Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piec na słomę

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:35

Piec na słomę Witam! Czy posiada ktoś piec na słomę do suszarni kukurydzy? Właściwie to nagrzewnice powietrza na baloty. Mam suszarnie kukurydzy i w przyszłości myśle zakupić bądz zrobić taki piec bo z tego co sie troche orientowałem to jest on bardzo drogi... W związku z tym prosiłbym żebyście wypowiedzieli się na ten temat. Jakiej firmy posiadacie piece, jakiej mocy kW, ile zapłaciliście, na jak długo wystarcza jeden wsad i ogólnie czy jesteście zadowoleni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Piec na słomę Dzisiaj, 05:54
  •  

#2 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:49

Piec na słomę W tamtym roku w którymś RPT był taki artykuł; właściciel sobie chwalił ze względu na duże oszczędności, mimo wysokiej ceny samego pieca.

#3 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:54

Piec na słomę Ja też interesowałem się trochę tym tematem.
Piec to wydatek rzędu od kilkunastu tysięcy złotych w górę, według mojej kalkulacji zaczął by przynosić zyski u mnie w gospodarstwie już w drugim roku użytkowania (w porównaniu do palnika na olej opałowy).
Jeden z moich znajomych ma zamontowany piec zrobiony metodą rzemieślniczą u siebie w gospodarstwie. Z tego co mówił na wysuszenie jednego zasypu 8-10 t w suszarni daszkowej drzewicza zużywa 2 lub 3 baloty 120 cm. Koszt zrobienia jego pieca to podobno około 8-10 tysięcy zł. Co do mocy tego pieca to się nie orientuję, ale przypuszczam, że około 400 - 500 kW.
Najlepiej podobno jest palić słomą rzepaczaną, ja jednak jestem zdania, że słoma rzepaczana powinna zostać na polu, bo jest zbyt dobrym nawozem, żeby puszczać ją z dymem.
Producent piecy

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#4 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 01 luty 2011 - 21:37

Piec na słomę Kiedyś w Agro Biznesie mówili o gościu który ogrzewał budynki o łącznej pow. 700m2 piecem na słomę, i sam przyznał że piec był bardzo drogi, lecz nie żałuje zakupu. Tak to co roku musiał kupować parenaście ton węgla na całą zimę, a sprasowanie i zwiezienie odpowiedniej liczby balotów na całą zimę zapłacił 500zł. Więc piec na słomę zwróci się w krótkim czasie.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4164 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:06

Piec na słomę

Najlepiej podobno jest palić słomą rzepaczaną, ja jednak jestem zdania, że słoma rzepaczana powinna zostać na polu, bo jest zbyt dobrym nawozem, żeby puszczać ją z dymem.
Producent piecy

Słoma rzepaczana jest najbardziej kaloryczna.

Odnośnie obliczeń rocznie w domu spalamy ok. 2700 l/OO co w przeliczeniu na węgiel wychodzi ok. 3,5t/węgla (faktyczne zużycie min 7t). Więc z tymi wyliczeniami nie jest tak różowo.

Z wyliczeń wynika że ok 2,5 kg słomy zastąpi 1 kg węgla kamiennego ?????????

Wartości energetyczne:

http://www.instalacj.../5044-23-40.htm
http://www.instalacj...l/152-33-68.htm
http://www.brykietow...masa_sloma.html

Edytowany przez Sadek, 01 luty 2011 - 22:24.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 01 luty 2011 - 23:19

Piec na słomę Mi się zdaje że ten piec do domu to się chyba nie nadaje zabardzo bo on z tego co wiem powinien być montowany do dużych obiektów a nie do ok 200 metrowych domów. Do suszarnie to jak najbardziej.

#7 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 02 luty 2011 - 08:09

Piec na słomę U nas ma gość taki piec i ogrzewa nim 3 budynki o powierzchni około 500m .Koszt pieca 23tyś plus robota plus zbiornik na wodę o poj.7000l.Wszystko zamontowane w garażu.SPALANIE to 2 bele do 3 przy większych mrozach.Bardzo chwali sobie ten system grzewczy.

#8 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 luty 2011 - 19:38

Piec na słomę Ja w którymś AgroBiznesie oglądałem taki piec klient który go miał bardzo go zachwalał B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 02 luty 2011 - 20:46

Piec na słomę Zapomniałem dopowiedzieć, że w przeliczeniu wygląda to tak: na 1kg węgla, przypada 2.5-3.5kg słomy.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

Dodaj odpowiedź