Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zagroda dla cieląt

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2011 - 16:08

Zagroda dla cieląt Witam .Na wiosne mam zamiar zrobić zagrode dla cieląt (do 150kg) na obszarze 1Ha.I mam pytanie z czego najlepie zrobić i oczywiście najtaniej ?A może ktoś taką posiada prosze o pomysły. Pastuch napewno odpada wiadomo za mało .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zagroda dla cieląt Dzisiaj, 18:42
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 31 styczeń 2011 - 16:14

Zagroda dla cieląt Nie rozumiem zdania z pastuchem,czego za mało?Skuteczności,powierzchni,pieniędzy na ogrodzenie?
Jestem fanką ogrodzeń elektrycznych,Są skuteczne,pod warunkiem,że odpowiednio mocno "kopią" i są prawidłowo zbudowane.Od kiedy w moim gospodarstwie stosuję mocne elektryzatory sieciowe,skończyły się problemy z samowolnym szwendaniem się bydła i koni.

#3 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 16:28

Zagroda dla cieląt Chodzi mi oto że zamałe cielaki na pastuch.Miałem już taki przypadek ,były puszczone 3 druty też dla takich małych to jak sie rozpędziły to niepatrzyły czy kopie szły na przud.Co z tego wynikło łapanie po polach :blink: ,a jeszcze mam pole przy ulicy więc niebezpiecznie :blink:

#4 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:12

Zagroda dla cieląt Hej. Ja taki okólnik mam ogrodzony tak- co 2,5 m gruby kołek - na nich rozciągnięty podwójny drut kolczasty. Dolny na ok 0,75 metra, górny 1,2 m. I dodatkowo na wysokości tego dolnego drutu pociągnięty pastuch elektryczny. Ewentualnie można zrobić drewniane, ale to drogo wyjdzie. A mój wybieg ma ok 0,5 ha. Problemów z wychodzeniem nie ma. I też z jednej strony graniczy z szosą.

Edytowany przez simon72, 31 styczeń 2011 - 17:15.

#5 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:13

Zagroda dla cieląt Że niby jak? Uciekły ? Dobre sobie... Kolega co hoduje byki ma wokół obory działkę 1,5 ha i razem robiliśmy w tamtym roku pastucha (kupione z neta) cena coś koło 350 zł tj elektryzator, 400 m sznurka i wkręty itd i biega tam 10 byczków do roku i 10 takich do sprzedania ( przedzielone pastwisko na pół) były małe raz czy dwa je kopło i więcej nie podeszły a jak już się zapomniały to znowu im to przypomniało gdzie ich miejsce więc jest to rozwiązanie idealne. Są na dworze od maja do końca września

Edytowany przez PioterKolo, 31 styczeń 2011 - 17:15.

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:15

Zagroda dla cieląt U nas mamy zrobione ogrodzenie dla jałówek z żerdzi i pastucha. Drut jest puszczony od wewnętrznej strony jedna linia pod drążkami żeby nie wychodziły pod spodem a druga wyżej żeby nie wyskakiwały. Mają zrobiony daszek, stoją tam od końca kwietnia to początku października.

#7 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:36

Zagroda dla cieląt Cielęta jak i starsze zwierzęta pierwszy raz wpuszczone do ogrodzenia elektryczne nie boją sie drutu, trzeba je najpierw nauczyc, np. w niedużym kojcu założyc pastuch.
Piwo to moje paliwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:56

Zagroda dla cieląt Ja paluje 2-3 dni na palu po 3 cielaki potem puszczam luzem i one już są spokojne, uszarpią się poskaczą i wrzucają na luz :lol: tylko sporo z tym roboty potem trzy z jednego kojca wypuszczam a następne 3 znowu paluje w lato jak nie ma dużo czasu to pojedynczo do nich wpuszczam po cielaku do tych co już chodzą i jakoś nie uciekają.

#9 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:29

Zagroda dla cieląt A co myślicie o siatce leśnej nie jest taka droga 1mx1,5m to 2zł to wyjdzie ok.800zł + słupki 2m to już mam.Zda egzamin?? :)

#10 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 05 luty 2011 - 22:47

Zagroda dla cieląt ja mam wybieg z siatki leśnej i jest Oki.

#11 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 05 luty 2011 - 23:02

Zagroda dla cieląt

A co myślicie o siatce leśnej nie jest taka droga 1mx1,5m to 2zł to wyjdzie ok.800zł + słupki 2m to już mam.Zda egzamin?? :)

gdzie masz taką tanią siatke??

#12 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 06 luty 2011 - 08:20

Zagroda dla cieląt http://allegro.pl/si...1433487137.html Taka by wystarczyła. :)

#13 Share kogut83

kogut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 luty 2011 - 22:37

Zagroda dla cieląt mam 1 ha ogrodzony siatką leśną i wpuszczone jałówki siatka ma 150 cm słupki co 4m doskonale zdaje egzamin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 07 luty 2011 - 09:43

Zagroda dla cieląt kogut83 a ile masz tam tych jałówek i jaka waga.A masz zrobioną jakoś wiate żeby się schroniły przed burzą i deszczem? Ja mam zamiar zrobić taką 3x4m na 10-15 sztuk powinno starczyć ,a zrobię ją w sadku obok pola zawsze troche ciszej w drzewach, :)