Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie?

146 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 02 luty 2011 - 22:24

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Nom dobry pomysl.Tylko ze niektorzy rolnicy wola sprzedac cielaka handlarzowi jak rolnikowi.I to jest najgorsze.Czemu-nie wiem :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Dzisiaj, 23:38
  •  

#62 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 luty 2011 - 22:33

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? I żeby kupić na północy to tżeba wiedzieć gdzie szukać takich gospodarzy co mają na sprzedasz, a handlarze maja stałych gospodarzy od których kupują.Bo jechać to nie sztuka gorzej kupić :unsure:

#63 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:37

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? @Challenge- zgodzę się z Tobą w 100% że rolnikowi nie sprzeda a handlarzowi to sprzeda! zresztą nie każdy będzie handlarzem trzeba się z tym urodzić! te ceny co tu piszecie to w jakim wieku są te byczki!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:39

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Kilku dniowe do 2 tygodni :)

#65 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:31

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? no niewiem bo za swojego lemkena dalem 12 000 nowy taki to z 50 kosztuje, nawet liczac polowe to 25 wiec niema o czym mowic, po 2 np przyczepy taka 10 tonowa kosztuje ponad 50 tys plowa to 25 a za 1 zl kupisz rame czeszki i za 7 tys zrobisz taka przyczepe ze metaltechy sie chowaja, nie w kazdym wypadku nowe jest takie tanie jak sie wydaje, jak komus trzeba maszyny szybko? nie pierdzieli sie z zalatwianiem bajerow tylko jedzie z gotowa i kupuje, handel maszynami jest nadal na dobrym poziomie, przyjrzyj sie troche a zobaczysz sam

#66 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 05 luty 2011 - 09:26

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? @filip94lemken - nie ma jak to czytanie ze zrozumieniem, a poza tym to już drugi twój post w tym temacie, piszesz o maszynach a tu jest rozmowa o cielętach :lol:

#67 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 luty 2011 - 11:31

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Może filip94lemken chce tymi przyczepami przewozić cielaki ... :)

#68 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 05 luty 2011 - 14:17

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? @filip94lemken pozdrawiam gorąco po raz drugi :D!

#69 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 05 luty 2011 - 17:33

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? dziekuje za pozdrowienia po raz drugi, faktycznie cos mi sie pop***dolilo

#70 Share remix

remix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 luty 2011 - 20:28

jestem z Podlasia z okolic Wysokiego Mazowieckiego czyli "regionie mleczarzy". Sam również mam krowy mleczne. Byczki 100% HF sprzedaję handlarzom po 300 - 400 zł a jak zdarzy się coś mięsnego to jakieś 500 - 600 zł uda sie wycisnąć ale to już musi być ładna sztuka. Ogólnie ceny byczków w okolicy nie są zbyt wysokie.

Witam! Tak 8-10 szt. 7-14 dniowych cieląt jednorazowo można u Ciebie kupić?
Dzięki za odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share matas22

matas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 luty 2011 - 18:37

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Koledzy też chętnie kupie pare sztuk. Może byśmy się tak w paru dogadali i wybrali w rejon gdzie są tanie cielaki żeby nie kupować od pośredników.

#72 Share maras

maras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:09

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Witam ja tak własnie zrobiłem, pojechałem sam i kupiłem cielęta za 50% ceny niż na moim rynku

#73 Share remix

remix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:50

Witam ja tak własnie zrobiłem, pojechałem sam i kupiłem cielęta za 50% ceny niż na moim rynku

Witam! A jak złapałeś namiary? Pojechałeś i szukałeś po rolnikach? Ja mam już dość kupowania przez handlarzy! Daj znak! Dzięki!

#74 Share maras

maras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:27

Witam! A jak złapałeś namiary? Pojechałeś i szukałeś po rolnikach? Ja mam już dość kupowania przez handlarzy! Daj znak! Dzięki!

Kupiłem jednego byczka własnie z tamtąd poszukałem adres i teraz juz wiem co i jak. Mam sporom przyczepke około 10 cielaków wchodzi tak więc mi się opłaci jechac mam tam 400km w jedną strone

#75 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:33

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? A kupywałeś na mazurach,ja jestem z mazur to może z moich okolić.A koło jakiego miasta??

#76 Share maras

maras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:44

A kupywałeś na mazurach,ja jestem z mazur to może z moich okolić.A koło jakiego miasta??

Nie ja kupowalem z podlaskiego okolice zambrowa. A ty sprzedajesz cielaki?

#77 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 20 luty 2011 - 14:00

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Cena cielaków w Wielkopolsce od handlarza za cielaka mieszańca MM 1-2 tygodniowego to 1000 zł

#78 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 luty 2011 - 18:32

Kiedyś zamówiłem cielaka 100%hf na przyszłego rozpłodnika do poprawek, przywiozła mi go babka która jeździ po cielaki pod ruska granicę a jest z okolic Bydgoszczy. Zadzwoniłem do właściciela to powiedział że sprzedał go za 400zł. Podobno tam są takie ceny. Ja dałem 650zł, cielak był ładny około miesiąca miał. Z tego wynika że ceny są bardzo różne, ja za swoje jak czasem sprzedaje biorę 600-700 (dolew krwi hf 50-70%) Chętnych na takie byczki jest mnóstwo.

kolego nie myśł ze cielaki z pod -ruskiej- granicy są gorsze od tych co ty masz, i inwestujoc w rozpłodnika za 650zł to dobry jestes, powodzenia

a i ja jestem z pod ruskiej granicy czyli podlasie, u mnie handlarze za cielaki płaco byczk 11-13zł kg a jałówki 8-9zł kg, zależy czy w kolor idzie czy nie, a i ido one albo na handel dalej w polske albo chorwacja, ostatnio sprzedałem byczka, 58 kg za ponad 600zł

#79 Share matas22

matas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 luty 2011 - 18:47

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? To gdzie niby można teraz kupić tanio cielaki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:36

kolego nie myśł ze cielaki z pod -ruskiej- granicy są gorsze od tych co ty masz, i inwestujoc w rozpłodnika za 650zł to dobry jestes, powodzenia

a i ja jestem z pod ruskiej granicy czyli podlasie, u mnie handlarze za cielaki płaco byczk 11-13zł kg a jałówki 8-9zł kg, zależy czy w kolor idzie czy nie, a i ido one albo na handel dalej w polske albo chorwacja, ostatnio sprzedałem byczka, 58 kg za ponad 600zł

To nie chodzi o to skąd jest cielak tylko jak wygląda i jak rośnie. Tego sprowadziłem sobie do poprawek po inseminacji, zacieliłem nim 4szt. W styczniu go sprzedałem to miał 680kg 21 miesięcy.
Moje byczki z mniejszym dolewem krwi hfa rosną lepiej w tym wieku mają 750-800kg.