Skocz do zawartości

Zdjęcie

konserwacja maszyn

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 19:32

konserwacja maszyn chciałbym sie dowiedziec jak czyscicie maszyny na zime czym jest najlepiej jakies płyny są czy co

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
konserwacja maszyn Dzisiaj, 21:51
  •  

#2 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 09 sierpień 2007 - 22:55

konserwacja maszyn Zależy które ale raczej tak.
Obowiązkowo kombajn po żniwach - jeśli chodzi o zabezpieczenie antykorrozyjne to ropownicą spryskujemy zespół żniwny i przenośniki olejem,
Prasę po ostatnim sianku, jeśli sie zdąży (też spryskujemy olejem co by nie rdzewiała) też kombajn ziemniaczany po zbiorze ale to stary gruchot i nie zawsze sie mu dostanie, jak jest czas to ciągnikom też się dostaje (ale one częściej).
Obowiązkowo jest muty rozrzutnik obornika oraz ładowacz trol (myjką ciśnieniową), a po myciu wszystkie łożyska są gruntownie smarowane.
Rekordzistami czystości są: opryskiwacz i rozsiewasz nawozów praktycznie po każdym użyciu są gruntownie myte - szczególnie rozsiewacz nawozów.
No to się narobiło...

#3 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 11 sierpień 2007 - 16:27

konserwacja maszyn Kombajnów zbożowych lepiej nie myć wodą bo mimo uszczelniaczy dostaje się do łożysk itp. i stoi póżniej całą zimę i rdzewieje. Przychodzi sezon i awaria gotowa. Najlepiej sprężonym powietrzem wydmuchać i jak mówi kolega keram 7719 zaropować.

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 17:37

konserwacja maszyn ja prasy i siewnika nie myje bo by tylko zardzewiało wszystko. Wystarczy na sucho oczyścić i gotowe. W pługu odkładnie poleje starym olejem lub smarem żeby nie rdzewiały (stoi cały czas na dworze). Rozrzutnika nie myje bo co chwila jest potrzebny. kosa czasem się umyje a czasem nie (zleży czy się zabrudzi czy nie).

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 15 sierpień 2007 - 13:07

konserwacja maszyn kombajn i prasy (teraz dwie) to na sucho, a reszta jak tylko potrzebuje to do akcji wkracza Karcher :)
all rights reserved

#6 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 05:09

konserwacja maszyn jak miałem zbożowy kombajn to tylko kose i stół w hedrze olejem lub ropą>wody przy sprzęcie żniwnym lepiej nieużywać....lepiej niech będzie zakurzony niż zardzewiały...
myjka idzie w ruch do ciągnika rozrzutnika przyczep kombajnu ziemniaczanego itp....a wszystkie elementy gdzie wysiera sie farba>ropoownicą>lub zużytym olejem silnikowym(odkładnice w pługach redła w obsypniku>wyorywacz w kombajnie i lemiesze...a łożyska przesmarowuje....no nie zawsze starcza czasu aby wszystko zrobić jaknależy....bo ubytki w lakierze powinno sie farbą chociaż podkładową zaciągnąć..ale to by było zbyt perfekt ;-) B) ..generalnie staram sie nie zostawiać sprzętu tak aby zardzewiał...

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 14:10

konserwacja maszyn A ja robię tak....

Rozrzutnik po wywozie obornika myję karcher`em i smaruję wszystkie kalamit ki smarem a podłogę leję starym olejem i do stodoły...

Rozsiewacz nawozów po pracy myję karcher`em i smaruję starym olejem i rozsiewacz do garażu....

Pług po orce myję karcher`em i odkładnie smaruję starym olejem żeby nie zardzewiały i pług idzie do garażu.....

Ładowacz cyklop po wywożeniu myję karcher`em i tak stoi na polu cały rok... B) :) - ale już nie długo....

Koparkę do ziemniaków po wykopkach myję karcher`em i smaruję starym olejem i do stodoły....

No i oczywiście ciągnik po ostatniej pracy tzn. po orce myję karcher`em i smaruję smarem i do garażu....

I jeszcze takie rzeczy ja wałki to tez smaruję smarem i chowam je do garażu....

#8 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 11:13

konserwacja maszyn maszyny zniwne (kombajn i prasa) tylko przedmuchuje sprezarka, a maszyny do pracy w polu woda z weza pod cisnieniem, a potem smaruje olejem przy pomocy pedzla. i to w zasadzie wszystko. B)

#9 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 20:57

konserwacja maszyn Najważniejsza zasada jaką nalezy stosować Nie myć wodą, a przedmuchać. Ciągniki i inne korpusy zamknięte jak najbardziej woda. Ale maszyny typu kombajn, prasa, itp. lepiej wydmuchac i nasmarować po pracy, wtedy jest w miare pewne, że maszyna nie odmówi współpracy przy następnym użyciu.
Maszyny mają odwalać za nas robotę, a nie wyglądać!!!

#10 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 22:39

konserwacja maszyn ja ostatnio myłem swojego claasa :/ ale wiem już że źle zrobiłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mistqo

mistqo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Mechanika , elektronika

Napisany 01 wrzesień 2007 - 06:39

konserwacja maszyn my to zawsze naszą 28 myjemy karsherem wszystko silnik itd, itp potem smarujemy i gotowe , ale jak mój dziadek wpadnie to wszystko będzie ze spalonego aleju bo on ma taką manie malowania spalonym olejem

#12 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 13:00

konserwacja maszyn

my to zawsze naszą 28 myjemy karsherem wszystko silnik itd, itp potem smarujemy i gotowe , ale jak mój dziadek wpadnie to wszystko będzie ze spalonego aleju bo on ma taką manie malowania spalonym olejem

Mój tak samo, ale w sumie do pługów itp to dobra sprawa, potem ziemia nie trzyma sie, nie rdzewieje, ale smarowanie tym całych maszyn(ostatnio całą rotacyjną(2 letnią)) jest przesadą, nie da sie dotknąć, dlatego zawsze używam rękawic..
W tym roku przyczepe po sezonie zakonserwowałem tak, że najpierw umyłem wodą, wyschło, kupiłem 2 puszki chlorokauczuku czcy jakoś tak, do pistoletu bez rozcieńczania i miejsca obite są już bezpieczne, i przyczepa znowu jak nowa jest :) a koszt to tylko 40zł co sie odrobi przy pierwszym kursie z dachówką czy kręgami..

#13 Share mistqo

mistqo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 14:19

konserwacja maszyn

Mój tak samo, ale w sumie do pługów itp to dobra sprawa, potem ziemia nie trzyma sie, nie rdzewieje, ale smarowanie tym całych maszyn(ostatnio całą rotacyjną(2 letnią)) jest przesadą, nie da sie dotknąć, dlatego zawsze używam rękawic..
W tym roku przyczepe po sezonie zakonserwowałem tak, że najpierw umyłem wodą, wyschło, kupiłem 2 puszki chlorokauczuku czcy jakoś tak, do pistoletu bez rozcieńczania i miejsca obite są już bezpieczne, i przyczepa znowu jak nowa jest :) a koszt to tylko 40zł co sie odrobi przy pierwszym kursie z dachówką czy kręgami..

mój dziadek to nawet burtu przyczepy wysmarował olejem spalonym pług, brony wszystko dosłownie jest z oleju już tak se kilka koszulek ubrudziłem

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 16:56

konserwacja maszyn olejem to tylko elemęty robocze. Reszte to lepiej pomalować farbo.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#15 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 11:24

konserwacja maszyn

mój dziadek to nawet burtu przyczepy wysmarował olejem spalonym pług, brony wszystko dosłownie jest z oleju już tak se kilka koszulek ubrudziłem

Dawniej to nawet ciapka całego oprócz kierownicy i siedzena tak smarował :) chore.. Ale w niektórych wypadkach to dobra sprawa (oczywiście części roboczych), deski do przyczepki jak pare lat temu zostały wysmarowane to do teraz nie tknięte przez korniki czy 'korozje' ;]
Tak na codzien to w ciapku smaruje rzeczy typu śruby rzymskiej, łańcuchów przy tuzie i przekładni kierowniczej, więcej nie trzeba..
A w maszynach to kosiarke smaruje bo sporo sie nią jeździ..
Trzeba bedzie pomyśleć o zadaszeniu na cały park maszynowy, i znaleźć miejsce żeby tyle sprzętu upchać..

#16 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 11:39

konserwacja maszyn My najczęściej czyścimy sprężarką kombajn prasę. A inne maszyny pługi, agregaty, przyczepy, sadzarki, kosiarki..... czyścimy myjką ciśnieniową i zasmarowujemy spalonym olejem :)

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 12:50

konserwacja maszyn

Dawniej to nawet ciapka całego oprócz kierownicy i siedzena tak smarował :) chore.. Ale w niektórych wypadkach to dobra sprawa (oczywiście części roboczych), deski do przyczepki jak pare lat temu zostały wysmarowane to do teraz nie tknięte przez korniki czy 'korozje' ;]
Tak na codzien to w ciapku smaruje rzeczy typu śruby rzymskiej, łańcuchów przy tuzie i przekładni kierowniczej, więcej nie trzeba..
A w maszynach to kosiarke smaruje bo sporo sie nią jeździ..
Trzeba bedzie pomyśleć o zadaszeniu na cały park maszynowy, i znaleźć miejsce żeby tyle sprzętu upchać..

Jak nie zmieścisz u siebie to u sąsiada :)

Ja na zime prawie wszystko chowam. Od wiosny do jesieni cżęść maszyn soi na dwożu a część jest pod dachem.

bullet_black.png

#18 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 22:50

konserwacja maszyn Tia sąsiada, wywiózłby na złom w pare chwil by miec na denaturat.. ;/

No ja sie ograniczam do przykrycia folią maszyn, bo nie ma żywcem ich gdzie trzymać..

#19 Share mistqo

mistqo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 05:46

konserwacja maszyn Hinco widze że u ciebie jest jak u mnie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 10 wrzesień 2007 - 06:44

konserwacja maszyn Garażowanie to oczywiście najlepiej pod dachem lub wiatą. Jeżli nie mamy miejsca folia ale założona tak aby woda nie wcikała a był przewiew. Powietrze musi mieć ruch bo inaczej rdza żre stare żelastwo i kropka.

Dodaj odpowiedź