Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słupy linii elektrycznych

80 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:49

Słupy linii elektrycznych Na wielu forach niniejszy wątek kończy się rozmową o wszytskim i o niczym oraz reklamami firm obiecujących milionwe odszkodowania.

A ja chciałbym uzyskać odpowiedzieć na jedno, ale zasadnicze pytanie - czy wygrał Ktoś sprawę z firmą energetyczną i nie dopłacił do zabawy?

Proszę o konkrety z życia wzięte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słupy linii elektrycznych Dzisiaj, 03:24
  •  

#62 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 23 luty 2012 - 08:53

Słupy linii elektrycznych Mam pytanie do rolników z Wielkopolski czy korzystali z usług firmy CODICUM i czy otrzymali jakieś odszkodowania, ile trwała sprawa, jakie koszta ponieśli itp. Bo owa firma chwali się osiągnięciami że całą Wielkopolskę już "zrobili" i teraz wzięli się za Lubuskie. Na wsi wiara już po podpisywała umowy, Ja nie mam wszystkich papierów i wolę się upewnić co i jak za czym się podpisze.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#63 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:21

Słupy linii elektrycznych A może ktoś zna tani sposób na zmianę lokalizacji słupa (przesunięcie o parę metrów po prostu).Elektrownia życzy sobie jedyne 13 tys (netto) :D .Znajomy (posiadający sporą firmę elektroenergetyczną) jak usłyszał tą cenę to za głowę się złapał-za 2 tys mógłby mi to przenieść (w tej cenie słup) i jeszcze dobrą wódkę wypilibyśmy...

Edytowany przez jaro, 24 luty 2012 - 20:21.

#64 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:34

Słupy linii elektrycznych DT-75 :)

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:46

Słupy linii elektrycznych Też myślałem ;) -ale wtedy postawią mi w tym samym miejscu...

#66 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:53

Słupy linii elektrycznych Chyba, że zostawisz deta w tym miejscu.... :) . Tak na poważnie to i tak dobrze, że udało Ci się uzyskać zgodę na przeniesienie. Kiedyś głośno było o gościu, który zabiegał o przeniesienie słupa do rogu działki. Skończyło się na tym, że facet się wk...wił i obudował słup domem...

#67 Share jendrzej

jendrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:54

Słupy linii elektrycznych Jaro moze jakby przyjechali stawiac go drugi raz,to wtedy za przysłowiowa flaszkę przestawiliby go te parę metrów dalej

#68 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:58

Słupy linii elektrycznych Nie te czasy niestety...

#69 Share jendrzej

jendrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 luty 2012 - 21:04

Słupy linii elektrycznych Czasy troche inne ,ale z monterami da sie dogadac,nie wiem jaki zaklad energetyczny cie obsuguje i jakie panuja tam zasady ,ale u mnie takie kwiatki,jak ty chcesz zrobic caly czas funkcjonuja i sa do ugadania

#70 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:29

Słupy linii elektrycznych Moim zdaniem gdyby linia uległa uszkodzeniu z różnych względów :lol: to wtedy przy modernizacji łatwiej by było załatwić przeniesienie i powinny być niższe koszty.
A jak tam z tymi odszkodowaniami za słupy, korzystał ktoś??? Jeśli tak to na jakich zasadach, jakie były koszta??? temat trochę mnie nagli bo muszę się zdecydować czy korzystać z firmy która się tym zajmuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 09 marzec 2012 - 16:09

Słupy linii elektrycznych Jestem na etapie załatwiania mapek i wypisów,kancelaria weźmie 30% z uzyskanego odszkodowania,co do przestawiania słupów to niema szan nawet gdy wichura wywali całą linię to energetycy postawią słupy tam gdzie były ,bo zmiana lokalizacji to potężne koszty na geodetów i planistów jak i zmiana na wszystkich mapach,sam pisałem o przesunięcie słupa o dwa metry z pola na granicę gdy linia i część słupów została wywalona i lipa pismo odmowne.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#72 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 17:31

Słupy linii elektrycznych U mnie na polu wichura złamała 2 słupy, no to ja dzwonie do elektrowni i pytam się czy by nie można było przesunąć słupów. Odpowiedzieli mi że jak sam wykopie dół to postawią je tam gdzie wykopie. I takim sposobem słupy stoją dziś na miedzy a ja nie mam już problemów z opryskiwaczem :)

#73 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 22:47

Słupy linii elektrycznych

Moim zdaniem gdyby linia uległa uszkodzeniu z różnych względów :lol: to wtedy przy modernizacji łatwiej by było załatwić przeniesienie i powinny być niższe koszty.
A jak tam z tymi odszkodowaniami za słupy, korzystał ktoś??? Jeśli tak to na jakich zasadach, jakie były koszta??? temat trochę mnie nagli bo muszę się zdecydować czy korzystać z firmy która się tym zajmuje.

W moim rejonie ( nie daleko od Lubuskiego) znajomy 4 lata temu załatwiał mapki inne dokumenty, firma która mu to prowadziła zdążyła już upaść ale następca prawny prowadzi ta sprawę dalej ale strasznie przeciągają jak dzwoni do nich to zawsze coś wymyślą ostatnio mu powiedzieli że czekają na odpowiedź na polubowne załatwienie. Sam mówi że coraz bardziej jest przekonany że te firma jest w zmowie z energetyką i tylko przeciągają w nieskończoność:(

#74 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:16

Słupy linii elektrycznych Na razie nie podpisaliśmy umowy, czekamy bo prawnik który udziela rad w izbie rolniczej prowadzi taką sprawę i teraz gdzieś ma być 2 rozprawa, także będzie można się dowiedzieć co i jak, może będzie korzystniej, taniej i szybciej. Z tymi 30% to jest chyba tak że dostajesz je ale po odliczeniu kosztów (czyli od 100% odejmują koszta i od reszty zabierają 30%) także wychodzi troszkę więcej jak 30%

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2012 - 22:09

Słupy linii elektrycznych Znam dwa przypadki, że rolnik wygrał z ZE. Walka była długa, ale na finiszu ZE zapłacił za wejście na grunt żeby wymienić izolator 2500 PLN. Tu nie miejsce żeby szczegółowo opisywać postępowanie, ale należy zmusić ZE żeby poszedł do sądu. Chodzi tu o art. 124 i 126 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami. W najbliższym czasie zmieni się prawo w tym zakresie, a tu masz szczegóły http://www.senat.gov...wski/0701o.pdf. Jak znam życie i treść tego prawa nie będzie ono korzystne dla rolników.

#76 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:30

Słupy linii elektrycznych Witam. Troche nie w temacie ale mam problem ze słupami na moim podwórku i dalej na polu z tym że chodzi o linie telefoniczną która jest już nieczynna, gdyż po drugiej stronie idzie kabel w ziemi [ światłowód].CHce aby słupy usunięto bo nie sposób ich omijać ,no ale nie moge się doprosić, więc myśle o przestawieniu [ wyrwać i wywalić je do rowu ] na własną ręke. Czy to dobry pomysł, jak sądzicie ?Załączony plik  005.JPG   99,32KB   29 pobrań

#77 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:52

Słupy linii elektrycznych X lat do tyłu TP chciała mi sprzedać takie słupy za symboliczne pieniądze tylko trzeba było je samemu wykopać (tylko były to betonowe).

Jeżeli jesteś pewien że linia jest nieczynna to systematycznie je usuwaj, złam niech poleży zrób zdjęcie i usuń do końca ( z betonowymi było by łatwiej a taki słup drewniany to prawie wieczny jest).

Zgłaszasz to pisemnie ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#78 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 22:13

Słupy linii elektrycznych Ja tą walke z tymi słupami tocze już pare lat jak jeszcze linia była czynna. Słałem pisma do TP ,wójta ,nawet starosty i nic. Więc przestawiłem już pare słupów nad rów ale te zostały bo była tam skrzynka rozgałężna .Ale teraz to już tam nawet linki zerwałem bo kombajn sie pod nimi nie mieścił. Dzwoniłem do TP ,zgłaszałem o usunięcie kierownikowi od świtłowodu i nic. Moja cierpliwość się wyczerpuje ,tym bardziej że to jest nieczynne.

#79 Share bartek11

bartek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:49

Słupy linii elektrycznych Jeśli jest nieczynna to usuń te słupy i do niczego się nie przyznawaj jakby co to ktoś ukradł ty nie odpowiadasz za te słupy. Ja też walczę z TP tylko że ja usunąłem czynna linie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 16 luty 2013 - 14:03

Słupy linii elektrycznych To szykuje się następny podatek http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/mf-chce-odpodatkowac-dochod-za-slupy,41948.html
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]