Skocz do zawartości

Reklama

moddus czy antywylegacz

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
143 odpowiedzi na ten temat

#1 kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • 13672812

Napisany 01 luty 2011 - 15:07

Witam ponownie zastanawiam sie co lepiej wybrac na skracanie zboza Moddus firmy syngenta czy Antywylegacz,ja od zawsze stosyje antywylegacz ,nie stosowalem jeszcze moddusa,dlatego ze antywylegacz jest tanszy a wynik jednakowy,,moze to moje bledne uwagi,a jakie jest wasze zdanie?

#2 Klos49

Klos49

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 194 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:39

Jeśli chodzi o aurę to powyższe produkty zajmują tą samą pozycję. Mam na myśli wykonanie zabiegu, a zaraz w nocy przymrozek - co często się zdarza. Byłem kiedyś na dniach pola i prowadzący pokazywał pole po Moddusie. Mówił także, że kto jednorazowo wykonał zabieg z dużą dawką preparatu a w nocy był przymrozek - to tak jakby rzucił pieniądze w błoto.  Co do antywylegaczu, dobry środek stosowany u nas od kilkunastu lat. Ja brałbym pod uwagę relację cenową obu produktów. Takie są moje spostrzeżenia, nie wiem co inni sądzą w tej materii.:)

#3 marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:44

Owszem antywylegacz jest najtańszy i bardzo chętnie stosowany. Moddus jednak zyskuje coraz większe poparcie wśród rolników, a to za sprawą tego, że nie skraca korzenia, który dla rośliny w czasie suszy jest najważniejszy. Moddus go nie skraca, a antywylegacz potęguje jeszcze stres wywołany suszą

#4 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9148 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 luty 2011 - 15:47

mój ojciec stosuje oba środki na raz, albo w 1. dawce modus a w drugiej antywylegacz.
wszystko zależy od konkretnej sytuacji na polu

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5 marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:48

Mieszanie obu środków to dobry sposób na obniżenie kosztów :)

#6 leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:49

wiem że tak mowią i może jest choc nie do konca bo jak przyjdzie susza o po modusie pszenica tez siada wiec musi tez skracac moze nie tak dużo.

#7 farmer121

farmer121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • 4664126

Napisany 01 luty 2011 - 15:51

Ojciec tez zawsze oba srodki stosuje na raz poniewaz antywylegacz skraca a modus usztywnia i wtedy niema prawa polozyc zboza

#8 leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:51

yacenty a przypadkiem nie odwrotnie a przynajmniej byłby lepszy efekt

#9 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9148 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 luty 2011 - 15:55

raczej nie, ale głowy za to nie dam sobie uciąć.
a co do wylegnięcia po takiej kombinacji - spokojnie może się położyć, sprawdzone nie raz i nie dwa. Wszystko zależy od odmiany, nawożenia i przede wszystkim warunków pogodowych

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#10 marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:58

Dokładnie powinno się w pierwszym zabiegu dać środek oparty na CCC, a w drugiej moddus lub mieszaninę tych dwóch środków. Mieszanina wzmacnia działanie tych środków i można stosować mniejsze dawki.

Ja w pierwszym i drugim zabiegu daję po 0,1l Moddusa i Stabilanu.

#11 leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 luty 2011 - 15:59

pewnie że tak tamten rok pokazał u mnie sie jakoś utrzymała ale dlatego że jak był liść podflagowy to dałem modus + cobra to jest dopiero efekt  na slabszych glebach jak wchodziły place to cieżko miał kłos wyjsc ;)

#12 kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • 13672812

Napisany 01 luty 2011 - 16:15

czyli mozna pomyslec o mieszaniu,,tych dwoch srodkow..

#13 manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:34

Mój ojciec zawsze stosował antywylegacz ale na ostatnią wiosnę zmieszał obydwa środki i efekt jest chyba lepszy.
A co myślicie o użyźniaczu glebowym UG max bo chcemy użyć go na tą wiosnę pod buraki. Opłaca się ten interes?

#14 leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:37

nie stosowałem ale na AF mało kto dobrze o tym mowi ze szkoda kasy a co sie dzieje na polu może wapna potrzeba i dlatego nie ma odpowiedniej struktury gleby

#15 fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 01 luty 2011 - 17:41

Na drugi zabieg można pokombinować z etefonem +CCC i zrobić sobie Terpal, Modus ostatnimi czasy jakiś "drogawy"się zrobił. :( .

#16 kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • 13672812

Napisany 01 luty 2011 - 17:49

do manik  Kolego jest caly temat
na pare stron o ug maksie na agrofoto
Do leniwy 27 mylisz sie ja stosuje ten srodek co prawda zaczolem poczytaj  duzo sie dowiesz

#17 west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:49

Zamiast ugszajsu polecam Ci odciek z mojej płyty obornikowej wprawdzie nie jest on tak dobrze rozreklamowany ale zapewniam Cię że ma takie samo działanie, cena okazyjna 50% tego co za UG i pokrywam koszty przesyłki ;) .
Warunek musisz go stosować regularnie na glebach w dobrej kulturze i uregulowanym ph bo wówczas efekt będzie najlepszy, pryskać w dni pochmurne lub przy lekkich opadach deszczu, nie łaczyć z innymi środkami ochrony lub nawozami (bo zabijesz cenne mikroorganizmy z mojej gnojówki)ewentualnie zachować tygodniowy odstęp o tych zabiegów, temperatura też jest ważna nie za wysoka i też nie za niska. Jeśli któryś z tych warunków zawalisz nie uznam reklamacji ;[ .

#18 kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • 13672812

Napisany 01 luty 2011 - 17:55

pierwszy raz zastosowalem go po zniwach teraz na wiosne tez nim pojade a wapno to normalna sprawa ze trzeba stosowac

do West sluchaj to nie jest strona zebys cwaniaczyl

#19 west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:59

To jest strona żeby wymieniać się swoimi spostrzeżeniami i opiniami na temat środków co czynię, ironicznie napisałem co sądzę na temat tego typu wynalazków nie musisz brać tego tak do siebie. Twoja sprawa na co wydajesz pieniądze

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:13

a ja mam pytanie mozna przedawkowac z antywylegaczem plynnym czyli CCC
bo ja chcialem na krzewienie razem z apyrosem dac 1,5L/ha a pozniej 1,5 L/ha razem z odrzywka srodkiem grzybobujczym na 1 kolanko . czy to zaduzo ?

Zobacz także