Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orka pługiem bez kółka

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 00:14

Orka pługiem bez kółka ale przecież po to jest to kółko kopiujace aby zmieniac glębokość pracy i tylko od operatora zależy czy będzie podeszwa płuża czy nie...nie wpomnę juz o jakości orki wykonywanej na regulacji siłowej-na mozajkowatym polu wygląda jakby dziki poryły...

moje doświadczenie z orką jest dośc małe bo tylko 2 lata i nie miałem okazji nigdy orać urusem C-360.do tego odnosze się do warunków panujących na moich polach czyli dość duze skłony i gleby dość mozajkowate.w moim ciągniku jest przedni napęd i blokada obu mostów także ciężko to porównac a teoria odnosi się przewaznie do ciągników trzydziesto-letnich...

PS - co do teorii to nie lubie jak ktoś ją wywyższa nad praktykę(panowie profesorowie) bo przecież z praktyki i doświadczenia miała początek.a już wogóle jak ktoś sie podpiera doświadczeniami z przed 30 lat i nie da sie przekonać że jest inaczej...już taki jestem że jak coś potrafie robić to cięzko mnie jeszcze raz tego nauczyć... :)

POZDRAWIAM :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orka pługiem bez kółka Dzisiaj, 02:14
  •  

#22 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 13 sierpień 2007 - 05:48

Orka pługiem bez kółka

ale przecież po to jest to kółko kopiujace aby zmieniac glębokość pracy i tylko od operatora zależy czy będzie podeszwa płuża czy nie...nie wpomnę juz o jakości orki wykonywanej na regulacji siłowej-na mozajkowatym polu wygląda jakby dziki poryły...

moje doświadczenie z orką jest dośc małe bo tylko 2 lata i nie miałem okazji nigdy orać urusem C-360.do tego odnosze się do warunków panujących na moich polach czyli dość duze skłony i gleby dość mozajkowate.w moim ciągniku jest przedni napęd i blokada obu mostów także ciężko to porównac a teoria odnosi się przewaznie do ciągników trzydziesto-letnich...
PS - co do teorii to nie lubie jak ktoś ją wywyższa nad praktykę(panowie profesorowie) bo przecież z praktyki i doświadczenia miała początek.a już wogóle jak ktoś sie podpiera doświadczeniami z przed 30 lat i nie da sie przekonać że jest inaczej...już taki jestem że jak coś potrafie robić to cięzko mnie jeszcze raz tego nauczyć... :)

POZDRAWIAM :)

no jeśli chodzi o praktyke to ja sie podpieram własnymi doswiadczeniami z osttnich siedmiu lat (no co do orki to dwóch) i pisząc to nie miałem wcale na myśli orki ciągnikiem C-360 tylko JD 8200 - mamy płóg KUHN manager 10F-7 - siedmioskibowy - on jest na wózku (układ hydrauliczny wózka współpracuje z hydrauliką ciagnika i orzemy na regulacji mieszanej ) - a mozaike glebowa tez mamy bo np na odcinku 150 metrów mamy trzy rodzaje gleby (piasek->glina->w miare normalna gleba i znów piasek i glina) i tak na 800 ha i na jakość orki nikt u nas nie narzeka

a co do teori i praktyki to zgadzam sie z toba w stu procentach ze nie nalezy jej wywyzszac ponad praktyke szczególnie mając takie doswiadczenia sprzed 30 lat jak piszesz :) - mnie chodziło o to ze jest spora grupa rolników którzy przeczytali cos w jakiejś ksiażce i według niej coś zrobili w gospodarstwie ale nie patrzeli na to jak sie np zachouje ziemia podczaas orki tylko robili tak jak w ksiazce napisane było - jak dla mnie to teoria ma wspierać praktyke - widzisz ze ci cos nie wychodzi to spojżysz do ksiazki moze znajdziesz odpowiedż na swoje pytanie sprawdzisz czy tak jest naprawde w twoich warunkach i jeśli tak jest to git a jesli nie to szukasz dalej - a tamci opisywani to raz cos przeczytali (najczęsciej bez zrozumienia) zrobili niby według ksiazki i im nie wyszło to teraz wielkie halo ze teoria jest do d...

Pozdrawiam i życze miłej orki pod rzepaki i sorki za ortografie ale właśnie wychodze do pracy :/
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#23 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 19:50

Orka pługiem bez kółka domyslam się ze JD jest wyposażony w EHR???w moim MF nie zauważyłem róznicy przestawiając pokrętło od regulacji pozycyjna-siłowa-mieszana...aby orka była równa cały czas jade na "czuja" i na bierząco przestawiam...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 16:22

Orka pługiem bez kółka ja też oram i podoram bez kółka bo tylko przeszkadz a o ustawienie tak jak u Piotrus89 czuć kiedy ciągnik ma ciężko kółko mi tylko zatyka pług
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#25 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 05 wrzesień 2007 - 19:08

Orka pługiem bez kółka nie wyobrażam sobie abym orał bez kółka w pługu-ustawię sobie i heja...chyba ze innych pługach to norma ...ja mam 3-kę średnie do podorywki i 2-ki do orki...raz mi koło odpadło zepsłuło się zabezpieczenie i horror był jak kończyłem orkę aby nie wracać się do domu

#26 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:39

Orka pługiem bez kółka W moim przypadku przy każdym pługu mam kółko (przy dużym i przy p. do podorywki). Ursusem 4514 bez kółka kopiujacego nie mógłbym porać bo stale musiałbym kontrolowac głębokość. Zapewne nowoczesne ciągniki z EHR nie potrzebują tego...

