Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610

82 odpowiedzi na ten temat

#21 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:20

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Może fendt???Malo pali, skrzynia vario bardzo wygodna, co do spalania JD no pali nie powiem ze nie ale skoro więcej pali to przekłada się to na coś prawdopodobnie na sile.Ogólnie szóstki nie sa zbudowane do tura bez dwóch zdań czwórka będzie zgrabniejsza i zwrotniejsza.Plusem MF jest male spalanie moze nie jest to wilka róznica co do JD ale zawsze cos. Jeżeli nie będziesz jeździł JD ekonomicznie na małych obrotach to nie będą to kolosalne różnice.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Dzisiaj, 13:23
  •  

#22 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:28

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 fendt 6 cyl jest sporo drozszy, (po za tym mf 74** to praktycznie fendt po za silnikiem sisu) wiem ze szostka nie bardzo jest do tura ale bedzie sluzył tylko do ładowania obornika i ładowania słomy wiec mozna sie przyzwyczaic... napewno taniej bedzie kupic tura do szostki niz drugi ciagnik czworke z turem ktory bedzie kilka razy w roku tylko uzywany...

#23 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:58

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Jeżeli tur będzie używany tylko na zewnątrz to trochę inna sprawa bo jeśli w zabudowaniach (magazyn) to nie polecam.;) No nie wiem czy Fendt i MF to samo.<_<

#24 Share orzech

orzech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo...

Napisany 01 luty 2011 - 19:14

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610

deutzfahrk@ o tym spalaniu deutz'a to pierwsze słyszę :lol:
Myślę że to co napisałeś mówi samo za siebie "jak dla mnie lepszy jest DF i ogolem lepszy jest."
Podaj jakieś konkrety...
Widać że zakochany jesteś w DF... teraz to tylko czekać aż szepi@ w tym temacie napisze coś o NH :P

lepszy jest bo jest lepszy... :D :P :lol: Dzisiaj już nawet na demoty nie wejdę bo dość się naśmiałem :lol:

Ja ci proponuje DF nie mowie ze masz go brac tylko daje ze jak dla mnie to najlepszy ciagnik poza fendtem.
Sam teraz bede kupowal DF bym wziol z checia fendta ale za jego cene to wole sobie dwa DF kupic :D

Ludzie zastanówcie się w czym wy mu pomagacie @daniel1215 pisze że to w niczym nie pomaga jak dasz komentarz wybierz df bo df jest ok! a następny post to następny napaleniec który uważa tylko jedną markę bo prawdopodobnie w innej tej klasy nie miał odczynienia pracować.
,,masło maślane"

#25 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:59

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 A jak z odległością od serwisu, może warto zapytać okolicznych posiadaczy maszyn tych marek jakie jest podejście serwisu do sprawy napraw i przeglądów?
Myślałeś może o Claasie? Np model Arion 640 Cebis? Silnik DPS (John Deere) skrzynia Heksashift (w MF nosi nazwę Dyna 6) Cena myślę że podobna do MF :) @Avendrion jest zadowolony ze swojego 630 CIS :)

#26 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:17

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 serwis JD mam ok. 30km od siebie (najblizej) mf i D-F ok 90-100km. JD ma najdrozszy serwis, nie da sie ukryc, znajomi ktorzy maja JD i MF nie narzekaja na serwis natomiast inny znajomy kupil nowego d-f nie znam modelu ale cos okolo 170km i mowi ze moglby byc troche lepszy serwis (chodzi o usterki zglaszane na gwarancji, serwis twierdzil ze jest ok ale nie bylo:) chodzilo chyba o amortyzator kabiny). Co do classa to w mojej okolicy nikt nie ma wiec nie wiem, serwis mialbym ok 30 km. Wie moze ktos jak cena bylaby tego classa?? Coraz bardziej nabieram jednak checi na MF 7475:)

#27 Share sql23

sql23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 luty 2011 - 03:19

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Witam
widziałeś może mój temat?
Podobny dylemat miałem. zerknij sobie
A teraz moje przemyślenia.
Jeśli chodzi o df to żeby porównywać do mf 7475 musisz sięgnąć do modeli agrotron ttv(wtedy to jest bezstopniówka, oszukana ale jest) albo chociaż m615 w profiline(wtedy silnik jest 24-zaworowy i ma oddzielną hydraulikę a nie 12 jak w przypadku m610)i wtedy cena już nie jest taka niska
w jd to masz cenę sporo zawyżoną, nie napisałeś z jaką jd skrzynią. bezstopniówke w jd i df robi zf. Ogólnie nie są zbyt popularne skrzynie ale za to wadliwe, nie ma ich co porównywać do skrzyni Vario Fendta (w MF Dyna TV) Jd nie ma oddzielnej hydrauliki co jest sporą wadą.
Myślę że wszystkie te ciągniki nie nadają się do tura i w tym rodzaju pracy żaden nie będzie ekonomiczny, a na pewno nie jd, który lubi typowo ciężką pracę.
MF największy, najcięższy, najdłuższy,najszerzej rozstawione osie. Ja wybieram MF ponieważ ma najlepszy stosunek ceny do jakości i w ty modelu niczego mu nie brakuje.

#28 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 luty 2011 - 17:19

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Póki co dla mnie faworytem jest MF 7475. Argumentami są przede wszystkim skrzynia Vario, oddzielone oleje skrzyni biegów i hydrauliki(duuzy plus wg mnie) no i bardzo bogate wyposażenie w porównaniu do konkurentów.

#29 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:26

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 dziwi mnie trochę to ze stać was na ciągnik który kosztuje ponad 300tys a na paliwo do niego już nie??? :blink:

@lukaszek410 sam napisałeś ze masz znajomych którzy maja te ciągniki to jedz do nich i się popytaj czy możesz przetestować maszynę w polu i jak oceniają te ciągniki bo chyba oni maja większa wiedzę na temat tych ciągników niż niektórzy na tym forum

#30 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:44

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Ktoś już pisał na tym forum na temat tego tekstu typu " skoro Cie stać na taki ciągnik to i na paliwo powinno cie stać " kurde ale podchodzicie do tematu . Tak drogą inwestycje do gospodarstwa jaką jest kupno nowego ciągnika podejmuje się na podstawie dokładnej analizy plusów i minusów każdego modelu którego się bierze pod uwagę a paliwo do ciągnika będzie jednym z największych kosztów eksploatacji tuż obok ewentualnych kosztów napraw czy spłaty zaciągniętego kredytu na kupno owego ciągnika .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 luty 2011 - 19:08

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Pytałem i znam ich opinie, ogólne kazdy chwali swoje jedynie co do MF konkretnie podanych modeli nie mam opinii jednak marke uwazam za solidna i warta pieniedzy;)
@Andrzej24871to ja pisałem o tym paliwie, fakt ma to znaczenie ale nie nalezy popadac w skrajnosci. Zaraz odezwa sie pewnie fani JD ale wg mnie to on kwestii spalania przegrywa ze wszystkim podanym przeze mnie co nie oznacza ze mam go nie brać pod uwage... To ze D-F bedzie prawdobnie najbardziej ekonomiczny nie oznacza ze wybór ma pasc akurat na niego wiec temat spalania prosze pozostawic mojej wlasnej ocenie;) Zakladajac ten temat chcialem zeby wypowiedzieli sie inni bardziej obiektywni użytkownicy wyzej wymienionych ciagników. Po za tym kazdy moze miec jakies sugestie (np co jest warte swojej ceny a co nie)itp...

#32 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 06 luty 2011 - 19:49

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Witam ;) ja odnośnie kwestii spalania john deera . Od kilku lat ojciec prenumeruje poradnik rolniczy ,,top agrar" i często dodają jakieś ciekawe dodatki. Pamiętam , że w jednym takim dodatku był test ciągników o mocy coś koło 120km jeśli dobrze pamiętam. Szczególnie opisano raport z pracy każdym ciągnikiem i ile paliwa zużywał do konkretnej pracy. Tak więc w lekkich pracach john deere wypadł średnio i w skali 5 pkt-owej dano mu 3.5 pkt, ale przeczytałem raport z orki. John zajął II miejsce po fendzie. A no końcu był wniosek taki: im john bardziej obciążony tym wyniki miał lepsze i bił na łopatki konkurentów. Sam zdecydowałem się na jaśka, tak więc go polecam ( użytkownicy sobie chwalą ). Jeśli byś sie zdecydował na jaśka a jednocześnie pociąga cię skrzynia vario w fendzie to weź jaśka ze skrzynią autopower. Istota działanie podobna. No to by było na tyle. Życzę Ci udanego wybory ;]

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2011 - 19:50

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Mi to czasami słów brakuje aby skomentować głupotę (nie bójmy się tego słowa użyć) co niektórych rolników .
Można nawet czasami podeprzeć się wynikami testów,własną praktyką a i tak niektórzy są niereformowalni na podobieństwo naszych czworonożnych i dwurożnych "braci mniejszych" :D .Skąd owe mity o paliwożerności co poniektórych marek się biorą-pojecia nie mam, ale z kolei pojęcie mam skąd owa niereformowalność co niektórych się bierze -z czystej głupoty po prostu-chyba znacie ludzi którzy na wszystko mają gotową odpowiedź-"a co ty mi tutaj będziesz tłumaczył i tak wiem lepiej".Tym właśnie sposobem najwięcej do powiedzenia o sprzęcie (spalaniu) mają sąsiedzi...Żeby nie byc gołosłownym :mój JD pali w lekkich pracach 18 l/h ,o Zetorze to kompletnie moge zapomnieć,Audi A6 2.8 pali w zimę 20 l/100 km a Volvo z racji dużej ? (2.0 )pojemności i automatu poniżej 10 w lecie a 12 w zimie nie zejdzie (to wszystko opinie znajomych i sąsiadów a nie żadne tam wyssane z palca)-nie przypomina wam to czegoś ?

#34 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 06 luty 2011 - 22:14

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 dokładnie jaro zgadzam się z Tobą ;d mam taką sytuacją z własną rodziną nie tylko sąsiadami ;p ciągła rywalizacja w rodzinie nie prowadzi do niczego dobrego . Takie niestworzone rzeczy, że np john deere pali dużo, czy też bmw wymawiają ludzie, którzy nie mają z nimi wogóle do czynienia. Podam przykład:mamy bmw 530d z 2005 roku i dowiedziałem sie kilka dni temu , że JA NARZEKAM NA TEN SAMOCHÓD , BO DUŻO PALI . Nic nigdy takiego nie mówiłem, wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony z niego . więc ktoś jak coś takiego usłyszy uwierzy i powstają różne opinie. Ale jest tu temat ciągników.
Nie będę pisał o czymś co usłyszałem, ale podam przykład mojego kuzyna który ma john deere 6320 p. oraz zetora forterre 100 km. kilka lat temu kupił zetora a 2 lata temu jaśka. On bał sie kupic john deere właśnie dlatego,że nasłuchał się opowieści na temat paliwożerności tych ciągników, ale kupił i z tego co mi mówił ostatnio to zaoszczędził dość sporo paliwo orząc ziemie john deerem aniżeli wcześniej jak orał zetorem. Polecił mi johna i serwis ,,Chempast" dlatego złożyłem wniosek na janka. A do czego zmierzam porównując johna i zetora. Otóż w okolicy rolnik ma fortere 120 km i deutz fahra agrotrona k 120 i jak pytałem o spalanie to powiedział bez wahanie, że są to podobne wartości, tak więc skoro zetor spali podobnie jak john i deutz wynika z tego że john ma podobne spalanie jak deutz.
A jest jeszcze jeden argument który przemawia np za john deerem, a mianowicie silnik. Jeśli rzeczywiście deutz spali mniej o jaśka to wg mnie dlatego, ze john ma wieksza pojemność silnika. No zobaczcie np deutz agrofarm ma pojemność skokowa 4000 a jasiej podobnej mocy ponad 4500, więc wydaje mi sie że silnik jest adekwatnie mocniejszy i trwalszy ;) Chyba , że sie mylę to sorki.

Tak więc kolego nie słuchaj głupot jak ktoś mówi,ze john to pali a deutz to nie ;) rzeczywiście może być jakaś tam niewielka różnica. Zwróć uwagę na cene, wyposażenie jakie oferują w tej cenie, obejrzyj tego i tamtego, przejedź się, popytaj użytkowników. Zastanawiasz się nad mf ?? powiem Ci szczerze kolego,ze też zastanawiałem sie nad nim, konkretnie nad modelem 5445. Wydaje mi się, że te ciągniki zresztą tak samo jak fendt, mają jedną wadę- Sprzedają je Korbanki. Nie mówie to po to, by Cię zniechęcić, ale mi odradzili znajomi co kupywali u nich maszyny różne. Ale wiesz jak to jest, jeden chwali drugi nie xD pozdrawiam ;d

#35 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 luty 2011 - 22:32

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Na początku swojej wypowiedzi piszesz, że nie powinno się wypowiadać na temat tego co mówią inni o danej maszynie, a w na końcu odradzasz kupno u Korbanka bo odradzili ci znajomi. Nie jesteś konsekwentny w swojej wypowiedzi.
Ja miałem styczność z Korbankiem kilka razy i muszę powiedzieć, że jeżeli chodzi o serwis to stoi on na wysokim poziomie. Jeżeli chodzi o dealowanie to sprawa tu wygląda mniej więcej jak u innych dealerów.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#36 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 luty 2011 - 23:46

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Co do spalania to staram się podchodzić obiektywnie. Wg mnie różnica w spalaniu okazać się może w pracach lekkich ale tez w granicach rozsądku:) O sasiędzkim doradzaniu coś wiem;) jak kupowałem pare lat temu obecnego MF-a (3680 180km) to kazdy mowil ze na paliwo nie wyrobie a okazalo sie ze moze litr- dwa wiecej spali w orce niz U1614 a robota i komfort jest nieporównywalny. Co do korbanków to ja też narazie nie moge narzekac (w zasadzie tylko filtry i drobne czesci do obecnego MFa tam kupuje ale wszystko na wysokim poziomie, nie mozna im nic zarzucic) Kolega juz z 8 lat temu wzial u nich ciągnik i tez na serwis nie narzeka. To chyba taki sam mit jak spalanie JD - wielu o tym slyszało a nie wielu mialo stycznośc hehe;)

#37 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 07 luty 2011 - 01:09

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 mam kilka maszyn od korbankow i naprawde to mit ze to zla firma. Nie ma przykladu tez na forum niezadowolonego uzytkownika.

Takie gadanie, czysto z zazdrosci, bo wiekszej sieci w polsce nie ma.

A co do wyboru ciagnika to naprawde rozsadnym wyjsciem jest MF

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 luty 2011 - 01:33

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 nie wszyscy sa zadowoleni, ale wola nie wyjawiac konkretnie swoich opinii, bo boja sie zostac posadzeni o pomowienia, oczernianie, itp.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#39 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 07 luty 2011 - 01:36

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 zle to ujalem, ja bynajmniej nie mialem z nimi problemow.

Zarowka w podswietleniu tablicy rozdzielczej w fendzie sie przepalila (2,5zł) to serwis zjawil sie na nastepny dzien a musieli jechac 80km

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2011 - 08:20

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610 Od Korbanka Tata czasem zamawia części do kombajnu buraczanego. Mają bardzo szeroką ofertę, ciężko znaleźć równie bogato zaopatrzony magazyn części do Stolla. Jak remontowaliśmy kombajn, to po złożeniu zamówienia przed południem część była w gospodarstwie po nie całych 24h, rzadko której części nie mają na stanie, więc dostawa przebiega szybko i sprawnie.

Zastrzeżenia jakie mogę mięć to dziwny sposób ustalania cen, chyba, że to się pozmieniało od 2007/2008 roku. Otóż cenę ustalało się z osobą, która następnie chodziła na górę do przełożonego i pytała czy taka cena może być. Rozwiązanie nietypowe, tym bardziej, że klient musiał bezczynnie czekać. Tak przynajmniej wyglądało ustalanie ceny kombajnu Claas. Kilka lat wcześniej Ojczulo interesował się kombajnem do buraków. Korbanek oferował nowy kombajn V-202, potem osoba odpowiedzialna za sprzedaż powiedziała, że ten kombajn stał na placu i jeździł na wystawy, finalnie okazało się, że kombajn kopał buraki na pokazach, a jego cena była wygórowana, jak za taki kombajn.

Jak jest z doborem opcji? Na AF osoby, które mają lub interesowały się maszynami od Korbanka, pisały o tym, że firma robi jakiś problem jeżeli chce się mieć ciągnik wg. własnej indywidualnej specyfikacji, że zachęcają do kupna ciągnik z placu mimo, iż nie do końca spełnia wymagania. Jak to z tym jest?

Dodaj odpowiedź