Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmtrac

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share K700

K700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:58

Farmtrac mam takie pytanie do wszystkich
co posiadają ciągniki Farmtrac
1.jak wyglada u was z przeciekami oleju
2.czy w takich niskich temperaturach one odpalają bez problemu
3.jak wyglada u was z tylnym tuzem czy on podnosi czy nie ???
4.i czy u was sie te sprezyny od siedzenia tez tak bardzo nisczom.
ja napewno takiego ciagnika juz nie kupie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmtrac Dzisiaj, 22:55
  •  

#2 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:09

Farmtrac A co chciałeś w tej cenie? pozłacane klamki? u mnie wycieki zaczęły się dopiero po montażu tura ale tragedii nie ma. ponad -20 i zapalił bez większego problemu. a czemu miałby tuz nie podnosić?? zreszta co to za dział?????

#3 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:12

Farmtrac Nie mam farmtracka, ale w moim technikum rolniczym były 2.
Zapamiętam te ciągniki do końca życia. . . ponieważ po pięciuset motogodzinach były zalane olejem gorzej niż 24 letnia sześćdziesiątka sasiada w której niebył jeszcze robiony praktycznie żaden remont.
Pozdrawiam. :rolleyes:

#4 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:15

Farmtrac U mnie tam nic nie cieknie
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#5 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:18

Farmtrac Szkoła to szkoła ciągniki nigdzie gorzej nie dostaną po garach jak w szkole ;)
Jakiego ty masz FT ?

Edytowany przez Ursusc385, 01 luty 2011 - 09:12.

#6 Share K700

K700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:23

Farmtrac to jest wujka ftrac
2003 rocznik
80 4 wd

Edytowany przez milanreal1, 31 styczeń 2011 - 21:30.
cytowanie poprzedniego posta

#7 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:26

Farmtrac Z czego ma głównie przecieki ?

#8 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:27

Farmtrac Jeździłem trochę akurat Farmtackiem 70 u kurnikarza, jego zadania to głównie praca z turem i do tego prasa sipma przy kręceniu słomy i zwiezienie tej słomy. Z przecieków to tylko szybkozłącza od tura czasem się leją ale to wina wykonania szybkozłączy. Za delikatnie nikt się z nim tam nie obchodzi bo czyści kurniki łyżką więc nabieranie odbywa się przez wbicie rozpędem i poza początkowymi problemami z rozkręcaniem się tura nic już się nie dzieje. Co do podnośnika to ten konkretny wozi tylko balast więc za dużo nie jest używany, a ciągnik odpala dobrze niezależnie od warunków na dworze.

#9 Share K700

K700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:50

Farmtrac

Z czego ma głównie przecieki ?

gdzie ja mam zacząć, cieknie z pompy od sprężarki, chłodnica tez juz 3 kupil nową, jak wajchą chce podniesc ściągnęła to z tego przewodu pod kabiną cieknie a to tez juz 2 jest przewod , około 6 przewodów kupił do wspomagania przednich kół, a jeszcze szyby wypadają bo nie trzymają się tego kleju co oni tam dali i sprężyny od siedzenia tak samo trzeba zmieniać co rusz jest tyle tego wszystkiego nie pamiętam i ciągnik ma tylko 3289 mtg

Edytowany przez milanreal1, 31 styczeń 2011 - 22:21.
orty

#10 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:53

Farmtrac Co mają przewody hydrauliczne do ciagnika ? to chyba wina producenta przewodów, albo kupujesz przewody Made IN Czajna
O ile wiem to szyby nie są jakoś tam klejone, są normalnie wsadzone

Pierwszy raz słysze o takich rzeczach co ty tutaj wypisujesz :blink:

P.S naucz sie pisać bi ciężko cie rozczytać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share K700

K700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:58

Farmtrac Ps. ja mówię prawdę a nie jak inni tutaj ze ich ciągniki sie nie psują, a o pisaniu no niestety ja tak po polsku pisac nieumie perfekcyjnie , bo jestem w polsce od 1,5 roku . Z niemiec do polski wróciłem po 16 latach.

Jeszcze 1 taki post i wylatujesz.

#12 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:03

Farmtrac hmm po co ma ktoś pisać że jego ciagnik się nie psuje ? Skoro się nie psuje to pisze prawde...
Że dla ciebie się taki trafił z początków produkcji to nie znaczy że każdy ma mieć taki niby awaryjny, z twoich postów wynika że komuś cieknie chłodnica to od razu w każdym musi ciec

#13 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:09

Farmtrac Przewody trzeba kupować hydrauliczne a nie pneumatyczne, te niby też ze stożkiem ale sznurowane bo zaraz strzelają, ja teraz tam gdzie często zdarzały się pęknięcia przewodów te na 320 bar i spokój. Szyby w FT jak dotąd widziałem tylko na uszczelkach. Sprężarkę można zwalić na winę maszyny po jakimś czasie w maszynie tego standardu coś takiego nie powinno dziwić, a reszta powtarzających się awarii to praktycznie wina operatora tak bym stawiał bo jak można w kółko wymieniać przewody, albo są za słabe albo źle ułożone i się łamią albo przecierają.

#14 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:05

Farmtrac Jakby to powiedzieć a raczej napisać. Każde ciągniki maszyny mają awarie nawet te najdroższe i najdoskonalsze. Jednak problem polega na tym aby maszynę szybko naprawić i nie drogo. I w niektórych przypadkach że po 800mtg trzy razy głowice serwis robił śmieszne troche albo dobry operator który ma ciężką nogę. Zawsze trafi się laik który będzie tak pisać.

#15 Share bodziokoks

bodziokoks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 19:50

Farmtrac przecieki w farmtracu 80 4 wd mam go 3 lata i mi jeszcze kropelki oleju nie puścił <_< super maszyna po za tą przednią częścią która szkrzypi ;[

#16 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 20:54

Farmtrac A co to ta przednia część ?
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 21:08

Farmtrac No ta co to szkrzypi :D -a tak przy okazji czy ktoś potrafi wymówić słowo "szksypcze" ?:D

#18 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 31 lipiec 2011 - 14:49

Farmtrac no ja mam od 8 lipca ft 670dt, oprócz silnika jest dobrze. Silnik Ford z turbo, pompa wtryskowa(BOSCH) od nowości ciekła, ciagnik nie miał mocy, zabrali ta pompę i po 3 dniach zamontowali. Nadal nie miał mocy, turbo zatarte (9mth) :( zabrali turbo(GARRET), następnego dnia zamontowali nową, silnik zaczął dymić na niebiesko, przy rozruchu na biało. Brak Mocy na 4 bieu niewielkie wzniesienie na asfalcie i niedało sie jechać na pusto. Po kolejnych dniach w końcu zabrali ciągnik do Mrągowa. Przywieźli ciagnik z nową pompą wtryskową. Ciężko strasznie odpalił na lawecie gdy przywieźli. Gdy sie rozgrzał to było super, ale... silnik osiaga tylko 2100obr/min. Gdy jest zimny to aby odpalić trzeba 12 sekund rozrusznikiem kręcić, wydobywa się siwawy dym(nie biały), przy odpaleniu jest siwawy i czarny podobnie jak przy dodaniu gazu na zimnym silniku. Cały garaż tak zatopcił sie tym siwawym dymem że zadusić sie można :( zauważyłem że zaglądali do zaworów, świadczy o tym zruszona farba na gwintach pokrywy zaworów. serwis wykreca się żeby nie robić wpisów w ksiażce gwarancyjnej. Musiałem bardzo dużo sie nagadac żeby wpisali. Po ostatniej naprawie kosiłem trawę i mam 20mth, z dnia na dzień silnik jednakowo ciężko odpala. Jutro znowu serwis przyjeżdża :( teraż żałuję że nie posłuchałem ojca i że nie kupiliśmy zetora 6441

#19 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 15:54

Farmtrac Marcin to masz pecha tylko serwis masz blisko chyba bo przyjeżdzają szybko i kiedyś jednak uporają chyba się z nim aby był sprawny bo kiedyś pisałem że u mnie zapala po sekundzie nie ma znaczenia plus 20 czy minus 20 stopni, jedynie co po przeglądzie zauważyłem wycieki małe jakby z przodu na wale silnika pod kołem pasowym uszczelniacz i gdzieś z góry uszczelka pokrywy albo głowicy nie są duże ale umyłem silnik i czekam za pogodą kiedy wreszcie popracuję konkretnie bo mam dopiero 62mtg i jak zaleje się olejem to serwis wezwie bo nasz 25 letni 3p był czysty to nowy powinien też być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 31 lipiec 2011 - 16:54

Farmtrac A nie ma czegoś takiego że po iluś tam naprawach powinni wymienić (w tym przypadku silnik) na nowy "wolny od wad" ?

Dobrze ,że pilnujesz tych wpisów w książce gwarancyjnej ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .