Mariusz15

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną

Polecane posty

gwozd    104

Siarczan magnezu granulowany będę wysiewał razem z saletrą. Część poszła przedsiewnie i resztę dam na wiosnę. Magnez jest dość ruchliwy i żeby nie poszedł razem z wodą pośniegową. Z drugiej strony w zeszłym roku kizeryt dość długo leżał zanim się rozpuścił.

Jak tylko pszenica ruszy i da się wjechać w pole to dostanie dolistnie 5% siedmiowodnym siarczanem Mg + mikro (pewnie kristalon żółty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

jak tam startujecie już z nawozami?,niby pogoda ładna ale pod koniec lutego mają być jeszcze duże mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Siarczan magnezu granulowany będę wysiewał razem z saletrą. Część poszła przedsiewnie i resztę dam na wiosnę. Magnez jest dość ruchliwy i żeby nie poszedł razem z wodą pośniegową. Z drugiej strony w zeszłym roku kizeryt dość długo leżał zanim się rozpuścił.

Jak tylko pszenica ruszy i da się wjechać w pole to dostanie dolistnie 5% siedmiowodnym siarczanem Mg + mikro (pewnie kristalon żółty)

Kolego, ten siarczan magnezu granulowany to jakiego producenta i jaka cena? Ma granule zbliżoną do saletry że razem go siejesz? Siałem siarczan w tamtym roku z ciecha ale rozsiać go bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

za mokro w polu żeby wystartować tylko koleiny się porżnie Ja czekam na te mrozy zapowiadane pod koniec lutego i jak dobrze zmrozi to wtedy ruszam z I dawką N na ozime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

co sadzicie o wysianiu kizerytu na dniach (bede siał pierwszy raz w dawce 100kg/ha) przy porannych przymrozkach nie powinno byc najgorzej, tylko jak to bedzie wygladało pobieranie siarki i magnezu przez rosliny bo raczej za wiele nie pobiora. Czekac do początku marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ten siarczan magnezu jest z siarkopolu. Ceny dokładnie nie pamiętam ale chyba 900zł. Pamiętam że cena na pewno była bardzo atrakcyjna w porównaniu do kizerytu

http://www.zchsiarkopol.pl/pdf/nawozy/siarczan_magnezu.pdf

 

granulki może trochę się różnią zresztą zależy jaka saletra, mogą mieć inną masę to będą inaczej lecieć. Nie pozostaje nic innego jak gęściej jeździć żeby wysiać bardziej równomiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Miałem straszne problemy żeby znaleźć kizeryt w okolicy a jak już znalazłem to chyba po 1600zł więc szukałem dalej i znalazłem ten siarczan magnezu granulowany. A kizeryt to nie siarczan magnezu tylko o innej nazwie handlowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

na pierwszą dawke chciałem dać 100kg saletrosanu i 100kg saletry ale czy ten saletrosan nie ma za mało azotu? i czy ta siarka jest aż tak potrzebna na zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Siarka jest bardzo dobra. Razem to będzie 60 kg N czyli taka dawka dobra na start.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Siarczan magnezu granulowany będę wysiewał razem z saletrą. Część poszła przedsiewnie i resztę dam na wiosnę. Magnez jest dość ruchliwy i żeby nie poszedł razem z wodą pośniegową. Z drugiej strony w zeszłym roku kizeryt dość długo leżał zanim się rozpuścił.

Jak tylko pszenica ruszy i da się wjechać w pole to dostanie dolistnie 5% siedmiowodnym siarczanem Mg + mikro (pewnie kristalon żółty)

 

kolego mam do Ciebie pytanie czy podczas mieszania Siarczanu magnezu z Saletrą nic sie nie dzieje tzn nie bryli sie itd. bo zamierzam go siać jutro z rana na zamarznietą glebe i uprzednio przygotowac mieszanke dzis,

myśle o dawce 100kg/ha saletry i 100kg/ha siarczanu magnezu. a reszte azotu planuje dac jeszcze na początku marca w ilosci takze 100kg saletry. Bo chyba takie rozwiązanie bedzie lepsze niz zastosowanie juz teraz dawki 100siarczanu magnezu +200saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W zeszłym roku saletrę siałem razem z kizerytem i nic się nie działo ale mieszankę robiłem bezpośrednio przed wysiewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek78    0

Witam. Od jesieni zaczynam uprawiać ziemię. Jesienią posiałem hektar pszenicy i nie wiem jakim go nawozem teraz podsypać. Pomóżcie!!! Zwykłym saletrzakiem czy czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, przeczytaj posty powyżej tam koledzy opisują jakie dawki, i ile czego na 1ha :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

drogową?

bez N nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. A dlaczego tylko K?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
progt123    0

Sol potasowa

z tego co wyczytałem to azot jest zbedny jesli zboze dobrze sie rozwija ,nie jestes przyzołtawe ani nic z takich rzeczy

To co bys jeszcze polecił do K oprócz N ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam dostaelm wyniki badań gleby i okazao się że jest malo potasu czy mogę jeszcze teraz wysiać sól potasową czy mogę zaraz po soli wysiać saletrę z saletrzakiem proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A co zboże dostało jesienią?

Moja pszenica jesienią dostał PK trochę MgS a na wiosnę idzie głównie N i też MgS oraz mikro

to że zboże nie ma objawów niedoborów azotu nie znaczy że go nie potrzebuje. Pszenica żeby wytworzyć 1t ziarna z odpowiednią ilością słomy potrzebuje ponad 20kg azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
progt123    0

Moi drodzy a co bycie powiedzieli na II dawkę wysiac jakiś nawóz wieloskładnikowy ?

tylko jaki ,pomozenie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj