piotrek999

Słupy linii elektrycznych

Polecane posty

roltech    11

Co do słupów - to kolega z miasta powiedział mi, że weszło takie prawo aby do 2015 całe linie energetyczne były pod ziemią, u niego na ulicy już zakopali kable. Nie potrafił mi powiedzieć czy sprawa dotyczy tylko miast czy wszystkich słupów.

Prędzej Ci licznik ze zdalnym odczytem założą. Gdyby miało być tak jak powiedział Twój kolega, to dzisiaj nie budowali by nowych linii napowietrznych (kablowych). Nie wiem czy zauważyłeś ale budowane dzisiaj nowe linie, maja stawiane słupy w różnych odległościach od siebie. W miarę możliwości stawiają je na miedzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to kolega z miasta niech sie troche pouczy bo linie napowietrzne szczególnie te o wysokim napięciu były są i będą - bo inaczej sie tego zrobić nie da


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy w naszej wiosce liczniki z zdalnym odczytem są już z 10 lat.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy rolnik może się jeszcze ubiegać o te odszkodowanie z tytułu ustanowienia służebności czy już nie?

mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Co do słupów - to kolega z miasta powiedział mi, że weszło takie prawo aby do 2015 całe linie energetyczne były pod ziemią, u niego na ulicy już zakopali kable. Nie potrafił mi powiedzieć czy sprawa dotyczy tylko miast czy wszystkich słupów.

 

Kolega z miasta guzik się zna, obok mnie będą stawić na wiosnę drugą linię 400kV, ciekawo jak by ten twój kolega ją zakopał :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mógłby by mi ktoś podać namiary na kancelarie które się zajmują tego typu sprawami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Mógłby by mi ktoś podać namiary na kancelarie które się zajmują tego typu sprawami?

 

 

785913913 Zadzwon Ja u nich zalatwiam Zajmuja sie wlasnie tego typami sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kgbck Dzięki za nr. Jeszcze nie dzwoniłem, ale spróbuję po weekendzie. A przed tym czy mógł by mi ktoś powiedzieć co się dzieje w przypadku gdy słup stoi na moim polu. Co się dzieje zakładając że energetyka nigdy nie pytała nikogo o zgodę na postawienie słupa np. 220kV i wszystko sprzyja ku temu by uzyskać odszkodowanie i wtedy jak to się dzieje? Jest to odszkodowanie jednorazowe czy stałe coś w rodzaju czynszu? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Na wielu forach niniejszy wątek kończy się rozmową o wszytskim i o niczym oraz reklamami firm obiecujących milionwe odszkodowania.

 

A ja chciałbym uzyskać odpowiedzieć na jedno, ale zasadnicze pytanie - czy wygrał Ktoś sprawę z firmą energetyczną i nie dopłacił do zabawy?

 

Proszę o konkrety z życia wzięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Mam pytanie do rolników z Wielkopolski czy korzystali z usług firmy CODICUM i czy otrzymali jakieś odszkodowania, ile trwała sprawa, jakie koszta ponieśli itp. Bo owa firma chwali się osiągnięciami że całą Wielkopolskę już "zrobili" i teraz wzięli się za Lubuskie. Na wsi wiara już po podpisywała umowy, Ja nie mam wszystkich papierów i wolę się upewnić co i jak za czym się podpisze.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A może ktoś zna tani sposób na zmianę lokalizacji słupa (przesunięcie o parę metrów po prostu).Elektrownia życzy sobie jedyne 13 tys (netto) :D .Znajomy (posiadający sporą firmę elektroenergetyczną) jak usłyszał tą cenę to za głowę się złapał-za 2 tys mógłby mi to przenieść (w tej cenie słup) i jeszcze dobrą wódkę wypilibyśmy...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Też myślałem ;) -ale wtedy postawią mi w tym samym miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Chyba, że zostawisz deta w tym miejscu.... :) . Tak na poważnie to i tak dobrze, że udało Ci się uzyskać zgodę na przeniesienie. Kiedyś głośno było o gościu, który zabiegał o przeniesienie słupa do rogu działki. Skończyło się na tym, że facet się wk...wił i obudował słup domem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Jaro moze jakby przyjechali stawiac go drugi raz,to wtedy za przysłowiowa flaszkę przestawiliby go te parę metrów dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Czasy troche inne ,ale z monterami da sie dogadac,nie wiem jaki zaklad energetyczny cie obsuguje i jakie panuja tam zasady ,ale u mnie takie kwiatki,jak ty chcesz zrobic caly czas funkcjonuja i sa do ugadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Moim zdaniem gdyby linia uległa uszkodzeniu z różnych względów :lol: to wtedy przy modernizacji łatwiej by było załatwić przeniesienie i powinny być niższe koszty.

