Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z hydrauliką

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czk111

czk111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:48

problem z hydrauliką Witam. Posiadam Mtz 82 z 99r, i problem polega na tym że dźwignia od tuza przy kierownicy nie działa, nie ma w ogóle docisku,a jak chcę podnieść to jest taki dźwięk jakby było już do oporu podniesione

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z hydrauliką Dzisiaj, 05:38
  •  

#2 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:56

problem z hydrauliką a napewno jest olej w hydralice???

#3 Share czk111

czk111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:03

problem z hydrauliką na pewno jest bo był tydzień temu dolewany. ale ta wada jest od początku kiedy był kupiony

#4 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 01 luty 2011 - 18:12

problem z hydrauliką witam

prawdopodobnie zaciął ci się ten grzybek przy siłowniku weź kombinerki i wyciąg go

Pozdrawiam

Mariusz

#5 Share czk111

czk111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:41

problem z hydrauliką ale o jaki chodzi grzybek? tylko że jak podnoszę tą dźwignią obok siedzenia to wszystko jest ok

#6 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 01 luty 2011 - 19:12

problem z hydrauliką Kolego napisz co podnosisz TUZ czy ni kiprujesz przyczepe bo czytałem to 10 razy i nie rozumiem....

#7 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 01 luty 2011 - 19:14

problem z hydrauliką nie wiem jak to się fachowo nazywa grzybek tzn ten cienki bolczyk przy siłowniku

#8 Share czk111

czk111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:39

problem z hydrauliką chodzi mi o tylni podnośnik.

nie wiem jak to się fachowo nazywa grzybek tzn ten cienki bolczyk przy siłowniku

dzięki. jutro sprawdzę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:48

problem z hydrauliką kolego czyli tymi wajchami co masz koło kierownicy nie podnosi tylko tymi koło fotela z prawej strony tak?? Jeżeli tak i chcesz podnosić tymi koło kierownicy to musisz tą wajchę co jest koło fotela ustawić w takim położeniu żeby była nieruchoma masz tam taką śrubkę-motylek i masz skręcić tego motylka prawie przy końcu a dokładniej jest tam śrubka prawdopodobnie 10 lub 13 a dokładniej taki łebek od śrubki i tym motylkiem masz w tym samym miejscu skręcić tylko ten motylek jest wyżej i tą koło fotela nic nie ruszasz masz ją skręcić i NIE RUSZAJ jej!! I dopiero steruj tymi koło kierownicy. Ja tak mam i wszystko jest ok znajomy tez tak ma przy kumurunie i to pewnie tego wina jest. Łatwiej chyba nie dało się wytłumaczyć a jak nie to pisz na gg ;) Mam nadzieje że pomogłem ;)

#10 Share czk111

czk111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:15

problem z hydrauliką

kolego czyli tymi wajchami co masz koło kierownicy nie podnosi tylko tymi koło fotela z prawej strony tak?? Jeżeli tak i chcesz podnosić tymi koło kierownicy to musisz tą wajchę co jest koło fotela ustawić w takim położeniu żeby była nieruchoma masz tam taką śrubkę-motylek i masz skręcić tego motylka prawie przy końcu a dokładniej jest tam śrubka prawdopodobnie 10 lub 13 a dokładniej taki łebek od śrubki i tym motylkiem masz w tym samym miejscu skręcić tylko ten motylek jest wyżej i tą koło fotela nic nie ruszasz masz ją skręcić i NIE RUSZAJ jej!! I dopiero steruj tymi koło kierownicy. Ja tak mam i wszystko jest ok znajomy tez tak ma przy kumurunie i to pewnie tego wina jest. Łatwiej chyba nie dało się wytłumaczyć a jak nie to pisz na gg ;) Mam nadzieje że pomogłem ;)

tak a dokładniej tą najbardziej z prawej strony. a tą koło siedzenia ustawić w pozycji N? jutro będę próbował i napisze co i jak

#11 Share czk111

czk111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 luty 2011 - 13:50

problem z hydrauliką sprawdziłem to i nic z tego. prawdopodobnie rozdzielacz do wymiany

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 luty 2011 - 20:58

problem z hydrauliką szukasz docisku :D tzn chcesz podnieść ciągnik na belkach do gory ewentualnie wbić maszynę w ziemię

#13 Share czk111

czk111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 luty 2011 - 15:59

problem z hydrauliką tak o to chodzi

#14 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 03 luty 2011 - 20:24

problem z hydrauliką to tą dźwignią co jest przed szybą przednią od prawej masz normalnie podnoszenie i opuszczanie więc ta dźwignia ma 4 pozycje od dołu :
1-podnoszenie
2-stop/zamknięty przepływ oleju
3-docisk
4-opuszczanie swobodne

#15 Share czk111

czk111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:00

problem z hydrauliką o to chodzi że nie ma żadnej reakcji jak tą dźwignią ruszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:56

problem z hydrauliką Ja robię tak gdy chcę uzyskać docisk: dźwignię koło siedzenia przesuwam maksymalnie do tyłu (w kierunku akumulatora), muszę ją trzymać w tej pozycji bo samoczynnie się cofa. Następnie ostatnią dźwignię z prawej przy kierownicy przesuwam do przodu i od razu mam efekt unoszenia się tyłu ciągnika (np. zapięty pług). ;)

Dodaj odpowiedź