Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orka pługiem bez kółka

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 17:57

Orka pługiem bez kółka

zawsze skrecam plug do transportu:) na polu w trakcie orki to ostatni lemiesz idzie prawie po ziemi jak nawracam

A nie lepiej, zahaczając cięgno, przy ciągniku zamocować je na najniższej pozycji natomiast przy pługu na najwyższej? Wtedy nie trzeba się bawić z skręcaniem/rozkręcaniem i ostatnia skiba przy nawrotach na polu nie ryśnie ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orka pługiem bez kółka Dzisiaj, 06:42
  •  

#42 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 18:02

Orka pługiem bez kółka @Daniel popieram sam zaczepiam śrubę rzymską niżej na 2 lub 3 dziurze od góry i nie ma problemu pług podnosi się dużo wyżej na poszczególnej dziurze...
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#43 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 03 luty 2009 - 12:03

Orka pługiem bez kółka Generalnie w orke bez kółka można się bawić na prostym polu, ale nie wyobrażam sobie orania pofalowanego pola bez kółka. By musiało w traktoże 2 ludzi jechac chyba żeby jeden patrzył gdzie jedzie a dógi regulował pług.

#44 Share pitermtk

pitermtk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 luty 2009 - 15:08

Orka pługiem bez kółka Ja kiedyś orałem bez kółka B) jak mi się urwało ;) za ładnie to nie wygląda pole nie równe wychodzi raz wyżej raz niżej B) jak pisze ''Terror" w orke bez kółka można się bawić na prostym polu B)

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 luty 2009 - 15:23

Orka pługiem bez kółka Ja czasem orze bez kółka. To znaczy jest kółko ale tylko tyle ze jest bo nie trzyma głębokości. Głębokość utrzymuje na siłowej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 12 luty 2009 - 15:25

Orka pługiem bez kółka To równe pola masz? Przecież byle dołek koło wpada i pług się zagłębia

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 luty 2009 - 15:36

Orka pługiem bez kółka Nie na siłowej ;) Zobacz film z orki na YT. Jest orane na siłowej. Kółko się kreci bo dotyka ziemi. Tam co prawda należało by trochę wydłużyć górny łącznik ale było twardo i dałem ze 3 obroty głębiej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#48 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 12 luty 2009 - 15:39

Orka pługiem bez kółka A jak jakiś maluśki zgóreczek będzie to pług wyjdzie na chwile wyżej? Nie widze sensu orania takim sposobem jedynie cały czas masz dociążony tyl ciągnika (lepsza przyczepność)

#49 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 12 luty 2009 - 15:42

Orka pługiem bez kółka ja czasem robie tak że tez właśnie kółko tyle co wisi na pługu ustawiam sobie na suwaku ogranicznik dokąd mogę puścić i jazda. Tylko jak straszne pagórki to trzeba nieźle manewrować podnośnikiem jak jade pod górkę to ciut podrywam do góry żeby kady korpus na tej samej wysokości szedł a jak z górki to się troche opuszcza do dołu tak robiłem jak miałem wieżyczkę rozbitą i nie szło pługa ustawić po zmianie wieżyczki kółko na koniec powędrowało i na śrubie pług się opiera i jazda mniej męcząca praca

#50 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 luty 2009 - 16:00

Orka pługiem bez kółka I właśnie o przyczepność mi idzie. Poza tym ciągnik ma lżej.

arassso ale orzesz na siłowej czy pozycyjnej?? Na siłowej trzeba czasem troszkę zmienić jeśli orze się pole mozaikowate np tu glina a dalej piasek. Takie dobrze by się orało na pozycyjnej ale właśnie wtedy jak koło ciągnika wejdzie na jakoś górkę albo dołek to pług idzie zaraz płycej lub głębiej. Do tego jeszcze na pozycyjnej zaraz bruzda się krzywi ;/

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bartekvet

bartekvet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 10:15

Orka pługiem bez kółka mój wuja renaultem orze rabe 3 obrotowa bez kóka w zeszłym roku jak kupił ten pług to nieciekawie ta orka wygladała

#52 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 28 sierpień 2009 - 12:43

Orka pługiem bez kółka U nas to ojciec zawsze orze z kółkiem, ale znam goscia co wgóle nie uzywa kółka i nawet ładnie mial zaorane :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#53 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 16:32

Orka pługiem bez kółka Ja osobiście zakupiłem kilka lat temu Lemken Opal 3-skibowy bez koła i niestety bez koła nie szło aż tak dobrze oranie więc dorobiłem według własnej koncepcji koło podporowe i orka idzie teraz o wiele lepiej.

#54 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 18:16

Orka pługiem bez kółka BEZ KÓŁKA TO NIE ROBOTA, KÓŁKO KOPIUJE CI POWIERZCHNIE POLA, ORKA JEST RÓWNA(RÓWNA GŁĘBOKOŚĆ ORKI), ORKE BEZ KÓŁKA MOŻESZ STOSOWAĆ JAK ORZESZ URSUSEM C-330(PŁUG 2 SKIBOWY JEST KRÓTKI TO JESZCZE JAKO TAKO MOŻNA ORAĆ,WIĘC DOBRZE CI RADZE DORÓB SOBIE KÓŁKO (NA SAMYM KOŃCU) W KOLUMNIE PŁUGA BOLEC GÓRNEGO ŁĄCZNIKA UMIEŚĆ W FASOLCE I ORZ PO SAME RAMY :D POZDRAWIAM

AHA JESZCZE JEDNO TO KÓŁKO KOPIUJĄCE ZAMOCUJ PRZY OSTATNIM KORPUSIE,I NIGDY ALE TO PRZENIGDY NIE ZAKŁADAJ KOŁA OD MALUCHA JAK JUŻ TO COŚ LEPSZEGO (JAKIŚ VW ALBO AUDI) :) POZDRAWIAM

#55 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 18:19

Orka pługiem bez kółka @CIAPEK
Edytuj posta i małe litery bo będą %
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#56 Share Dare0x

Dare0x

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:W moim życiu
    Najważniejsze
    Są 3 żeczy
    1) Prawo jazdy kat b.
    2) Władimirec t25
    3) R•o•d•z•i•n•a

(0-_-0)

Napisany 02 listopad 2009 - 19:28

Orka pługiem bez kółka Kupić bez kółka możesz ale dorobić będziesz musiał bo jak masz trochę pola do orki , a domyślam się że masz to koło musi być . Chociaż dlatego żeby się nie męczyć z siłownikiem góra i dół cały czas . :D
---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

#57 Share rafal124

rafal124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 10:30

Orka pługiem bez kółka Jeżeli ciągnik ma EHR to kółko nie jest potrzebne, ja w fendzie mam EHR i pokrętłem na panelu ustawiam glębokość i to wszystko, no i oczywiście nie mam kułka przy plógu

#58 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 25 sierpień 2010 - 10:43

Orka pługiem bez kółka

Ja czasem orze bez kółka. To znaczy jest kółko ale tylko tyle ze jest bo nie trzyma głębokości. Głębokość utrzymuje na siłowej.

Mam MF'a 255 i UG 2+1. Jak ty ustawiasz głębokość orki na siłowej bez kółka. Ja mam z kółkiem, to ustawiam głębokość na kółku, potem pług w ziemie na siłowej i skręcam łącznik aby pług się wypoziomował. Czy wszystko dobrze robię czy popełniam gdzieś błąd ?
Wieczny kawaler ;)

#59 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 10:50

Orka pługiem bez kółka Ja próbowałem orki a raczej podorywki bez kółka, w ciągniku mam EHR ale mimo wszystko na nierównym terenie orka gorzej wyglądała na nierównościach pług brał głębiej albo płycej, z kółkiem orka ładniej wychodzi :D
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 25 sierpień 2010 - 19:00

Orka pługiem bez kółka Ja u siebie na piaskach jak orałem pługiem 3 to się te smieszne blaszane kułko ciągle zapadało i zapychało wię wziełem sobie piaste z tylnego koła od laguny II dorobiłem oske i pług teraz jeździ na ładnym kole 16cali szerokość205 i jest bajka.koło toczy sie kekko nie zapada się.