karol012011

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie?

Polecane posty

lolek200    3

sa stałe miejsca skupu cielaków raz a nawet dwa razy w tygodniu, a rolnicy z okolicy zwoża co maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Najpierw napisz. co dokładnie rozumiesz przez handel obwoźny - bo chyba nie jeżdżenie z cielętami od domu do domu i pytanie, czy ktoś może chce kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

u mnie Ci co handlują bardziej na poważnie to nie jeżdżą od domu do domu tylko na targu skupują a po gosp to tylko jak ktoś zadzwoni. Byczki idą na eksport gdzieś tam ale jak ktoś chce odkupić to nie ma problemu. Raz na moich oczach 300zł zarobił w 10 min. Mają działalność gosp. ale bez faktur też biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matbar    1

mi chodzi jaka działalność otworzyć aby handlować cielakami jakie dokumenty i gzie złożyć aby ją zacząć.

Edytowano przez matbar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

5 cielaków to można nawet na siebie nie rejestrować tylko od razu do kupca. Ale w taką ilość ja bym się nie bawił. Masz w ogóle doświadczenie z cielakami? Ja swoich staram się jak najszybciej pozbywać bo od chodzenia przy nich się wszystkiego odechciewa. Standardowa działalność gosp. w Internecie jest pełno na ten temat

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

peres100 słyszałem o gościu co jeździ po gospodarstwach własnie w okolicach białegostoku z własną wagą elektryczna, moze to ty? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

mam dwa byczki MM. Jeden po LM, a drugi po MO. mają ponad tydzień. sprzedam po 600zł za szt. szkoda że mieszkamy aż na kresach wschodnich, bo każdemu tu do nas daleko jak się ogłasza w gazecie czy necie

 

jak nie bedzie chętnych to trzeba bedzie utuczyć do metra i na buchte posłać

Edytowano przez 7891Firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

jeden poszedł wczoraj za 14zł/kg, ważył 40kg.

 

Czytałam w Poradniku Rolniczym że w Wielkopolsxce okolice poznania na targowiskach średnia cena żywca za kg cielaka to 18zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caps    0

Witam, nie znalazłem podobnego tematu wiec postanowiłem założyc.

Chciałbym odchowywać byczki mieszańce i ho do wagi 70 kg i je sprzedawać. Odchowywac je na mlekopanie i jakimś starterze, sianie. Byczki bedę kupował od wujka tak po 500 zł za kilkudniowe i swoje ale głownie bedę kupował. Chce trzymać takie partie do 5 sztuk jak bedzie dobrze szło do wiecej. Jak myslicie bedzie sie to opłacało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Do 70 kg? Przecież to ledwo odstawiony byczek jest... Chociaż jeżeli masz skąd je brać i był by rynek zbytu to można by spróbować ale dużo kasy Ci nie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ciężka sprawa. Kupujesz mleczaka i sprzedajesz mleczaka. Co prawda ja nie kupuję z zasady cieląt poniżej dwóch tygodni, no chyba że mi się bardzo spodoba. Chociaż z drugiej strony kto by wierzył paszportom. Jeśli masz rynek zbytu to działaj. A ile zamierzasz śpiewać za te cielęta podczas sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caps    0

brat sprzedawal w ten sposob pojedyncze sztuki

hf tak po 1000 zł. To do ilu kg było by lepiej je odchowywać według was?

Edytowano przez caps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Tak 120 kg, wiadomo wtedy, że cielak sam pobiera pasze, mała szansa na rozwolnienie.

Albo do 4 miesięcy, wtedy już sprzedajesz "odpojone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

do około 100-110kg wagi. tak aby jadły wszystko-bez mleka/preparatu mlekozastępczego. wtedy łatwiej znajdziesz kupca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
raczej nikt ci nie da 1000 zł za hf-a

U mnie za byczka hf dziś handlarz 9 zł oferował i podobno nie ma zbytu na byczki ,a za jałoszki 6,5 zł . Cena 1000 za byczka hf ,to już chyba była i nie wróci :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Moje mają po 200kg i nadal dostają mleko :D

 

Moje 120 kg nie miały jak im odstawilem i rosną a ty 200 kg mleko dajesz ... widać ze nie masz co robić z kasą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kupisz za 500 zł 2-tygodniowego (mlecznego), odchowujesz do 120 kg i sprzedasz za jakieś 1100-1200 zł (uznajmy, że za tyle). Zysk to jakieś 700 złotych powinien być, ale odjąć od tego pasze czyli te mlekopany itd, to już " kwoty na czysto" nie widziałbym tak kolorowej. Gdyby to były rasowe, wtedy ceny byłyby dużo wyższe. Jeśli na trochę większą skalę byś odchowywał to powinno przejść, ale 5-10 sztuk to chyba trochę za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slepy78
      Witam
       
      Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?
       
      Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są
      czy te drzewka się przyjmą?
    • Przez Marek8505
      Witam chciałbym zajac sie handlem paszami dla zwierzat. Tak z busa dowóz do klienta na telefon na targowisku. Czy musze spelniac takie warunki jak np. ci co sprzeadja w punktach. Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi
    • Przez rafal0079
      witam orientuje się ktoś co trzeba na handel jemiołą tzn jakie zezwolenia i czy musi być działalność założona ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj