Zaloguj się, aby obserwować  
GrzesiekZetor7245

zetor 5211-7745

Polecane posty

Witam

W związku że kiedyś komuś obiecałem i mam chwilkę wolnego czasu chciałbym podzielić się swoimi ulepszeniami, udoskonaleniami w ciągniku 7245. Włożyłem w niego wiele pracy aby był jak najbardziej przyjazny operatorowi, pracuje on z rożnymi sprzętami rolniczymi gdyż w moim gospodarstwie jest najmocniejszym ciągnikiem, lecz najwięcej przy belowaniu kiszonki, siana, słomy, współpracuje obecnie z korne kr130 s.

-Udoskonaleniem nr1. bez którego nie wyobrażam sobie pracy z tym ciągnikiem jest drążek zmiany biegów z prawej strony przy nodze. Biegi o niebo lepiej, wygodniej się włącza, w końcu nie trzeba szukać drążka między nogami i ku mojemu zdziwieniu od zmiany drążka biegi się nigdy nie zakleszczyły :rolleyes: co rzadko ale się czasem zdarzyło. Jeśli ktoś zacznie robić proponuje z grubej rurki ( ja na początku zrobiłem z cienkiej i się rwała.

foto:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/891e53e91d88370c.html

 

-Kolejnym bardzo przydatnym udoskonaleniem ciągnika czy raczej tuta z hydrometru jest rozdzielacz zamontowany na prawym błotniku, tuż obok drążka zmiany biegów. Naprawdę bardzo wygodna sprawa nie trzeba szukać manetek od tuta i są one zawsze pod ręką.

foto:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff2c3be1a786c508.html

 

-Ulepszeniem nr.3 uznaje wskaźnik poziomowania tura. Jest to bardzo przydatne, najbardziej przy odśnieżaniu, bądź równaniu podłoża, aczkolwiek przy ładowaniu materiałów sypkich itp.

foto:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75cb557bc42d17d0.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9aa4f0ead8aa28b5.html

 

Wykonałem jeszcze wiele oczywistych niemal udoskonaleń np regulowanie podnośnika nie wchodząc do ciągnika, wspomaganie poprzez orbitrol ( przy turze wręcz niezastąpione jakimiś serwomechanizmami), nie wspominam już o jakichś tam nagłośnieniach itp.

Orbitrol także zamontowałem w moim drugim ciapku tzn mf 255 gdyż pracuje bardzo dużo z owijarką.

 

Wszelkie udoskonalenia wykonywane były 2-3 lata wstecz także są w 100% sprawdzone i przetestowane w różnych okolicznościach.

Myślę że wiele osób skorzysta z moich prostych wynalazków, w razie pytań myśle że mail wystarczy grzesiek11-93@tlen.pl

Edytowano przez GrzesiekZetor7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tymi biegami to mistrzowskie wykonanie naprawde sam nad tym myślałem ale wydawało mi sie to nierealne do wykonania i do tego ze co chwile sie będzie ciągnik zakleszczał ale widać sie dało.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z biegami fajny pomysł zrobiony masz tak jak u mnie też z prawej strony mam 5211 ale mam normalnie dźwignie zmiany biegów, ale się przez tyle lat przyzwyczaiłem że jest ok mam tylko problem bo w większym mam inaczej biegi i jak wchodze do 52 to sie czasem myli a jedno pytanie do tej dźwigni jak jedziesz to tak nie skacze przód tył. ale pomysły git jakbyś jeszcze zabudował ja to ktośby pomyślał że jak w nowym. jeszcze by pasowało rewers zrobić i już to tura cód miód. Ale za wykonanie 5 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Co nie skacze? Jeśli chodzi o drążek zmiany biegów to nie: stoi na biegu jaki się włączy. Skoki biegów są nieco dłuższe co jest spowodowane przedłużeniem drążka, ale dzięki temu biegi wchodzą jak w samochodzie ; :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

nie wiem czy dobrze rozumiem,podoba mi sie wajcha ale nogę trzymasz pod czas jazdy za nią,to pod czas wrzucania do przodu tzn R,2,4 nie uderzasz se wajcha w nogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Nooo kolego.. Czesi powinni Ci nobla dać :blink: :rolleyes:ta wajcha.. coraz bardziej mi sie podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego a mam takie pytania z czego to zrobiłeś, znaczy jaka to rurka i moze podaj jakieś wymiary całej jej długości i długości do zagięć, chyba coś takie do wiosny pokombinuje :D


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Blokadę włącza się pietą, drążek zbytnio nie przeszkadza chyba że na wstecznym. A co do materiału, to tak jak wyżej kolega powiedział rurka nie pamiętam dokładnie o jakiej średnicy i grubości ale taka żeby była mocna i się nie zginała. Oczywiście wyginana w wysokiej temp, a jak będę miał chwile to ją zmierzę dokładniej.

Edytowano przez GrzesiekZetor7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graboss1987    0

nie no mistrzu jesteś;d;d;d pomysłowy jesteś;d tylko nie pomyśl źle o mnie u mnie jest taki ziom i się śmiejemy że z gówna młotek zrobi;d u spawał sobie pług 4 skibowy ;d a potem zrobił owijarkę samozaładowczą pozdro faje pomysły kolejnych sukcesów życzę

 

to nie jest czat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

ameryka pług przerobić też z grudziąckiej dwójki 2x35 mam zrobioną 4 najpierw był ciapek to targał 2 skibki, potem przyszedł zetor 7211 to dołożyliśmy jedną, a potem przyszedł 7341 i doszła kolejna, pług wzmocnilismy na wieżyczce uspawany równo także jak wyorze sobie pierwszą skibe to później moge ciągnik puścić a ja tylko gaz dodaje i sam idzie nie ma szans aby wyszedł z bruzdy, także jak kasy nie ma się za bardzo a potrzebny sprzęt to idzie coś wykombinować, dobra spawarka i elektrody i robią sie cuda, teraz pasuje mi obracany ale jakbym miał jeszcze 4 całe płozy to bum sobie sam zrobił obracany :lo

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Łukasz_K
      Witam,
      montował ktoś tura Wol-Met 4.1 do 5340 w plastikowej masce?
      Miałbym kilka pytań.
    • Przez Myszek
      Witam serdecznie !
      Jestem tu nowy tak że nie krzyczcie jak coś źle napiszę.
       
      Sprawa ma się tak:
      Posiadam zetora 3011 w którym bardzo mocno wyje tylny most,co na dłuższą metę jest męczące.Powiedzcie mi proszę,czy do zetora 3011 da się założyć atak z kołem talerzowym o skośnych zębach?np.taki co zakładają do C360? .
      Pytałem się o to kilku różnych fachowców i zdania są mocno podzielone-jedni twierdzą że pasuje a inni że nie. .Jest tu ktoś,lub polecacie kogoś z okolic rybnika/wodzisławia/jastrzębia zdroju co by umiał to wymienić? .Wolał bym to dać komuś kumatemu co wie co robi.
       
       
    • Przez Marcin7745T
      cześć wszystkim na jesień planuje wymiane opon tylnych w zetorze teraz są 16.9r34 a mysle czy założyć 480/70r34 pytanie czy zwiekszy to obciążenie silnika ? nie mam podmokłych terenów nie zapada sie ale jestem z okolic Zakopanego więc górki są a na jesień czy wiosne niekiedy są problemy z jazdą po polu głównie po łąkach wiadomo mokro i ślisko z przodu mam 2 letnie 12.4-24 ale po zużyciu pójdą radialne i tak samo myślę o 360/70r24 dodam że ciągnik z turem i zdarzają sie wypady do lasu, przy szerszych trzeba zmieniać oryginalne felgi na szersze czy zostają i w ogóle dać szersze opony czy wstawić blokadę przedniego napędu no spin ?
    • Przez Mgorcz
      Witam, planuje założyć ładowacz czołowy do zetor 7340 turbo. Jaka firma będzie najlepsza spośród  WOLMET / METAL-TECHNIK / INTER-TECH / METAL FACH?  - Dlaczego akurat ta firma, jakie ma zalety i jakie są wady pozostałych? Moje gospodarstwo należy do średnio-małych więc nie będzie miał dużo roboty, tylko te podstawowe jak przywożenie kukurydzy, wywalanie obornika i wożenie bel na żniwa. Dziękuje z góry za odpowiedź,
      Pozdrawiam
    • Przez MIKOLAJ276
      Witam wszystkich.
      Postanowiłem założyć taki temat, gdyż każdy z nas ma pewne pomysły by ulepszyć nasze zetorki i poprawić komfort pracy
      Sam mam kilka pomysłów ale niewiem czy są one wykonalne, a jak sa wykonalne to jak je wykonać
      Myślał ktoś z was by zrobić dźwignię od zmiany biegów po prawej stronie ?? ktoś już miał taki pomysł ale niewiem czy to mu sie udało.
      Lub podnośnik by działał na potencjometr ?
      Mam nadzieje że mnie nie skrytykujecie za ten temat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj