ozon87

Piec na słomę

Polecane posty

ozon87    29

Witam! Czy posiada ktoś piec na słomę do suszarni kukurydzy? Właściwie to nagrzewnice powietrza na baloty. Mam suszarnie kukurydzy i w przyszłości myśle zakupić bądz zrobić taki piec bo z tego co sie troche orientowałem to jest on bardzo drogi... W związku z tym prosiłbym żebyście wypowiedzieli się na ten temat. Jakiej firmy posiadacie piece, jakiej mocy kW, ile zapłaciliście, na jak długo wystarcza jeden wsad i ogólnie czy jesteście zadowoleni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

W tamtym roku w którymś RPT był taki artykuł; właściciel sobie chwalił ze względu na duże oszczędności, mimo wysokiej ceny samego pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja też interesowałem się trochę tym tematem.

Piec to wydatek rzędu od kilkunastu tysięcy złotych w górę, według mojej kalkulacji zaczął by przynosić zyski u mnie w gospodarstwie już w drugim roku użytkowania (w porównaniu do palnika na olej opałowy).

Jeden z moich znajomych ma zamontowany piec zrobiony metodą rzemieślniczą u siebie w gospodarstwie. Z tego co mówił na wysuszenie jednego zasypu 8-10 t w suszarni daszkowej drzewicza zużywa 2 lub 3 baloty 120 cm. Koszt zrobienia jego pieca to podobno około 8-10 tysięcy zł. Co do mocy tego pieca to się nie orientuję, ale przypuszczam, że około 400 - 500 kW.

Najlepiej podobno jest palić słomą rzepaczaną, ja jednak jestem zdania, że słoma rzepaczana powinna zostać na polu, bo jest zbyt dobrym nawozem, żeby puszczać ją z dymem.

Producent piecy


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Kiedyś w Agro Biznesie mówili o gościu który ogrzewał budynki o łącznej pow. 700m2 piecem na słomę, i sam przyznał że piec był bardzo drogi, lecz nie żałuje zakupu. Tak to co roku musiał kupować parenaście ton węgla na całą zimę, a sprasowanie i zwiezienie odpowiedniej liczby balotów na całą zimę zapłacił 500zł. Więc piec na słomę zwróci się w krótkim czasie.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
Napisano (edytowany)

Najlepiej podobno jest palić słomą rzepaczaną, ja jednak jestem zdania, że słoma rzepaczana powinna zostać na polu, bo jest zbyt dobrym nawozem, żeby puszczać ją z dymem.

Producent piecy

Słoma rzepaczana jest najbardziej kaloryczna.

 

Odnośnie obliczeń rocznie w domu spalamy ok. 2700 l/OO co w przeliczeniu na węgiel wychodzi ok. 3,5t/węgla (faktyczne zużycie min 7t). Więc z tymi wyliczeniami nie jest tak różowo.

 

Z wyliczeń wynika że ok 2,5 kg słomy zastąpi 1 kg węgla kamiennego ?????????

 

Wartości energetyczne:

 

http://www.instalacjebudowlane.pl/5044-23-40.htm

http://www.instalacjebudowlane.pl/152-33-68.htm

http://www.brykietowanie.com/biomasa_sloma.html

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Mi się zdaje że ten piec do domu to się chyba nie nadaje zabardzo bo on z tego co wiem powinien być montowany do dużych obiektów a nie do ok 200 metrowych domów. Do suszarnie to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

U nas ma gość taki piec i ogrzewa nim 3 budynki o powierzchni około 500m .Koszt pieca 23tyś plus robota plus zbiornik na wodę o poj.7000l.Wszystko zamontowane w garażu.SPALANIE to 2 bele do 3 przy większych mrozach.Bardzo chwali sobie ten system grzewczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja w którymś AgroBiznesie oglądałem taki piec klient który go miał bardzo go zachwalał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Zapomniałem dopowiedzieć, że w przeliczeniu wygląda to tak: na 1kg węgla, przypada 2.5-3.5kg słomy.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj