Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna?

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:19

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Czy rozrzutniki z pionowymi adapterami z talerzami na dole nadają się do rozwożenia wapna? Najbardziej interesuje mnie równomierność rozsiewania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Dzisiaj, 13:51
  •  

#2 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:31

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? A są takie z pionowymi, myślałem, że są tylko poziome z talerzami. :unsure: :blink: :unsure:

#3 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:03

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Powinien dać radę. A jaki konkretnie masz rozrzutnik- marka/model? Bo wiele posiada taką możliwość.

#4 Share Janke008

Janke008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:13

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? A ten nowy wielton dałby rade ??

#5 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:24

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Podłączam się do pytania siał już ktoś wapno tytanem 8 plus z czterema pionowymi wałkami??

#6 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:31

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Jeśli rozrzutnik posiada adapter z talerzami to wapno wysieje- jest podstosowany. Ale same wały pionowe nie dadzą rady. Kolega próbował T088 i słabo mu to szło.

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:35

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Nie mam konkretnie wybranego modelu ale np. taki: http://allegro.pl/ro...1419234798.html lub http://allegro.pl/ro...1430307442.html
Czy zasuwą można regulować wysyp tak jak np. w RCW Piast?

#8 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:40

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Te które podałeś jak najbardziej. I fakt - zasuwa i jest regulacja dawki jak w Piaście. Ale przy posuwie hydraulicznym sam dodatkowo kontrolujesz. Ten Samson w szczególności fajnie wygląda.

#9 Share jendrzej

jendrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:44

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Arek da rade jak najbardziej,nie daleko nas jeden rolnik rozwala wapno cynkometem 8t,co prawda ma 4 wałki pionowe,ale nie narzeka na jakosc rozrzucania wapna.

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:45

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Posuwem się wyreguluje ale jeśli np. na przodzie wyżej naładuje się niż na tyle to już nie będzie tak równomiernej dawki a zasuwą można dokładnie kontrolować dawkę, przynajmniej tak mi się wydaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Dzisiaj, 13:51
  •  

#11 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:51

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? No i zasuwa da Ci odpowiednią regulację. I taki rozrzutnik ma lepszą wydajność od poczciwego piasta. Bo 12 czy 13 ton ładowności to nie to samo co 3. Tak więc bez obaw taki rozrzutnik z zasuwą wapno wysieje.

#12 Share jendrzej

jendrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:02

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Arek wapno moze bedziesz brał z cukrowni Dobrzelin?jesli tak to taki rozrzutnik,jest najlepszym rozwiazaniem,w piascie lubi sie zapchac.

Edytowany przez jendrzej, 31 styczeń 2011 - 20:03.

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:09

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Przywiozłem już ok 100t z Dobrzelina i teraz trzeba pomyśleć czym to rozwieść...

#14 Share jendrzej

jendrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:17

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Takze szukaj rozrzutnika,podobnego do tego z twoich linkow.W Zdunach w skr wypozyczaja piasta,ale do wapna z Dobrzelina to on sie nie nadaje,zapycha sie i idzie nerwy stracic

Edytowany przez jendrzej, 31 styczeń 2011 - 20:18.

#15 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:31

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Do magnezowego wypożyczałem właśnie piasta z skru.
Btw. jendrzej skąd jesteś?

#16 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 31 styczeń 2011 - 23:30

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Te dwuwirnikowe są idealne do wapna z cukrowni. Piastem sie nie nadaje bo praktycznie jeden musi siedzieć na piaście i popychać a to gorsze niż praca w kamieniołomach. Tą zasuwą możesz troche wyrównać warstwę podawanego wapna ale ja bym się bał na więcej ją zapuścić żeby jej nie uszkodzić. Raczej w głównej mierze posówem trzeba regulować a jak na przód więcej włożysz to zanim do adaptera dojdzie to warstwa troche się wyrówna.

#17 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:21

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? A czterowirnikowym z talerzami na dole dało by radę czy zdecydowanie lepsze są dwu wirnikowe?

#18 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 02 luty 2011 - 22:35

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? To mi się podoba Nie wiem jak będzie szło z czterema bębnami ale ponoć da się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share jendrzej

jendrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 luty 2011 - 19:12

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna? Arek jestem z Wiskienicy
Czterowirnikowe z talerzami da rade,ale prawdopodobnie poprzez mniejsza srednice talerzy,uzyskuje sie mniejsza szerokosc robocza,takie mam odczucie.

Edytowany przez jendrzej, 23 luty 2011 - 19:13.