Gość

Siewniki Fiona SD-Super

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Witam !

Jestem na kupnie siewnika, i mam taką ofertę Siewniczek zbożowy Fiona D, SD & SD-Super za 3400 zł I moje pytanie brzmi warto kupować za taką cenę ? I jeszcze jedno pytanie do posiadających taki siewnik ja sprawują się te plastikowe koła zębate ? Nie wycierają się czy co sezon trzeba wymieniać ? I jak ogólnie oceniacie ten siewnik.

Fotki:

 

dsc00751d.th.jpg

dsc00746p.th.jpg

dsc00744ls.th.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam taki siewnik już dwa sezony dokładnie Saxonia Fiona model SD 73 Super. Z czystym sumieniem mogę go polecić egzamin dobrze zdaje sprężynowy docisk redlic, duża skrzynia zasypowa. Jako coś to Mam tabele wysiewu w naszym języku. Ta plastikowa przekładnia bardzo ładnie i lekko pracuje. O przekładnie nie ma co się bać, przy zakupie zwróć uwagę na jej stan widać gołym okiem w jakim stopniu jest zużyta. Wymieniłem jedno koło zębate w tej skrzyni, oraz dwie małe tulejki w kasecie z prawej strony części dostałem w Rol - Max Świdnik. Nowe siewniki Fiona również posiadają takie przekładnie. Jak masz pytania zapraszam na gg.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Posiadam rowniez siewnik tej marki i poki co jetesmy z niego zadowoleni,mamy go od 5 lat i jak narazie nic sie nie działo,przekladnia spisuje sie bez zazutow wiec nie masz co sie obawiac plastikowych trybow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmm dzięki za odpowiedź :) A ile daliście za taki siewniczek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Także mam taki sam siewnik, pracuje u mnie( dokładnie to u moich rodziców) już 3 lata i nie było z nim jeszcze żadnych problemów. Te plastikowe tryby wcale nie wykazują jakiegokolwiek stanu zużycia, bardzo prosto dokonuje się wszystkich regulacji, w klapie skrzyni nasiennej jest tabela wysiewu. W siewniku mam też znaczniki, ale ich nie używam. Pod redlicami na takiej belce mam zamontwane "ślizgi" wtedy podczas cofania, gdy siewnik nie jest wystarczająco podniesiony redlice podnoszą sie, a nie ryją w ziemi(mogą sie pogiąć) . Moja Fiona kosztowała 3200zł. Jak najbardziej polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za odpowiedź i Pozdrawiam :). Temat do zamknięcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi217    2

Witam odnowie temat takim oto pytaniem powiedzcie co jest przyczyna zlego wysiewu siewnika Fiona tz. niezgodny z tabelą nie wiem czemu ale pierwszy sezon było ok a ostatniej jesieni i teraz przy wiosennych zasiewach strasznie zaniża znaczy wysiewa mniej niż jest ustawione według tabeli może tabela wysiewu jest nie taka?? Proszę pomóżcie.


Moje filmy: http://www.youtube.com/profile?user=tomi2177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

Witam ja mam do kupienia fione d784 3m podłącze sie do pytania wziołem na testy i też zaniża wysiew


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

ja krece 12,75 tak jak w tabeli podali, a na jakim ustawieniu przekładni siejecie pszenicę?

Edytowano przez honker

linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

sieje ktoś z Was rzepak fioną? na jakim ustawieniu i jak wam wychodzi?


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja siałem , bez wkładek .

 

Wyszło mi bardzo dużo na hektar i nie zgodnie z próbą kręconą :( Nie wiem czy dobrze rozumię ,że tabelka z modelami siewników ich szerokościami "kontroltabel" podaje też ilość obrotów koła i korby na hektar ? Mi w fionie sd 977-3.00m z tego wynika ,że powinienem kręcić 690 razy na hektar korbą?

 

W tabeli wysiewu (tej fabrycznej naklejce na klapie) wartości / ilości wysiewu są podane dla konkretnego koła zębatego (np. z-30 i dalej oznaczenie cyfrowe koła pośredniego [pod czarną osłoną z prawej strony] ).

 

 

Bardzo bym prosił jeśli ktoś ma po polsku tabelę do fiony SD -777 o wysłanie mi na pocztę pawlus224@wp.pl albo z linkiem do takiej tabeli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartosz1604    0

Witam. Posiadam siewnik fiona sd 56 i mam z nim problem a mianowicie: Siewnik zawyża wysiew zboża. robiłem próbę kręconą według wzoru 100 : 3 : 1,8  i mi wychodzi że muszę obrócić kołem 18,5 raza. mam założone koła 400 x15. i na przykładzie ustawiam 1 zakres ma skrzyni, obracam 18,5 raza i mi wysiewa 270 - 310kg / ha. przy następnym zwiększaniu zakresu na skrzyni i próbach dochodzi nawed do ponad 800kg na ha. bo we wiaderku gdy waże to jest np 310 gramów. Albo robię coś źle albo jest gdzieś problem w maszynie. Bardzo proszę o pomoc i rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj