piotrek999

Słupy linii elektrycznych

Polecane posty

jaro    166

Policz tylko ile Ci za pomocą tego słupa wyjęli pieniążków z portfela-tylko nie pisz proszę o tym że prad potrzebny itd.-tyle to i ja wiem-tylko dlaczego taki drogi ?Tak przy okazji-jakieś dwa lata temu chciałem przesunąć taki słup o parę metrów-zgadnijcie ile taka przyjemność kosztuje (zwykły słup nie żaden tam na 1500 czy 3000V)-ano 13 tysi (netto)-chyba jest coś nie halo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo5525    4

czy ktos wygral walke o odszkodowanie za slupy lini energetycznych?? prosze o informacje na ten temat bo tak sie sklada ze mieszkam obok rozdzielni i na swojej dzialce mam ich 19

Edytowano przez pawlo5525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

podpisuje się pod temat ale ja mam inną sytuacje kupiłem pole od sąsiada 2ha i a następnie posiałem rzepak i za jakiś czas gmina robiła koło mojego pola drogę i oświetlenie postawili mi 4 słupy z moich obliczeń słupy stoją na moim.Czy mam szanse o odszkodowanie i dodam jeszcze że geodeta zmierzy mi pole w przyszłym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@losiek jeśli twoje obliczenia są poprawne to spokojnie możesz żądać odszkodowania i odpłatnej służebności.

 

Ja obecnie podpisałem umowę z moim adwokatem na załatwienie sprawy (odszkodowanie za bezumowne korzystanie i jednorazowe wynagrodzenie za ustanowienie służebności) słupów energetycznych i linii telefonicznej.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

staw17,możesz powiedzieć ile masz tych słupów,jakie i jaka sumę odszkodowania przewiduje Twój prawnik? Aha,i jeszcze jedno-czy przed ostateczną decyzją sądu ponosisz jakieś koszty czy tez rozliczenie po zakończeniu sprawy.dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@daras słupów mam trzy sztuki w tym jeden podwójny, długość linii ok 150m napięcie 0,4kV oraz 500m linii telekomunikacyjnej podziemnej. Szacowana wartość roszczeń ok. 300tyś. zł ( w to wchodzi odszkodowanie za bezumowne korzystanie i jednorazowe wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu) Z prawnikiem ustaliłem że wynagrodzenie wstępne wyniesie 7200 zł netto z czego 2000 zł wpłaciłem przy podpisywaniu umowy a pozostała kwota zostanie potrącona z odszkodowań (to są koszty tzw. zastępstwa procesowego które po wygraniu sprawy zwraca strona przegrana) oraz 15,5% od uzyskanych odszkodowań.

 

Moim zdaniem prawnicy nie powinni pobierać opłat wstępnych, ale do tej osoby mam już pewne zaufanie ponieważ współpracuje z nim od 2 lat. (sporządzał mnie opinie prawne w okresie kiedy walczyłem z KRUS-em w sądzie, które bardzo mnie pomogły) więc wolałem jemu powierzyć sprawę niż nieznanej kancelarii.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

UWAGA!!!

 

Ostatnio dowiedziałem się od moje prawnika że Sąd Najwyższy podjął uchwałę że przedawnienie roszczeń z tytułu odpłatnej służebności przesyłu, dla istniejących urządzeń przesyłowych mija po 3-ech latach od ogłoszenia ustawy (dotyczy przedsiębiorców). Niestety SN stwierdził również że rolnicy są przedsiębiorcami i ich również dotyczy trzy letni okres przedawnienia roszczeń.

 

W związku z tym rolnicy którzy chcą ustanowienia służebności przesyłu dla urządzeń znajdujących się na ich gruncie muszą najpużniej do 2.08.2011r.

zabezpieczyć swoje roszczenia ponieważ po tym czasie Sąd może uznać ich przedawnienie.

 

Jak dostane w swoje ręce uchwałę SN wrzucę ją na forum.

 

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji to skontaktujcie się z mec. Nowickim http://www.pkt.pl/s/...97/sed_lex.html


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

 

Ostatnio dowiedziałem się od moje prawnika że Sąd Najwyższy podjął uchwałę że przedawnienie roszczeń z tytułu odpłatnej służebności przesyłu, dla istniejących urządzeń przesyłowych mija po 3-ech latach od ogłoszenia ustawy (dotyczy przedsiębiorców). Niestety SN stwierdził również że rolnicy są przedsiębiorcami i ich również dotyczy trzy letni okres przedawnienia roszczeń.

 

W związku z tym rolnicy którzy chcą ustanowienia służebności przesyłu dla urządzeń znajdujących się na ich gruncie muszą najpużniej do 2.08.2011r.

zabezpieczyć swoje roszczenia ponieważ po tym czasie Sąd może uznać ich przedawnienie.

 

Jak dostane w swoje ręce uchwałę SN wrzucę ją na forum.

