Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przednia oś c 360

164 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 05 luty 2011 - 21:51

Przednia oś c 360 a c360 pracowała pod turem? bo jeśli tak to przeciążyłeś przednią oś, a przytym koła ci się zgieły.Sąsiad ma tak samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przednia oś c 360 Dzisiaj, 07:27
  •  

#42 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 luty 2011 - 22:18

Przednia oś c 360 Pod pewnym katem powinny stać, Podnieś po koleji oba koła i szarp, ruszaj, sukaj luzów jak nie masz to wszytsko ok.

#43 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 luty 2011 - 22:38

Przednia oś c 360 Kolego jeżeli masz pół okrągłą ośkę to pewnie masz w niej 18 calowe koła i u nich jest właśnie problem bo mają słabsze łożyska. Ja mam w swojej 60 16-stki i sprawują sie super, żadnych luzów czy odchyleń jak u CIebie. Zmień sobie felgi na 16 i powinno być ok. U mnie wszyscy którzy mają takie osie jak Ty i taki rozmiar kół mają ten problem. Ja mam w ogóle oś prostokątną ale to już zależało od roku produkcji ciągnika. Pozdrawiam!

#44 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 06 luty 2011 - 10:20

Przednia oś c 360 os prostokatna :o pierwsze slysze
byly osie okragle i to przy nich montowano 18 oraz nowsze, czyli polokragle i na 16
u nas sa 18 i wszysko ok, no moze szybciej luzu dostaje trzeba pilnowac, ale lozyska sie nie sypia tak czesto bardziej na czopie gwint zerwie no ale takie robia ze cos czlowieka bierze <_<

Polska B

#45 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 luty 2011 - 11:38

Przednia oś c 360 oś okrągła lub płaska-pospolite nazewnictwo.

co do 18 przy okrągłych osiach to bzdura,oryginalnie przy nich też były 16(w 355 np. w 73 roku)tak samo jak w płaskich były 18-to nie była reguła.

#46 Share southbull

southbull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:51

Przednia oś c 360 mała wpadka z tą osią:P sorki ale pisane na szybko..a co do tych rozmiarów kół to może i masz rację że to nie reguła ale pisząc to opierałem się na swoich doświadczenia i tym co widziałem w swoich okolicach, a tutaj wszyscy którzy mają takową oś(okrągłą) mają 18, oraz mają ten problem o którym mówił kolega bison45. I z tego co jest mi wiadomo to problem właśnie tkwił łożyskach i czopach. Wiem to z rozmów z użytkownikami.

#47 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:33

Przednia oś c 360 w katalogu kola 18 sa tylko do osi okraglej
oczywiscie ze byly rowniez na 16
chodzilo mi o to, ze tylko przy okroglych montowali 18, a jesli ktos ma przy plaskiej to raczej przerobka

Polska B

#48 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 luty 2011 - 15:07

Przednia oś c 360 u nas kilku miało od nowości w płaskiej osi 18 większość przy okrągłej 16.

#49 Share bison45

bison45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 luty 2011 - 15:34

Przednia oś c 360 zobaczcie tu http://www.agrofoto....31-ursus-c-360/ i tu http://www.agrofoto....93-ursus-c-360/

traktor nigdy nie pracował z turem, te pochylenie mi bądź co bądź trochę przeszkadza

#50 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 luty 2011 - 16:02

Przednia oś c 360 @bison45 odsyłam do poczytania lekturki o tutaj http://www.mototechn.../geometria.html i innych użytkowników też, bo mnie aż nerwy biorą. Jak może przeszkadzać, chyba, ze autor sobie żarty stroi.

Edytowałem tego posta chyba 10 razy, jakieś błędy serweru chyba, bo nie chciało się edytować i dalej nie chce

Edytowany przez Junkers, 06 luty 2011 - 16:07.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bison45

bison45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 luty 2011 - 20:53

Przednia oś c 360 yyyy wiesz trochę przeszkadza bo łożyska się odkręcają i rok temu dokręciłem i zaspawałem, ale teraz znowu latają i podczas szybkiej jazdy luzy są nieco odczuwalne <_<

#52 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 06 luty 2011 - 21:56

Przednia oś c 360 Przecież jest zabezpieczenie po to zeby się nakrętka nie luzowała :blink:

#53 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 luty 2011 - 21:57

Przednia oś c 360 z tych zdjęć wynika że masz wszystko w porządku,to że ci łożyska się obluzowując to nie ma nic wspólnego z kątem nachylenia kół inni też tak mają i też w osiach płaskich i łożyska się nie obluzowują.może coś w piaście(opór puścił i łożysko wchodzi dalej jak powinno) lub za mało idzie dokręcić i trzeba podkładkę dołożyć,tam szukaj przyczyny.

#54 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 luty 2011 - 23:14

Przednia oś c 360 Wiesz, najlepiej pisać od razu wszystko żeby później nie było nieporozumień.

W moim przypadku jak miałem zjeżdżone łożyska to nie pomagały żadne podkładki, nawet dorabiałem większy pierścień dystansowy ten wewnętzrny przy tym większym łożysku, ale na nic. Okazało się, że były łóżyska tak wytarte, że powstały progi takie jak na tulejach tylko że dużo większe i wszelkie podciąganie wtedy nic nie daje. Najlepiej kontrolować np. co roku dokręcając nakrętkę i nie powinno być progów.

A może koła ci 'telepią', jak nie masz ustawionej zbieżności to tak jest. Koła nie mogą iść równolegle do kierunku jazdy, muszą być zbieżne. Kiedyś jak sobie ustawiłem na wprost to chodziły jak zósemkowane (pokrzywione) koła od roweru, a luzu na łożyska nie miałem wcale.

Podnieś przodek na lewarku i zobacz czy masz faktycznie ten luz na łożyskach, ale czop musisz nowy kupić na pewno skoro jest zaspawany tamten.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#55 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 20:50

Przednia oś c 360 a swożeń osi łatwo wychodzi ? dziś próbowałem rozbić i ani drgnie

#56 Share 360

360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 20:49

Przednia oś c 360 Witam, czy jest gdzieś możliwość zamiany osi przedniej "okrągłej" na płaską za nie wielka dopłata, chodzi mi o to że zdaje starą oś dostaje nową z jakąś nie wielką dopłatą czy jest gdzies takie miejsce np. w małopolsce, a i czy z podnośnikami tez tak można że zdaje stary i dostaje nowy?

#57 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:39

Przednia oś c 360 Czy wie ktoś ile kosztuje regeneracja przedniej osi starego typu (okrągła)?

#58 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 21:32

Przednia oś c 360 2 lagi =100zł 4 tulejki 28zł łożyska oporowe 12zł oringi5zł , sworzeń 40zł ,tulejki 20zł ,podkładki dyst. nie więcej jak 3zł +robocizna, nabicie rozwiercanie, pasowanie ok100zł, chyba że klient się uprze żeby spawać toczyć itd lub jest bardziej rozwalone to drożej
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#59 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 17:45

Przednia oś c 360 Chodzi mi raczej ile kosztuje oddanie osi i wymiana na gotową, zrobioną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 22:24

Przednia oś c 360 To pododawaj ceny części które podałem+ robota i to tyle :rolleyes: chyba że umyślisz sobie zamiast wymieniać to dotaczać nadspawywać tulejować lub będie za bardzo rozwalone , to analogicznie mniej za części a więcej każdy weźnie za robotę. Ja jak widzisz w miare zamykam się w ok300zł , w mojej okolicy jest zakład który też dobrze robi ale za 400-450zł
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.