piotrek999

Słupy linii elektrycznych

Polecane posty

piotrek999    0
Napisano (edytowany)

Słyszałem,że można uzyskać odszkodowanie od zakładu energetycznego za słupy,które stoją na naszych polach i niestety przeszkadzają w pracach polowych.Podobnież nie jest to łatwe.Ponoć trzeba postraszyć,że odda się sprawę do sądu i wtedy można coś uzyskać.Czy ktoś z kolegów forumowiczów coś o tym wie?

Edytowano przez piotrek999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depex    9

Sprawa jest trudna, zakłady energetyczne nie chcą rozmawiać, dochodzenie roszczenia jest drogie, a sądy ustalają odszkodowania na śmiesznie niskim poziomie co nawet na koszty nie starczy. Też ciągle staram się coś wywalczyć, ale nie widzę wielkich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1
Napisano (edytowany)

witam :)

No u nas jeździł prawnik i zbierał rolników którzy by chcieli właśnie walczyć o odszkodowania ale to tylko za słupy wysokiego napięcia te stalowe duże... i tez również slyszalem ze to nie oplacalne i jeszcze chca wgladu do hipoteki wiec my dalismy sobie z tym spokoj :unsure:

Edytowano przez pablo18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2
Napisano (edytowany)

Witam. W jaki sposób można skłonić zakład energetyczny do zabrania slupów z pola? Linia kończy się na polu ojca,dodatkowo od kilku lat stoją same słupy(ktoś ukradł linie) a ZE nie ma zamiaru nic robić.

Edytowano przez PLis87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Słupy możesz sam usnąć tylko nie ściągaj ich do podwórka. Zostaw gdzieś na polu w krzakach albo na rowie. Zawsze możesz powiedzieć ze słup się złamał i go uporządkowałeś. Jeśli ściągniesz do podwórka to będzie jako kradzież. Znajomy miał prze to problemy. Gdyby zostawił je na polu było by wszytko ok.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dokładnie, moj znajomy DT75 targał słupy bo uznał ze nic na nich nie wisi to tylko zawadzaja, niestety były to słupy telekomunikacji i miała tamtedy isc linia z telefonem do połowy wsi, sprawa skonczyła sie w sadzie ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Ale jeżeli będą leżały na skraju naszego pola to będzie wiadomo kto je tam zostawił.Jestem ciekaw czy gdyby te słupy się złamały ;) to czy wtedy by je zabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Watpie by zaklad sie zainteresował złamanym slupem na ktorym nie ma lini.

Jesli slupy stoja puste,linia jest zdemontowana,to idz moze do zakladu,napisz podanie o ich demontaz,powiedz ,ze wykonasz to we własnym zakresie,u nas takie rzeczy czasami przechodza a zaklad pozwala zabrac slupy za jakas drobna kwote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Ok.Dzięki za porady.Teraz trzeba ich tylko przekonać,co pewnie nie będzie łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

panowie jaki jest koszt przeniesienia słupa bo jest taka sprawa że slup stoi 4 m od granicy a chcial bym żeby stał na granicy. Ile m od slupa można stawiać budynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Zasadnicze pytanie jaka linia przebiega na tych słupach nn czy śn?

najlepiej byłoby udac sie do zakładu energetycznego ,który cie obsługuje przedstawic swoje racje i moze udałoby sie dojsc do jakiegos porozumienia

Edytowano przez jendrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina    0

Witam serdecznie. Sprawy z reguły w 90% są do wygrania. Jeżeli chciałby Pan wytoczyć proces, to proszę o kontakt. Jesteśmy renomowaną Kancelarią Prawną specjalizującą się w tego typu sprawach. Nie pobieramy żadnych zaliczek, a jedynie wynagrodzenie prowizyjne od kwoty wywalczonej w imieniu Klienta (tzn. wówczas gdy sprawa już jest wygrana). Zapraszam wszystkich zainteresowanych. Tel. 604 89 20 23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Słupy możesz sam usnąć tylko nie ściągaj ich do podwórka. Zostaw gdzieś na polu w krzakach albo na rowie. Zawsze możesz powiedzieć ze słup się złamał i go uporządkowałeś. Jeśli ściągniesz do podwórka to będzie jako kradzież. Znajomy miał prze to problemy. Gdyby zostawił je na polu było by wszytko ok.

Połamał gość słupy.

Leżały 4 na naszym polu (wymieniali wszystkie które były pęknięte).

Telefon do ENERGI - zabieracie czy płacicie odszkodowanie za to że nie możemy uprawiać pola ewentualnie sprzątamy je sami ale zabieramy słupy - kazali zabrać do domu.

 

 

 

Watpie by zaklad sie zainteresował złamanym slupem na ktorym nie ma lini. Jesli slupy stoja puste,linia jest zdemontowana,to idz moze do zakladu,napisz podanie o ich demontaz,powiedz ,ze wykonasz to we własnym zakresie,u nas takie rzeczy czasami przechodza a zaklad pozwala zabrac slupy za jakas drobna kwote

Prawidłowe podejście. Jeżeli się mieszka daleko to można pobawić się w wyciąganie po 1 słupie na rok i wszystko w temacie gdy nie ma linii. Przynajminiej ja bym tak zrobił.

 

 

 

....Zapraszam wszystkich zainteresowanych. Tel. 604 89 20 23.
A kontakt mailowy można prosić?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

świadczenia pieniężne można uzyskać nie tylko z tytułu posadowienia na nieruchomości słupów wysokiego napięcia, ale także średniego i niskiego, a także w sytuacji gdy linie biegną nad nieruchomością nie mając fizycznej styczności z ziemią.

 

Poza tym, świadczenia pieniężne przysługują z tytułu posiadania na nieruchomości innych urządzeń przesyłowych (np. przewodów elektrycznych, rurociągów gazowych, wodociągowych, ciepłowniczych).

 

Z tytułu posadowienia na nieruchomości urządzeń przesyłowych można uzyskać następujące świadczenia:

- odszkodowanie za szkody powstałe podczas budowy urządzeń przesyłowych oraz za obniżenie wartości nieruchomości;

- wynagrodzenie za lata poprzednie za korzystanie z nieruchomości przez przedsiębiorstwo przesyłowe;

- wynagrodzenie na przyszłość za korzystanie z nieruchomości przez przedsiębiorstwo przesyłowe

 

W grę wchodzą poważne sumy pieniężne. Jest to zrozumiałe, gdyż urządzenia przesyłowe obniżają wartość nieruchomości, utrudniają korzystanie z niej, ograniczają możliwość inwestycji budowlanych itd.

 

Jeśli macie pytania lub potrzebujecie pomocy z uzyskaniem odszkodowania, mój kontakt:

Tomasz Zubrycki

tel: 530 902 751

e-mail: slupy.odszkodowania@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wszystko wygląda przed próbą dostania odszkodowania.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Ja wyczytałem że odszkodowanie jest wypłacane nie tylko za słupy ale i za ziemie która jest pod liniami. :mellow:

Tak pisało w Farmerze.

I tak sie składa że u mnie też jest słupów że hoho w tym transformator i jeden dwunożny jak "A" i trzynożny.

 

I czy są szanse na jakieś pieniądze. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Panowie macie słupy to walczcie o odszkodowania każdą sprawę można wygrać!!!

Ja walczyłem z KRUS-em 1,5 roku aby przyznał jednorazowe odszkodowanie za śmierć ojca((ojciec zmarł na zawał na polu a dodatkowo był na zwolnieniu lekarskim). Sprawa była trudna ale Sąd I i II instancji przyznał mnie odszkodowanie (prawnik przygotowywał mnie tylko opinie prawne żeby było taniej). Obecnie będę wytaczał proces KRUS-owi o wypłatę odsetek ustawowych od odszkodowania( wg. K.C. odsetki liczą się w moim przypadku od dnia wydania pierwszej decyzji czyli lipiec 2009r. odsetki ok. 9000zł)

A wracają do słupów prawnik z którym współpracuję też mnie proponował abym zawalczył o odszkodowanie za słupy, ale ja mam tylko 3. sztuki u siebie i jeszcze zaopatrują moje gospodarstwo więc lipa.

 

Kobiety na traktory a chłopy do sądu :lol:

 

Gra jest warta świeczki.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

tez mam 4 slupy te duze stalowe na swoich polach czy jest szansa wygrac taka sprawe i jaki koszt sprawy a jak wysokie odszkodwanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Sprawę można wygrać jeśli nie podpisywałeś zgody dla energetyki i dział 3. księgi wieczystej nie jest obciążony prze energetykę (to jest akurat moje zdanie i lepiej skonsultuj się z prawnikiem to Ci wszystko wyjaśni dokładniej)

Opłata stosunkowa pobierana jest w sprawach o prawa majątkowe i wynosi ona 5 % wartości przedmiotu sporu lub przedmiotu zaskarżenia, jednak nie mniej niż 30 złotych i nie więcej niż 100.000 złotych + wynagrodzenie adwokata. Przy wygranej sprawie koszty ponosi energetyka. Jak rozmawiałem z moim prawnikiem to twierdził że za jeden słup przesyłowy sąd zasądził ok. 10000zł (to zależy głównie od klasy gleby, stopnia utrudnienia uprawy, spadku wartości nieruchomości itd.)

 

Kilka postów wyżej masz dane kancelarii prawniczych i tam Ci powinni wszystko wyjaśnić.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami można ładnie dołożyć jak by się nie powiodło.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Dlatego trzeba skonsultować się z prawnikiem!!! Sprawdzić czy przed laty nie podpisało się zgody na słupy itp. Jeśli wszystko będzie ok to do sądu i niech płacą za słupy które samowolnie postawili.

 

Ciekawy artykuł, pokazuje jak zabrać się za samowolkę energetyki z słupami

http://www.wir.org.pl/siewca/slupy.htm

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina    0

W związku z ogromnym zainteresowaniem usługami naszej Kancelarii (siedziba w Białymstoku woj. podlaskie) przypominam, iż istnieje możliwość prowadzenia spraw odszkodowawczych na odległość po wcześniejszym i BEZPŁATNYM zweryfikowaniu nadesłanych przez Państwa dokumentów (kserokopie) i/lub informacji na temat nieruchomości, na której znajdują się urządzenia przesyłowe. Nie zobowiązuje to Państwa do podpisywania z naszą Kancelarią umowy.

 

Po takiej weryfikacji zostaną Państwo poinformowani czy istnieją szanse na uzyskanie odszkodowania. Kancelaria gwarantuje swoim Klientom 100% skuteczność dochodzonych roszczeń BEZ PONOSZENIA JAKICHKOLWIEK wstępnych kosztów. Zapłata następuje dopiero po zakończeniu sprawy.

 

Dokumenty proszę nadsyłać na adres email: ewelina_tymoszuk@prokonto.pl.

W razie pytań proszę o kontakt na powyższy adres email lub pod numerem telefonu

+48 604 89 20 23 (proszę dzwonić po godzinie 16 od poniedziałku do niedzieli).

Serdecznie zapraszam,

 

Ewelina Tymoszuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

niedługo będziemy się sądzić o odszkodowanie za słupy które idą do naszej posesji przez naszą działkę dziwny jest ten świat


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj