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 02 luty 2011 - 11:33

belarus 952 elektromagnes poszedl sie j..... ;)
  • 0

#4 rocknrollnik

rocknrollnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:chopper, kawasaki vulcan 750, rolnictwo

Napisany 02 luty 2011 - 15:11

belarus 952 właśnie elektromagnes wstawiłem nowy i jest to samo.to przecież niemożliwe żeby na raz trzy się spieprzyły
  • 0
30 06 2012 koniec hodowli.znowu jestem wolnym człowiekiem :]]

#5 ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 02 luty 2011 - 23:24

belarus 952 Spróbuj np. śrubokrętem zapalić przy rozruszniku:)
  • 0
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#6 Belarus1

Belarus1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 16:45

belarus 952 Witaj również mam problemy z zapalaniem belarusa 952.2 ale to nie jest moim największym problemem. Mój ciągnik zapowietrza się nie wiadomo z jakich przyczyn, gdy go odpowietrze to zapala bez problemu i pochodzi z 10-15 minut i gaśnie. Okazało się ze zapowietrza się i trzeba go w koło odpowietrzać. i tak jak wcześniej napisałem gaśnie po 15 minutach,ale to co mnie ździwiło to to, że wysysa paliwo z filtra i za każdym razem trzeba go zalewać od nowa lub pompować ręczna pompka paliwową i odpowietrzać co zajmuje bardzo dużo czasu a ciągnik i tak nie jest gotów do pracy. Prośił bym również o pomoc
  • 0

#7 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5458 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:25

belarus 952 co do głównego wątka. Na skrzyni masz blokadę aby uruchamiać silnik z położeniem lewarka skrzyni biegów pozycji LUZ. Odepnij kabel i zewrzyj spinaczem kabelki i zobacz co to da. U mnie wymienili rozrusznik, po 200 godzinach znowu problemy z paleniem, zwarłem przewody i palił ekstra ale resztę już robił serwis bo musiałem do roboty jechać.
  • 0
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • 1848538
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:28

belarus 952 odnośnie rozrusznika to masz 3 możliwości elektromagnes, wieniec na kole zamachowym jest uszkodzony lub coś z bendiksem jest coś nie tak, weź wykręć rozrusznik i sprubój na krótko powinien wyskoczyć bendiks za każdym razem itp, i sprawdź stan zębów na wieńcu. Odnośnie drugiego pytanie o zapowietrzaniu to jak dla mnie to masz przewody zapchane, odkręć przewody od pompy idące do baku i je kompresorem powinno na trochę pomóc, u mnie (kupuje ON na orleni) ciągle zatyka odstojnik i przewody jakimś "glutami" to chyba parafina z ON się wybija i tak zatyka wszystko. pozdrawiam
  • 0

#9 aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • 40946876

Napisany 05 luty 2013 - 17:42

belarus 952 witam. mam problem z 952,2 a mianowicie ciągnik zapowietrza się tak samo jak koledze Belarus1, myślałem że to wina syfu w zbiorniku paliwa więc wylałem stare paliwo wyczyściłem zbiornik, ostojnik i wszystkie przewody paliwowe, wymieniłem również filtr paliwa zalałem nowy ON odpowietrzyłem zapaliłem ale ciągnik znowu zapowietrzał się po 10 minutach. Założyłem nowe pompkę do paliwa i nowe przewody paliwowe, podkładki miedziane również nowe ale to nic nie dało ciągnik gaśnie po 10 min jazdy. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co może mu dolegać to proszę o pomoc bo nie mam już cierpliwości do tego ciągnika
  • 0

#10 TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • 31272999
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 luty 2013 - 15:48

belarus 952 @aro321 też mi się mtz zapowietrzał i pomogła wymniana uszczeliki na odstojniku.
  • 0

#11 aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • 40946876

Napisany 06 luty 2013 - 16:56

belarus 952 odstojnik nie ma nic do tego bo próbowałem podłączyć go na krótko (ominełem ostojnik, filtr i podłączyłem paliwo z bańki bezpośrednio do pompy) ale to nic nie pomogło. Już sam nie wiem co robić...
  • 0

Google AgroFoto Ads belarus 952

• Reklama google
Dzisiaj, 15:25
  •  

#12 Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • 16041740
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 29 styczeń 2014 - 23:35

belarus 952 Rocknrollnik to jest wina bendixa że ci nie odpala silnik,przerabiałem to wymiana bendixa pomaga ale szybko znowu wysiada,teraz wstawiłem nowy rozrusznik ISKRA powinien chodzić dłużej
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s