Zaloguj się, aby obserwować  
marcin z małopolski

Panowie co wybrać??

Polecane posty

Panowie aktualnie posiadam MF 620 (przypomne nie znającym tematu tych kombajnów są JEDNYM WIELKIM NIEWYPAŁEM) i mam zamiar sie go pozbyć i kupić coś może troszke mniejszego a chodzi mi o kombajnz silnikiem musowo 4 cylindrowym i hederze nie większym jak 3 metry. Troche juz sie rozglądałem i mam konkretne modele:

-Massey Ferguson 307 albo 506 no i możliwe że jeszcze model mf 16

-sampo 500 lub 580 (tutaj mam co do nich troche obaw)

-John Deere 940, 945, 952 albo ale to niestety troche drożej jd 1032

-Claas mercator 50 lub protector lub droższy dominator 48 (dużo droższy ;/)

-New Holland 1520 lub też sporo droższy i bardzo żadki 8030

Takie sa moje propozycje pieniędzy na to bede mógł przeznaczyć do 30 tyś będą rocznie młóciły jedynie moje pola około 20 hektarów zbóż i ma pojawić sie rzepak w uprawie ale to nie wiadomo jeszcze kiedy i ile.

Z tych propozycji najprędzej do wyboru będzie to z tej tańszej półki czyli starszych maszyn bo jednak te co napisałem że droższe w tej cenie moge kupić jakiegoś już wytłuczeńca a tego chce uniknąć, maszyna ma chodzi i nie sprawiać mi kłopotu! Co do części to nie będzie problemu u mnie w okolicy no jedynie może do sampo.

Dodam jeszcze że u mnie są dość pola górzyste i sporo przechyłów także kombajn musi być wmiare stabilny!

Panowie takze teraz czekam na wasze wypowiedzi i jakieś sugestie odnośnie tych modeli i wyboru ich.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja mam JD 935 jedyne co się popsuło to czujnik temperatury. Ma 3 metrowy heder i 4 cylindry. W tym roku skosiłem nim prawie 50 ha i zapłaciłem nie całe 20 tysi za niego. Pali około 6-7 litrów na godzinę. Hektar koszę 1,5 do 2 godzin zależnie od plonu. Z minusów to brak rury hydraulicznej. Moim zdaniem dobra propozycja.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja polecam Deutz Fahr M770 z hederem 2,8m. Jest on oszczędny i mało awaryjny. Części są tanie i dostępne. Mamy go od 5 lat i berdzo dobrze się sprawuje. Za 30tys. będziesz go miał w idealnym stanie z sieczkarnią, a może nawet kabiną. Polecam

tu masz link

http://moto.allegro.pl/kombajn-deutz-fahr-m-770-i1429063646.html

Edytowano przez tiger3952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje 3 sezon classa mercatora z 1984 r. Jestem zadowolony z tego kombajnu brakuje tylko trochę hydraulicznego wysypu chociaż ten mechaniczny na mimośrodzie lekko się składa. Używek jeszcze trochę jest ale żeby wyszukać coś konkretnego trzeba trochę poszukać za 30 tyś to w tej klasie kombajnów masz pole do popisu :). Generalnie to co nie kupisz z wymienionych będziesz zadowolony widziałem na allegro że tego typy kombajny MF miały klimatyzacje czy oryginał w co wątpię albo samoróbka, zawsze to już duża ulga gdyby była sprawna. Kupuj tego który będzie w lepszym stanie są to już wiekowe maszyny i trupów jest od groma.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ja poleca Claasa ja już od 16 lat używam miałem na początku Merkatora a teraz już drugiego Dominatora i jestem z tych kombajnów zadowolony, silniki oszczędne, mało awaryjne, proste w obsłudze części może trochę droższe ale do JD są podobno jeszcze droższe,w obsłudze prosty a za 30 tys to można znaleźć nawet Dominatora 85


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzo sie kieruje w strone Massey Fergusona bo One są typowo górskie znaczy sa niskie i takie stabilne, Sam mam na drugim gospodarstwie troche mniejszą odmiane MF 206 i super chodzi ale zawsze lepiej popytać co inni sądzą, no faktycznie hydraulicznej rury bedzie brakować (mam taką w mf 620) ale wiecie wole ręcznie rozkładać niż cały czas naprawiać tego rupiecia.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

New Holland 8030 bardzo dobra maszyna posiadam takiego 2 sezony i w drugim sezonie pod koniec jedyne co się zepsuło to elektro magnez od załączania sieczkarni ale nie żałuje bo sprzedałem w tym roku ok 250 belek po 20zł także trochę przychodu było. Być może będę go sprzedawał w tym roku polecam ten model :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo awaryjności w przypadku classa jeżeli chodzi o części większego problemu nie ma są tzw: już złomowiska gdzie przykładowo stoi kilka kombajnów i handlarz mówi masz młot i przecinak wykręć sobie i przynieś, może warto by było dopłacić trochę i wyższą półkę się rzucić coś na hydrostatycznym napędzie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Na 20 ha hydrostat to już szaleństwo. Myślę że to chyba ma być prosta maszyna, która ma bezawaryjnie skosić te 20 ha i przestać resztę roku pod dachem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może częściowo masz racje jakby się uparł to vistula by wymłóciła :), ale porównując starego mercatora do kombajnu MF 24 to gwarantuje że po kilka godzinach pracy wybrałbyś tego drugiego nie wiesz co będzie w przyszłości może ktoś dokupi ha albo jakieś usługi, komfort bez porównania, do lepszego człowiek szybko się przyzwyczai. Z wielką chęcią wymieniłbym Classa na takie cudo. Zobacz tą przykładowa aukcje za 31 tyś.

http://allegro.pl/massey-ferguson-24-i1418588698.html

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

ja bym tam został przy zo56, moze i wiekszy, ale czesci latwo dostepne, kazdy mechanik go zrobi, a czytalem na AF czy YT ze facet kupil takiego jd i jak mu sie zepsuł w sezonie to naprawa 15tys, za 15 tys to masz bizona, chyba ze masz duzo ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja ci mogę polecić Massey ferguson 507 posiadam taki kombajn i jestem z niego zadowolony. Silnik 6 cylindry Perkins, heder 3m, sieczkarnia. Kombajn oszczędny, wydajność jak na swoją wielkość ma dobrą i nie jest zbyt awaryjny.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego mf 24 uwierz mi że nie wymieniaj mercatora na niego, dorby znajomy kupił takie i fajnie wszystko hulało ale najpierw właśnie padł ten hydrostat chyba po wymłóceniu 3 hektarów na reszte sezonu najmował ale naprawili to to na następny rok padł komputer i znowu najmował do młócki także może i hydrostat super sprawa ale to już nie nowy sprzęt! Co do Bizona to darujmy sobie, U mnie na wsi jest około jak dobrze policzyłem 37 kombajnów z czego 1 Bizon i ciagle się psuje. Moze i łatwo dostępne części ale jest to kombajn bardzo słabej jakości i niesety dużo odstaje nawet od tych starszych zachodnich marek. MF 507 nie chce bo to już silnik 6cylindrów a teraz mam w swoim mf 6 i do oszczędnych to Ona nie należy a na to co ja kosze to 4 cylindry wystarczą. Pola moze przybędzie ale moim głównym kierunkiem nie są zboża, Sieje je tylko dla płodozmianu, dużo zajmuje powierzchni zaplecze dla bydła i ziemniaki jadalne.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Nie idz w strone tych MF z nowszych wersji jak np. 24 kiedys rozmawialem ze znajomych handlarzem, to stanowczo!!! odradzał mi te mf od razu krecił głowa gdy to usłyszał... Zreszta popatrz na ich cene to juz mówi samo za siebie...

 

MF 206 w miare dobry sprzet kiedys mielismy taki to był nasz pierwszy kombajn B) Nigdy nas nie zawiódł, nie mielsimy z nim żadnych poważnych awarii, ale miał wade brak wspomagania :( i kiedys by tatuskowi ze dwa razy polamało rece na miedzy to powiedział ze kojeny obowiazkowo musi miec wspomaganie i Tobie równiez radze nie zrób tego bledu i nie kupuj kombajnu bez wspomagania! A i ten mf miał jeszcze jedna wade słabo doczyszczal ziarno zrobilismy małe udoskonalenie wymienilsmy koło pasowe na mniejsze na wiatraku(nie wiem jak sie to fachowo nazywa) żeby były wieksze obroty, lecz skutek był taki ze sie lopatki pourywały :lol: Także po tych udoskonaleniach, braku wspomagania i juz starej konstrukcji i wieku poszedł w ludzi ale dobrze go wspominam ;)

 

Teraz mamy DF m770 z 88r. naprawde super sprzet igła jednym słowem! Jedyna wada tego kombajnu jest codzienne pracochłonne porane czyszczenie filtrów i silnika sprezonym powietrzem, ze wzgledu ze ten kombajn jest chlodzony powietrzem. Kombajn o zbitej konstrukcji, bardzo zwrotny i prosty w budowie. Super czysci zboze, lepiej niż nie jeden by młyniekm wyczyscił. I jeszcze jedno ten kombajn ma silnik ulokowany z boku a nie na górze jak inne konstrukcje co za tym idzie srodek ciężkosci jest przesuniety do dołu co jeszcze bardziej czyni go stabilnym i bardzo odpowiednim dla Ciebie ;) Chcesz cos wiecej wiedziec na temat tej maszynki pytaj, chetnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

no to niewiem na jakiej wsi mieszkasz u mnie w rsp 400ha kosza 2 bizony z110 i zo56 i daja rade, z rolnikow kazdy ma bizona, jest 1 forszchnit, ja sam mam kosil 60ha zboza, teraz 40 i pieknie robi, ale coz zrobisz jak chcesz, chiales info to masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy na palcach policzysz Bizony i forszchnity, wszystko jest zachodnie. Osobiście mam MF 206 i fakt brakuje wspomagania i akurat na tamtym gospodarstwie wszystko tniemy na sieczke i sieczkarnia też na nim swoje waży a kręcić trzeba:/ I wiadome wspomaganie musi być w tym co kupie już w MF od 307 mają wspomagania ;) No interesujący jest ten DF ale u mnie właśnie w okolicy tych kombajnów wogóle nie ma i właśnie to chłodzenie powietrzem w takich warunkach jakich pracuje kombajn zbożowy jest naprawde uprzykrzające :/ A mam pytanie odnośnie tego MF co mieliście jak ustwailiście tą wialnie na takie obroty to nie gupił Wam ziarna, ja przy pszenicy ustawiam niecałe max obroty i czasami wydaje mi sie że zabardzo sieje...


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

dobra to ja polecam JD i niewazne ktory model wybierzesz, bo wszystkie maja podobna konstrukcje, ale wazne zeby byl w dobrym stanie

jednak odradzilbym 1032 bo czasem lubi zapchac sie tyl, szczegolnie gdy troche zielonego, trzeba uwazac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No JD są bardzo fajne i z tego co słyszałem elegancko czyszczą tylko ze wydają mi sie bardzo niestabilne znaczy są wąskie a wysokie dopiero właśnie model 1032 jest taki bardziej modułowo zbudowany.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Ja bym ci polecił Massey Fergusona. Mam 307 i nie narzekam. Też mam górzysty teren i ziarnka nie popuści na przechyłach. Ma szeroki rozstaw osi dzięki czemu jest stabliny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7
Napisano (edytowany)

Ja polecam New holland są to dobre kombajny z częściami nie ma problemu bo {dużo} części pasuje od bizona i jest mało awaryjny

 

W tej cenie to:

http://allegro.pl/new-holland-1540-i1432236006.html

http://allegro.pl/new-holland-clayson-1530-i1436908744.html

http://allegro.pl/new-holland-1530-i1441260267.html

http://allegro.pl/new-holland-1540-o-k-a-z-j-a-i1437330466.html

http://allegro.pl/new-holland-1540-i1437330488.html

 

Może któryś ci się spodoba życzę powodzenia i Pozdrawiam :)

Edytowano przez Globus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyżej umiesz czytać ze zrozumieniem??? heder nie więcej niż 3 metry i silnik 4 cylindry.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Ja też ci polecam JD 935 bardzo dobra maszyna wytrzymała i na twoje potrzeby wystarczająca ja swojego w prawie idealnym stanie kupiłem za 20tyś.Polecam ci go to naprawde swietna maszyna


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickboss    1
Napisano (edytowany)

Polecam Ci mf 307 bo jest dosc stabilny na przechylach i dobrze sobie radzi z gorkami ( jest dosc niski niecale 3 metry wysokosci ). Jest dosc ekonomiczny i prosty w obsludze, dobrze czysci zboze. Przy wyborze jakiego kolwiek kombajnu zwracaj uwage na stopien zuzycia podzespolow takich jak ( zebatki w przenosnikach pochylych, stan cepow w maszynie, jak pracuje skrzynia biegow, hydraulika,w jakim stanie sa wytrzasacze ) to ci powie duzo o stanie kombajnu bo liczniki motogodzin to sa krecone prawie zawsze.

Edytowano przez mickboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj