Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie?

146 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:00

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? A jakim zacielasz bykiem swoje krowy?Jalowki tez zacielasz miesnym?Niemaszproblemow z ocieleniem sie jalowek?Ja kiedys zacielilem jalowke angusem czarnym i niby mial byc maly cielak, a tu byczek z 60-65 kg mial...Niestety jalowka padla.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Dzisiaj, 22:06
  •  

#42 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:08

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Jałówki nie są zapasione to dają rady się cielić. Byki Charolaise

#43 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:26

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Aha.Tylko ze moja tez nie byla upasiona.Lecz moim zdaniem blad tkwil w tym ze zacielilem na pierwsze angusem a nie np.tak jak Ty mowisz bykiem :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 luty 2011 - 20:47

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Witam , Co myślicie o chandlarzach cielętami ile na tym zarabiają,jaki towar sprzedają , i czy to jest opłacalne.Chodzi mi o takie firmy jak (www.cielęta.pl , www.dobek.com.pl , i inne podobne ).Powiem ,że sam myśle o takim interesie ,czy to sie opłaci??

#45 Share graboss1987

graboss1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 01 luty 2011 - 21:02

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? zapytaj "chandlarza" heh wiesz jakie bydło kupują tacy panowie;p tanim kosztem od rolnika a najlepiej pourazowe gdzie dadzą max 50-200 zł i interes się kręci albo jak masz wejście to byśki małe na eksport podobno kasa cacy. u nas taki przyjeżdża z warszawy prawie 300 km do mnie i się mu opłaca, coraz to jakieś nowiutkie auto do bydła więc powodzonka ;d

#46 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:39

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? musiałbys miec znajomosci np w niemczech i sciagac za pol darmo maszyny i tu sprzedawac normalnie, na kazdej zarobisz

#47 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:45

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? @filip94lemken nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem :D haha pozdrawiam.

#48 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:54

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Napisałem cielętami a nie częściami :lol:

#49 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 01 luty 2011 - 21:54

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? filip94lemken
Teraz Handlowanie używanymi maszynami nie jest takie kolorowe jak 15 lat temu.Znam dobrze wielu handlarzy i wiem że interes nie idzie ;) .Wielu rolników korzysta z programów unijnych(Modernizacja),rozliczają się z US.Cena nowego sprzętu diametralnie spada ,każdy chce kupić coś nowego i nie mieć problemu z eksploatacją B)

#50 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:08

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Kiedyś zamówiłem cielaka 100%hf na przyszłego rozpłodnika do poprawek, przywiozła mi go babka która jeździ po cielaki pod ruska granicę a jest z okolic Bydgoszczy. Zadzwoniłem do właściciela to powiedział że sprzedał go za 400zł. Podobno tam są takie ceny. Ja dałem 650zł, cielak był ładny około miesiąca miał. Z tego wynika że ceny są bardzo różne, ja za swoje jak czasem sprzedaje biorę 600-700 (dolew krwi hf 50-70%) Chętnych na takie byczki jest mnóstwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 01 luty 2011 - 22:09

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Jestem z wielkopolski , kupuję cielaki od kolesia który jeździ po nie gdzieś na mazury , Sprzedaje nam za około 500zł , zastanawiam sie ile musi płacić rolnikowi żeby wyjść na swoje ? 100 -200 zł ? Sam bym tam chętnie pojechał ale jak znajduję oferty to 700-800zł , o co tu chodzi ? Hodowcy handlarzom opuszczają a rolnikom nie ?

#52 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:15

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Wydaje mi się że tam gdzie jest mleczne zagłębie byczek 100%hf jest traktowany jako odpad nie nadający się do niczego i dlatego są tam takie śmieszne ceny. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto tak tanio sprzedaje.

Edytowany przez damian40000, 01 luty 2011 - 22:17.

#53 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:16

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Ja właśnie jestemm z mazur i myśle ,że mi by się opłacało,bo unas cielęta są tanie i mam paru rolników od których bym brał i sprzedawał po 10-20 sztuk na raz .Widziałem na AF ,że jest chętnych na kupno większej ilości cieląt mięsnych i mieszańców :)

damian40000 masz racje unas byczek HF to odpad rolnicy sprzedają za pół darmo ,A co do tematu to rozmawiałem dziś z handlarzem który kupuje z pół-wsch. polski cielęta i sprzedaje na zachodzie i południu ,niechciał powiedzieć ile zarabia na sztuce ,ale wydusiłem to z niego to powiedział ,że 80-100 procent :blink: .A jak trafią się ładne mięsne sztuki to ponad 100 procęt :blink: .Mówił ,że najlepiej kupować od starych gospodarzy bo oni nie wiedzą po ile płaci się za ładne sztuki i kupują od nich za pół darmo.Normalnie chamstwo ;[ .Czyli dobrą kase trzepią na tym interesie

Edytowany przez karol012011, 02 luty 2011 - 17:08.

#54 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 02 luty 2011 - 18:45

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? karol012011 Ty masz dostęp do tanich cielaków a u mnie w okolicy jest chłonny rynek - morze jakaś spółkę rozkręcimy ? :P

#55 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 02 luty 2011 - 18:51

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Ja se tak pomyślałem ,że sprzedam z 10 cieląt na początek i zobacze ile zarobie jak będzie dobry zysk to się rozkręce :)

#56 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 luty 2011 - 19:10

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie?

Ja właśnie jestemm z mazur i myśle ,że mi by się opłacało,bo unas cielęta są tanie i mam paru rolników od których bym brał i sprzedawał po 10-20 sztuk na raz .Widziałem na AF ,że jest chętnych na kupno większej ilości cieląt mięsnych i mieszańców :)

damian40000 masz racje unas byczek HF to odpad rolnicy sprzedają za pół darmo ,A co do tematu to rozmawiałem dziś z handlarzem który kupuje z pół-wsch. polski cielęta i sprzedaje na zachodzie i południu ,niechciał powiedzieć ile zarabia na sztuce ,ale wydusiłem to z niego to powiedział ,że 80-100 procent :blink: .A jak trafią się ładne mięsne sztuki to ponad 100 procęt :blink: .Mówił ,że najlepiej kupować od starych gospodarzy bo oni nie wiedzą po ile płaci się za ładne sztuki i kupują od nich za pół darmo.Normalnie chamstwo ;[ .Czyli dobrą kase trzepią na tym interesie

Piszesz że chamstwo, a sam chcesz robić to samo :huh:
Ale rób jak uważasz, życzę ci powodzenia :)

#57 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 02 luty 2011 - 19:34

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Znam handlarza z mojej wioski, ktory kupuje cielaki i rozne inne bydlo na polnocy Polski(przewaznie nad morzem).Kiedys z nim gadalem i mowil mi, ze on tylko kupuje u starszych ludzi poniewaz oni sie nie orientuja zbytnio w cenach.Male byczki hf kupuje po 200-300zl :o A sprzedaje po 700-800 :blink: Normalnie bije kase na nich ze masakra.Nawet kiedys bral bydlo od Leppera(naprawde sam widzialem zdjecia jak handlowali) :huh:

Edytowany przez Challenger, 02 luty 2011 - 19:40.

#58 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 02 luty 2011 - 20:47

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? jestem z Podlasia z okolic Wysokiego Mazowieckiego czyli "regionie mleczarzy". Sam również mam krowy mleczne. Byczki 100% HF sprzedaję handlarzom po 300 - 400 zł a jak zdarzy się coś mięsnego to jakieś 500 - 600 zł uda sie wycisnąć ale to już musi być ładna sztuka. Ogólnie ceny byczków w okolicy nie są zbyt wysokie.

#59 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 02 luty 2011 - 20:56

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Ale na zachodzie albo południu ceny są 2 razy wysze albo i więcej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 02 luty 2011 - 21:32

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie? Chłopaki. Prosta sprawa. Na forum jest zakładka "giełda" - dobre narzędzie do wyeliminowania pośredników. Może warto z tego korzystać. Na forum napewno też znajdzie się ktoś, kto ma odpowiednie środki transportu.