Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną

336 odpowiedzi na ten temat

#201 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 13 luty 2014 - 11:25

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną Siarczan magnezu granulowany będę wysiewał razem z saletrą. Część poszła przedsiewnie i resztę dam na wiosnę. Magnez jest dość ruchliwy i żeby nie poszedł razem z wodą pośniegową. Z drugiej strony w zeszłym roku kizeryt dość długo leżał zanim się rozpuścił.
Jak tylko pszenica ruszy i da się wjechać w pole to dostanie dolistnie 5% siedmiowodnym siarczanem Mg + mikro (pewnie kristalon żółty)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną Dzisiaj, 19:23
  •  

#202 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 16 luty 2014 - 20:13

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną jak tam startujecie już z nawozami?,niby pogoda ładna ale pod koniec lutego mają być jeszcze duże mrozy.

#203 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 17 luty 2014 - 08:47

Siarczan magnezu granulowany będę wysiewał razem z saletrą. Część poszła przedsiewnie i resztę dam na wiosnę. Magnez jest dość ruchliwy i żeby nie poszedł razem z wodą pośniegową. Z drugiej strony w zeszłym roku kizeryt dość długo leżał zanim się rozpuścił.
Jak tylko pszenica ruszy i da się wjechać w pole to dostanie dolistnie 5% siedmiowodnym siarczanem Mg + mikro (pewnie kristalon żółty)

Kolego, ten siarczan magnezu granulowany to jakiego producenta i jaka cena? Ma granule zbliżoną do saletry że razem go siejesz? Siałem siarczan w tamtym roku z ciecha ale rozsiać go bardzo ciężko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 luty 2014 - 12:52

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną za mokro w polu żeby wystartować tylko koleiny się porżnie Ja czekam na te mrozy zapowiadane pod koniec lutego i jak dobrze zmrozi to wtedy ruszam z I dawką N na ozime

#205 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 17 luty 2014 - 19:35

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną co sadzicie o wysianiu kizerytu na dniach (bede siał pierwszy raz w dawce 100kg/ha) przy porannych przymrozkach nie powinno byc najgorzej, tylko jak to bedzie wygladało pobieranie siarki i magnezu przez rosliny bo raczej za wiele nie pobiora. Czekac do początku marca?

#206 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów

Napisany 17 luty 2014 - 23:35

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną ten siarczan magnezu jest z siarkopolu. Ceny dokładnie nie pamiętam ale chyba 900zł. Pamiętam że cena na pewno była bardzo atrakcyjna w porównaniu do kizerytu
http://www.zchsiarko...zan_magnezu.pdf

granulki może trochę się różnią zresztą zależy jaka saletra, mogą mieć inną masę to będą inaczej lecieć. Nie pozostaje nic innego jak gęściej jeździć żeby wysiać bardziej równomiernie

#207 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 18 luty 2014 - 12:24

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną ja płaciłem za ten sam 780netto Grudzień.

#208 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów

Napisany 18 luty 2014 - 14:15

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną Miałem straszne problemy żeby znaleźć kizeryt w okolicy a jak już znalazłem to chyba po 1600zł więc szukałem dalej i znalazłem ten siarczan magnezu granulowany. A kizeryt to nie siarczan magnezu tylko o innej nazwie handlowej?

#209 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 19 luty 2014 - 20:47

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną Panowie co będzie lepszym rozwiązaniem na start saletra amonowa czy RSM 32?

#210 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 20 luty 2014 - 15:36

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną na pierwszą dawke chciałem dać 100kg saletrosanu i 100kg saletry ale czy ten saletrosan nie ma za mało azotu? i czy ta siarka jest aż tak potrzebna na zboża?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 luty 2014 - 23:10

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną Siarka jest bardzo dobra. Razem to będzie 60 kg N czyli taka dawka dobra na start.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#212 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 23 luty 2014 - 09:51

Siarczan magnezu granulowany będę wysiewał razem z saletrą. Część poszła przedsiewnie i resztę dam na wiosnę. Magnez jest dość ruchliwy i żeby nie poszedł razem z wodą pośniegową. Z drugiej strony w zeszłym roku kizeryt dość długo leżał zanim się rozpuścił.

kolego mam do Ciebie pytanie czy podczas mieszania Siarczanu magnezu z Saletrą nic sie nie dzieje tzn nie bryli sie itd. bo zamierzam go siać jutro z rana na zamarznietą glebe i uprzednio przygotowac mieszanke dzis,
myśle o dawce 100kg/ha saletry i 100kg/ha siarczanu magnezu. a reszte azotu planuje dac jeszcze na początku marca w ilosci takze 100kg saletry. Bo chyba takie rozwiązanie bedzie lepsze niz zastosowanie juz teraz dawki 100siarczanu magnezu +200saletry.

#213 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:40

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną W zeszłym roku saletrę siałem razem z kizerytem i nic się nie działo ale mieszankę robiłem bezpośrednio przed wysiewem

#214 Share romek78

romek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 23:19

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną Witam. Od jesieni zaczynam uprawiać ziemię. Jesienią posiałem hektar pszenicy i nie wiem jakim go nawozem teraz podsypać. Pomóżcie!!! Zwykłym saletrzakiem czy czym?

#215 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 00:03

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną Witam, przeczytaj posty powyżej tam koledzy opisują jakie dawki, i ile czego na 1ha :rolleyes: Pozdrawiam.

#216 Share progt123

progt123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 19:27

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną Panowie a co powiecie na sama sol po zimie ?

#217 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 19:35

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną drogową?
bez N nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. A dlaczego tylko K?

#218 Share progt123

progt123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 11:41

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną Sol potasowa
z tego co wyczytałem to azot jest zbedny jesli zboze dobrze sie rozwija ,nie jestes przyzołtawe ani nic z takich rzeczy
To co bys jeszcze polecił do K oprócz N ? :)

#219 Share arszenik

arszenik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 13:02

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną witam dostaelm wyniki badań gleby i okazao się że jest malo potasu czy mogę jeszcze teraz wysiać sól potasową czy mogę zaraz po soli wysiać saletrę z saletrzakiem proszę o odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 14:53

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną A na jakie uprawy by miała być ta sól ?