 

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji to skontaktujcie się z mec. Nowickim http://www.pkt.pl/s/...97/sed_lex.html

 

 

 

Ja złozyłam pozwy do Sądu w maju na 22 grudnia mam wyznaczoną sprawe, cy jeszcze sie załapie aby cos zyskac na posadowionych słupach , czy uznają mnie za przedawnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ciekawe kto zapłaci te odszkodowanie zakład energetyczny czy pośrednio odbiorcy???


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

przecież cały czas płacimy (koszty przesyłu są na fakturze).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Zgadza się są, ale jak ZE będzie płacił dzierżawę/odszkodowania za słupy to na pewno odczujemy na swojej kieszeni, ale w sumie bilans będzie wyrównany.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Jak będziemy brać za dzierżawę pod słupy, to przez mieszkańców miast będziemy krytykowani za wysokie ceny prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@roltech

i tak nas krytykują więc co nas to obchodzi? Obchodzi to Ciebie? Bo mnie nie. Róbmy swoje.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Mnie to obchodzi. Jak mi własna dziewczyna, pochodząca z miasta wypomniała dopłaty to co, miałem ją rzucić? Jak jej przedstawiłem pobieżną kalkulację opłacalności produkcji, to ją przytkało po czym przeprosiła za to co powiedziała. Jak widzisz można "miastowych" uświadomić.

A puki co to jeszcze nie dostaliśmy a już chcą nam zabrać. http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/przesyl-bez-pit,32946.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A wiesz kolego ile wartę są opinie blokowisk i 20 mln Ferdków Kiepskich? Ja uważam że niewiele...Jest to moja subiektywna opinia do której mam prawo,

 

Zgadza się kolego opinie nie ale frekwencja na głosowaniu to już tak, a jaka jest frekwencja na wsi każdy wie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Artykuł pasujący do tego tematu

http://www.tvn24.pl/0,1711123,0,1,policja-lamie-rece-o-boze,wiadomosc.html

Ktoś z AF mieszka w okolicy tej fabryki i być może sprawa dotyczy jego

 

 

Kurcze, na pierwszy rzut oka myślałem że chodzi o rolnika którego znam, ale ten z filmu ma starszego merca. Co do tematu jeden rolnik z tamtej okolicy rolnik walczył o to że nie chce słupów na swoim polu wogóle, ale niestety przegrał sprawę w sądzie i wysądził tylko 1/5 odszkodowania którego mu wcześniej proponowano, morał z tego taki że czasem lepiej brać to co dają niż się sądzić.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...A puki co to jeszcze nie dostaliśmy a już chcą nam zabrać. http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/przesyl-bez-pit,32946.html
no coż trzeba uwzględnić w naszych roszczeniach tę kwotę którą chcę fiskus.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Co do słupów - to kolega z miasta powiedział mi, że weszło takie prawo aby do 2015 całe linie energetyczne były pod ziemią, u niego na ulicy już zakopali kable. Nie potrafił mi powiedzieć czy sprawa dotyczy tylko miast czy wszystkich słupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz kolego ile wartę są opinie blokowisk i 20 mln Ferdków Kiepskich? Ja uważam że niewiele...Jest to moja subiektywna opinia do której mam prawo,wracając do tematu pochwali się ktoś że wygrał? w ostatnim czasie? nie chodzi mi o kwoty tylko sam fakt bo myślę czy się za to zabierać czy nie:)

Witam

dzis miałam sprawe o ustanowienie słuzebnosci z wodociągami i elektrownia, juz miałam biegłego , który wyliczył wartosci,wodociągi uznali kwote wiec 16 grudnia ostatnia sprawa jednak chcieli koszty biegłej pokryc tylko w połowie . biegła wyliczyła jednorazowe odszkodowanie za słuzebnosc kwota smieszna .Energia sie odwołała twierdą ze za duzo policzyła a suma tez jest smieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

A ja mam pytanie czy rolnik może się jeszcze ubiegać o te odszkodowanie z tytułu ustanowienia służebności czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Witam

dzis miałam sprawe o ustanowienie słuzebnosci z wodociągami i elektrownia, juz miałam biegłego , który wyliczył wartosci,wodociągi uznali kwote wiec 16 grudnia ostatnia sprawa jednak chcieli koszty biegłej pokryc tylko w połowie . biegła wyliczyła jednorazowe odszkodowanie za słuzebnosc kwota smieszna .Energia sie odwołała twierdą ze za duzo policzyła a suma tez jest smieszna.

ile wyszło jednorazowe odszkodowanie? Czy poza tym zgodziłaś się na wpis służebności? Jeżeli tak to za ile i na ile lat?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
i g@wno wiedzą o życiu...)

Dodatkowo uważam że naprawdę świadoma otaczającej nas rzeczywistości jest może 1/5 społeczeństwa, reszta to wyprane medialnie owieczki...

 

I tu się z kolego zgodzę, ale wiadomo większy zamęt robi 80 % niedoinformowanych aniżeli realnie myślące 20 % ten zamęt uspokaja.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj