karol012011

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maras    5

A kupywałeś na mazurach,ja jestem z mazur to może z moich okolić.A koło jakiego miasta??

Nie ja kupowalem z podlaskiego okolice zambrowa. A ty sprzedajesz cielaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamówiłem cielaka 100%hf na przyszłego rozpłodnika do poprawek, przywiozła mi go babka która jeździ po cielaki pod ruska granicę a jest z okolic Bydgoszczy. Zadzwoniłem do właściciela to powiedział że sprzedał go za 400zł. Podobno tam są takie ceny. Ja dałem 650zł, cielak był ładny około miesiąca miał. Z tego wynika że ceny są bardzo różne, ja za swoje jak czasem sprzedaje biorę 600-700 (dolew krwi hf 50-70%) Chętnych na takie byczki jest mnóstwo.

 

kolego nie myśł ze cielaki z pod -ruskiej- granicy są gorsze od tych co ty masz, i inwestujoc w rozpłodnika za 650zł to dobry jestes, powodzenia

 

a i ja jestem z pod ruskiej granicy czyli podlasie, u mnie handlarze za cielaki płaco byczk 11-13zł kg a jałówki 8-9zł kg, zależy czy w kolor idzie czy nie, a i ido one albo na handel dalej w polske albo chorwacja, ostatnio sprzedałem byczka, 58 kg za ponad 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

kolego nie myśł ze cielaki z pod -ruskiej- granicy są gorsze od tych co ty masz, i inwestujoc w rozpłodnika za 650zł to dobry jestes, powodzenia

 

a i ja jestem z pod ruskiej granicy czyli podlasie, u mnie handlarze za cielaki płaco byczk 11-13zł kg a jałówki 8-9zł kg, zależy czy w kolor idzie czy nie, a i ido one albo na handel dalej w polske albo chorwacja, ostatnio sprzedałem byczka, 58 kg za ponad 600zł

To nie chodzi o to skąd jest cielak tylko jak wygląda i jak rośnie. Tego sprowadziłem sobie do poprawek po inseminacji, zacieliłem nim 4szt. W styczniu go sprzedałem to miał 680kg 21 miesięcy.

Moje byczki z mniejszym dolewem krwi hfa rosną lepiej w tym wieku mają 750-800kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią lepsze deko handlu niz kilo roboty... moim zdaniem sie to opłaci tylko trzeba znalężć sobie już mniej więcej stałych hodowców od których można kupic cielaki .. ja sam troche handluje to jak dobrze pójdzie to 100 zł na trzy dniowym byku mozna zarobić zle to sie zdaży moze 2 w miesiacu bo generalnie wjecej jest u nas handlarzy niż cieląt. mój znajomy (rasowy handlarz :D ) ma samochod to jak dobrze pójdzie to nawet 2000 dziennie zarobi ale bywa że straci no ale on dorosłym bydłem handluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Też chętnie kupił bym ok 15 byczków z rejonu podlasia. Jeśli ktoś ma gospodarstwo i byłby zainteresowany sprzedarzą byczków to chętnie nawiążę kontakt.Nie jestem handlarzem i nie interesują mnie oferty handlarzy jeśli kupować to tylko od rolnika, a nie wyziębione i głodne z transportu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Narazie muj interes się opłacił,ładną kase można zarobić i bez dużego wysiłku :D .Sprzedałem już troche ciieląt ,ale nie trzymałem do 100kg tak jak miałem zamiar tylko takie do 2-3tyg. kupców jest dużo narazie brak cieląt ,ale mam zamuwione za 3tyg będzie kilkanaście sztuk.Zobaczymy jak dalej będzie z zarobkiem ,może trochę się rozwine B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

W centralnej Polsce wogóle jest kicha z cielakami,byczki kilkudniowe są po 12 zł za kg HF a mieszańców i czystych mięsnych wcale nie ma.Zmuszeni jesteśmy do kupowania od handlarzy jak się uda.

Jeśli trzymają krowy to tylko HF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mats91    0

karol012011 Piszesz i chwalisz się tym jak byś nie wiem ile sprzedał tych cieląt !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

grodecki ja również mieszkam w centrum i zgadzam się w 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

karol012011 Piszesz i chwalisz się tym jak byś nie wiem ile sprzedał tych cieląt !

 

Czyżby pierwsze objawy zazdrości lub zawiści?

 

@karol po ile u ciebie 100 kg cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

karol012011 rejestrujesz wszystkie zakupione cielęta, czy masz na to jakieś obejścia? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Co do rentowności tozależy jak masz ładne sztuki tak powyżej 600 kg to się opłaci. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

@mats91 się nie chwale tylko muwię jak jest.Co do ceny to narazie udało mi się potrzymać do 100kg 10 HF i sprzedałem je po 800zł a mięsne i mieszańce sprzedaje w wieku 2-4 tyg.@baranek cielęta rejstruje na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BiniekD1    2

ja bym kupił jałówki czy byczki z kujawsko pomorskiego może ktoś wie a gdzie są tanie bo na jarmakach to za tygodniowego hf chcą 1000-1200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

kupilem pare cielakow od handlarza bardzo drogo i mam teraz namiary na ludzi od ktorych on przywiozl. mam do nich ze 300km. Nie wiem czy ci handlarze maja z nimi jakies umowy ze tylko im sprzedaja? Sam bym pojechal pod adresy z paszportow tylko nie wiem czy mi cos sprzedadza. Po ile teraz placa wam handlarze na mazurach bo odemnie wzial za 70kg cielaka 1400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

noooo ceny jak z kosmosu, u mnie za byczka hfa takiego świeżego oseska ok.50kg, jak powiem 500zł to każdy handlarz, czy nawet inny rolnik to kręci głową i miny strzela... no nieźle.

 

dodam że mieszkam pod wschodnią granicą, okolice Chełma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

ja pod Lublinem próbuje kupić takiego 7-8 dniowe byczki za 600-700zł max....ale strasznie trudno a od handlarzy za to że mi przywiezie nie wiadomo co, to chcą najmniej tysiaka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

kupilem pare cielakow od handlarza bardzo drogo i mam teraz namiary na ludzi od ktorych on przywiozl. mam do nich ze 300km. Nie wiem czy ci handlarze maja z nimi jakies umowy ze tylko im sprzedaja? Sam bym pojechal pod adresy z paszportow tylko nie wiem czy mi cos sprzedadza. Po ile teraz placa wam handlarze na mazurach bo odemnie wzial za 70kg cielaka 1400zł

Ja płaciłem ponad miesiąc temu 2400 zł za 2 byczki (mięsny i cz-B) i 2 jałówki (mięsna i cz.-b.) Gdyby handlarze dawali więcej to bym raczej za tyle nie dostał - tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Mój brat ma mleczna produkcję i cielaki (byczki) sprzedaje sąsiadowi zanim zarejestruje po 350 - 500 zł za szt. Sąsiad jego same opasy ma więc mu się to opłaca. Każdego bierze czy chudy czy mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Glupoty piszecie chlopaki... Handlarz umie liczyc sprzeda 10 cielakow na kazdym niech zarobi 200zl czyli dwa tysiace zarobku a byka trzeba trzymac dwa lata i albo zostanie 10zl z tego albo trzeba jeszcze dolozyc. A oni maja racje maja prosty zysk a rolnik zawsze jest w plecy. Sam wiem po sobie bo handluje. I czemu nie uczciwi? Za darmo maja wam je oddawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slepy78
      Witam
       
      Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?
       
      Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są
      czy te drzewka się przyjmą?
    • Przez Marek8505
      Witam chciałbym zajac sie handlem paszami dla zwierzat. Tak z busa dowóz do klienta na telefon na targowisku. Czy musze spelniac takie warunki jak np. ci co sprzeadja w punktach. Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi
    • Przez rafal0079
      witam orientuje się ktoś co trzeba na handel jemiołą tzn jakie zezwolenia i czy musi być działalność założona ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj