Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słupy linii elektrycznych

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 00:42

Słupy linii elektrycznych Mnie to obchodzi. Jak mi własna dziewczyna, pochodząca z miasta wypomniała dopłaty to co, miałem ją rzucić? Jak jej przedstawiłem pobieżną kalkulację opłacalności produkcji, to ją przytkało po czym przeprosiła za to co powiedziała. Jak widzisz można "miastowych" uświadomić.
A puki co to jeszcze nie dostaliśmy a już chcą nam zabrać. http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/przesyl-bez-pit,32946.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słupy linii elektrycznych Dzisiaj, 11:27
  •  

#42 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 08:22

A wiesz kolego ile wartę są opinie blokowisk i 20 mln Ferdków Kiepskich? Ja uważam że niewiele...Jest to moja subiektywna opinia do której mam prawo,

Zgadza się kolego opinie nie ale frekwencja na głosowaniu to już tak, a jaka jest frekwencja na wsi każdy wie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#43 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 09:08

Artykuł pasujący do tego tematu
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
Ktoś z AF mieszka w okolicy tej fabryki i być może sprawa dotyczy jego

Kurcze, na pierwszy rzut oka myślałem że chodzi o rolnika którego znam, ale ten z filmu ma starszego merca. Co do tematu jeden rolnik z tamtej okolicy rolnik walczył o to że nie chce słupów na swoim polu wogóle, ale niestety przegrał sprawę w sądzie i wysądził tylko 1/5 odszkodowania którego mu wcześniej proponowano, morał z tego taki że czasem lepiej brać to co dają niż się sądzić.

Edytowany przez st220, 08 grudzień 2011 - 09:09.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 grudzień 2011 - 09:22

...A puki co to jeszcze nie dostaliśmy a już chcą nam zabrać. http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/przesyl-bez-pit,32946.html

no coż trzeba uwzględnić w naszych roszczeniach tę kwotę którą chcę fiskus.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#45 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 08 grudzień 2011 - 11:31

Słupy linii elektrycznych Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 11:45.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#46 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 12:10

Słupy linii elektrycznych Co do słupów - to kolega z miasta powiedział mi, że weszło takie prawo aby do 2015 całe linie energetyczne były pod ziemią, u niego na ulicy już zakopali kable. Nie potrafił mi powiedzieć czy sprawa dotyczy tylko miast czy wszystkich słupów.

#47 Share indywidualne

indywidualne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnik ogrodnik

Napisany 08 grudzień 2011 - 16:34

A wiesz kolego ile wartę są opinie blokowisk i 20 mln Ferdków Kiepskich? Ja uważam że niewiele...Jest to moja subiektywna opinia do której mam prawo,wracając do tematu pochwali się ktoś że wygrał? w ostatnim czasie? nie chodzi mi o kwoty tylko sam fakt bo myślę czy się za to zabierać czy nie:)

Witam
dzis miałam sprawe o ustanowienie słuzebnosci z wodociągami i elektrownia, juz miałam biegłego , który wyliczył wartosci,wodociągi uznali kwote wiec 16 grudnia ostatnia sprawa jednak chcieli koszty biegłej pokryc tylko w połowie . biegła wyliczyła jednorazowe odszkodowanie za słuzebnosc kwota smieszna .Energia sie odwołała twierdą ze za duzo policzyła a suma tez jest smieszna.

#48 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 16:47

Słupy linii elektrycznych A ja mam pytanie czy rolnik może się jeszcze ubiegać o te odszkodowanie z tytułu ustanowienia służebności czy już nie?

#49 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 grudzień 2011 - 18:00

Witam
dzis miałam sprawe o ustanowienie słuzebnosci z wodociągami i elektrownia, juz miałam biegłego , który wyliczył wartosci,wodociągi uznali kwote wiec 16 grudnia ostatnia sprawa jednak chcieli koszty biegłej pokryc tylko w połowie . biegła wyliczyła jednorazowe odszkodowanie za słuzebnosc kwota smieszna .Energia sie odwołała twierdą ze za duzo policzyła a suma tez jest smieszna.

ile wyszło jednorazowe odszkodowanie? Czy poza tym zgodziłaś się na wpis służebności? Jeżeli tak to za ile i na ile lat?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#50 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 18:03

i g@wno wiedzą o życiu...)
Dodatkowo uważam że naprawdę świadoma otaczającej nas rzeczywistości jest może 1/5 społeczeństwa, reszta to wyprane medialnie owieczki...

I tu się z kolego zgodzę, ale wiadomo większy zamęt robi 80 % niedoinformowanych aniżeli realnie myślące 20 % ten zamęt uspokaja.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:01

Co do słupów - to kolega z miasta powiedział mi, że weszło takie prawo aby do 2015 całe linie energetyczne były pod ziemią, u niego na ulicy już zakopali kable. Nie potrafił mi powiedzieć czy sprawa dotyczy tylko miast czy wszystkich słupów.

Prędzej Ci licznik ze zdalnym odczytem założą. Gdyby miało być tak jak powiedział Twój kolega, to dzisiaj nie budowali by nowych linii napowietrznych (kablowych). Nie wiem czy zauważyłeś ale budowane dzisiaj nowe linie, maja stawiane słupy w różnych odległościach od siebie. W miarę możliwości stawiają je na miedzach.

#52 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:12

Słupy linii elektrycznych to kolega z miasta niech sie troche pouczy bo linie napowietrzne szczególnie te o wysokim napięciu były są i będą - bo inaczej sie tego zrobić nie da
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:50

Słupy linii elektrycznych Koledzy w naszej wiosce liczniki z zdalnym odczytem są już z 10 lat.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#54 Share indywidualne

indywidualne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnik ogrodnik

Napisany 09 grudzień 2011 - 10:19

A ja mam pytanie czy rolnik może się jeszcze ubiegać o te odszkodowanie z tytułu ustanowienia służebności czy już nie?

mozesz

#55 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 07:32

Co do słupów - to kolega z miasta powiedział mi, że weszło takie prawo aby do 2015 całe linie energetyczne były pod ziemią, u niego na ulicy już zakopali kable. Nie potrafił mi powiedzieć czy sprawa dotyczy tylko miast czy wszystkich słupów.

Kolega z miasta guzik się zna, obok mnie będą stawić na wiosnę drugą linię 400kV, ciekawo jak by ten twój kolega ją zakopał :blink:

#56 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 12 grudzień 2011 - 09:55

A puki co to jeszcze nie dostaliśmy a już chcą nam zabrać. http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/przesyl-bez-pit,32946.html

Już skarbówka łapy na tych pieniądzach nie położy!!!:P http://www.rp.pl/artykul/4,768389.html

A tu drugi ciekawy artykuł. http://www.rp.pl/artykul/4,768384.html
antyfan AF

#57 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2849 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:52

Słupy linii elektrycznych Mógłby by mi ktoś podać namiary na kancelarie które się zajmują tego typu sprawami?

#58 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:58

Mógłby by mi ktoś podać namiary na kancelarie które się zajmują tego typu sprawami?

785913913 Zadzwon Ja u nich zalatwiam Zajmuja sie wlasnie tego typami sprawy

#59 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2849 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 19:04

Słupy linii elektrycznych @kgbck Dzięki za nr. Jeszcze nie dzwoniłem, ale spróbuję po weekendzie. A przed tym czy mógł by mi ktoś powiedzieć co się dzieje w przypadku gdy słup stoi na moim polu. Co się dzieje zakładając że energetyka nigdy nie pytała nikogo o zgodę na postawienie słupa np. 220kV i wszystko sprzyja ku temu by uzyskać odszkodowanie i wtedy jak to się dzieje? Jest to odszkodowanie jednorazowe czy stałe coś w rodzaju czynszu? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:26

Słupy linii elektrycznych korporacja prawno finansowa www.korporacja-feniks.com 500-153-705,518-514-995