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 08:55

Orka pługiem bez kółka Ja w mf 255 prakrtycznie w każdej maszynie odjołem kółka w pługu 2x30 kultywatorze a czasami nawet kopaczce do ziemniaków, cały czas pracuje na regulacji siłowej i właściwie ręka cały czas na dzwigni od podnośnika, w 3x30 jest gożej bo chwila jak głębiej na cieżsdzej ziemi wejdą i niema mfa :) ,ale z kółkiem bardzo mi sie zapycha jak oram ściernisko a w tym roku to masakra bo bardzo powykładane wszystko byłi i zwierzyna jeszcze dorobiła. Bez kółka właściwie nie da się pracowac c 330

#28 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 14:21

Orka pługiem bez kółka ja tez naleze do grona "oraczy", ktorzy nie wyobrazaja sobie orki bez kolka. kiedys probowalem doorac pole z niedzialajacym kolkiem - nie udalo sie. ;) jak jest kolko, to nie trzeba sie ogladac tak czesto do tylu, i pole jest rowniejsze, bo jest stala glebokosc orki.

no, ale jak ktos ma jakis ciagnik-cudenko, to moze i lepiej mu sie orze bez kolka.... ja nie wiem... <_<

#29 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 21:26

Orka pługiem bez kółka Ja smigam bez kółka (pług wahadłowy + ZTS 16245) i ni enarzekam ze nierowno

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#30 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 09:35

Orka pługiem bez kółka Orać bez koła podporowego na końcu pługa? Czy Wy sobie żarty stroicie?
W ciągniku na którym orze nie ma żadnych bajerów typu EHR (nie wiem nawet co to jest) ustawiam głębokość na kółku i jazda nie bawię się żadnymi gałkami jak niektórzy wyżej piszą a pole jest równe prawie jak na stole (bez żadnych dodatkowych narzędzi doprawiających!- wygórowana prędkość jazdy)
Raz jechałem bez koła bo była taka sytuacja że nie chciało się obniżać koła (musiało iść w dole, ostatni przejazd) więc jak sobie popatrzyłem po tym przejeździe to jak po wojnie górki dolinki w miejscach gdzie pole było równiutkie...
Jeżeli orałbym na prostym polu (występują fałdy przez całą szerokość pól więc jeździ się raz z górki raz pod górkę) oraz była by wszędzie równa klasa to może taki system by wypalił ale w mojej sytuacji nie ma mowy.

ps. Jak widzę innych regionalnych rolników z ciągnikami rożnych klas o mocach nawet do 280 KM każdy z nich używa koła.
pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 21:57

Orka pługiem bez kółka Kołko owszem mam ale jest maxymalnie podniesione. Zreszta nawet jak mam ustawiona glebokosc na kolku i dzwignie od podnosnika opuszcze na max w dol to mi plug wlazi w ziemie po rame.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#32 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 22:28

Orka pługiem bez kółka to chyba masz kolko za waskie, skoro tak Ci sie dzieje. bo normalną sytuacja jest, ze sie opuszcza do konca i plug sie "trzyma" na kolku i nie wchodzi glebiej.

#33 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 22:58

Orka pługiem bez kółka Ja mam przy pługu kółko i na nim reguluję głębokość pracy no i jeszcze na strzale ( śrubie )...a bez kółka pług będzie chodził jak chce i nie będzie równo krył...ale dokładnie nie wiem... <_< ;)

#34 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 14:13

Orka pługiem bez kółka

to chyba masz kolko za waskie, skoro tak Ci sie dzieje. bo normalną sytuacja jest, ze sie opuszcza do konca i plug sie "trzyma" na kolku i nie wchodzi glebiej.

Kołko jest ok nie zapada sie bo pewnie o to Ci chodzi. Poprostu przód pługa sie chowa po rame a tyl opiera sie na kołku.

sprzedam

#35 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 15:16

Orka pługiem bez kółka dwa wyjscia: kolko na srodek, albo rozkec srube centralna <_<

#36 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 15:25

Orka pługiem bez kółka Koło na srodek? W moim pługu raczej slaobo to widze. Spróbuje z ta sruba. Bo chce poczuc te uczecie jak to jest opuscic gzwignie od podnosnika na sam doł i zeby ciagnik nie stawal deba;)

sprzedam

#37 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 15:30

Orka pługiem bez kółka no, to sprobuj z ta sruba. napewno nie zaszkodzi. <_<

#38 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 15:36

Orka pługiem bez kółka Sprobuje tylko ze do transportu bede musial ja skrecac;( Bi i tak jest w sumie jak jade;(ale nie zaszkodzi sprobowac.pozdro

sprzedam

#39 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 wrzesień 2007 - 16:18

Orka pługiem bez kółka zawsze skrecam plug do transportu:) na polu w trakcie orki to ostatni lemiesz idzie prawie po ziemi jak nawracam

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 16:25

Orka pługiem bez kółka

zawsze skrecam plug do transportu:) na polu w trakcie orki to ostatni lemiesz idzie prawie po ziemi jak nawracam

Po ziemi? Nie no to spoko . Juz sobie wyobrazam jak wahadlowy przerzucam w 2 strone a korpus szoruje po ziemi.

sprzedam