A jak tam z tymi odszkodowaniami za słupy, korzystał ktoś??? Jeśli tak to na jakich zasadach, jakie były koszta??? temat trochę mnie nagli bo muszę się zdecydować czy korzystać z firmy która się tym zajmuje.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jestem na etapie załatwiania mapek i wypisów,kancelaria weźmie 30% z uzyskanego odszkodowania,co do przestawiania słupów to niema szan nawet gdy wichura wywali całą linię to energetycy postawią słupy tam gdzie były ,bo zmiana lokalizacji to potężne koszty na geodetów i planistów jak i zmiana na wszystkich mapach,sam pisałem o przesunięcie słupa o dwa metry z pola na granicę gdy linia i część słupów została wywalona i lipa pismo odmowne.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

U mnie na polu wichura złamała 2 słupy, no to ja dzwonie do elektrowni i pytam się czy by nie można było przesunąć słupów. Odpowiedzieli mi że jak sam wykopie dół to postawią je tam gdzie wykopie. I takim sposobem słupy stoją dziś na miedzy a ja nie mam już problemów z opryskiwaczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Moim zdaniem gdyby linia uległa uszkodzeniu z różnych względów :lol: to wtedy przy modernizacji łatwiej by było załatwić przeniesienie i powinny być niższe koszty.

A jak tam z tymi odszkodowaniami za słupy, korzystał ktoś??? Jeśli tak to na jakich zasadach, jakie były koszta??? temat trochę mnie nagli bo muszę się zdecydować czy korzystać z firmy która się tym zajmuje.

W moim rejonie ( nie daleko od Lubuskiego) znajomy 4 lata temu załatwiał mapki inne dokumenty, firma która mu to prowadziła zdążyła już upaść ale następca prawny prowadzi ta sprawę dalej ale strasznie przeciągają jak dzwoni do nich to zawsze coś wymyślą ostatnio mu powiedzieli że czekają na odpowiedź na polubowne załatwienie. Sam mówi że coraz bardziej jest przekonany że te firma jest w zmowie z energetyką i tylko przeciągają w nieskończoność:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Na razie nie podpisaliśmy umowy, czekamy bo prawnik który udziela rad w izbie rolniczej prowadzi taką sprawę i teraz gdzieś ma być 2 rozprawa, także będzie można się dowiedzieć co i jak, może będzie korzystniej, taniej i szybciej. Z tymi 30% to jest chyba tak że dostajesz je ale po odliczeniu kosztów (czyli od 100% odejmują koszta i od reszty zabierają 30%) także wychodzi troszkę więcej jak 30%


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znam dwa przypadki, że rolnik wygrał z ZE. Walka była długa, ale na finiszu ZE zapłacił za wejście na grunt żeby wymienić izolator 2500 PLN. Tu nie miejsce żeby szczegółowo opisywać postępowanie, ale należy zmusić ZE żeby poszedł do sądu. Chodzi tu o art. 124 i 126 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami. W najbliższym czasie zmieni się prawo w tym zakresie, a tu masz szczegóły http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/wojciechowski/0701o.pdf. Jak znam życie i treść tego prawa nie będzie ono korzystne dla rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj