Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt.

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:35

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. Ja jak tylko będę budować kolejną chlewnie (o ile to nastąpi) to będzie to głęboka ściółka. Mikroklimat moze i jest gorszy ale przy dobrej wentylacji da się przeżyć ale za to chorób mniej. Co do pracy to z głęboką ściółką jest okolo 30minut do godziny pracy więcej ze względu na ścielenie. Ale obornik jest przecież super nawozem. więc warto ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. Dzisiaj, 03:48
  •  

#22 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 24 luty 2011 - 17:46

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. A gnojowica nie jest super nawozem?

#23 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 24 luty 2011 - 18:50

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. Lepszym nawet niż obornik bo szybciej sie rozłoży.
Dawid a na rusztach jest niby to więcej chorób niż na sciółce??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 24 luty 2011 - 19:53

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. Ja nie wiem po co wy to budujeta a pozniej plakac ze sie nie oplaca i blaznowac ,ludzie dajta zyc swoim rodzinom i sasiadom niech nie wachaja smrodu ,do bzle jakiej roboty i wiecej zarobisz niz na swintuchach w dlugi popasc to mozna .U nas puste stoja a ludzie do roboty poszli ,ale jesli juz wybrac rodzaj to tylko na wyciag ale ja was przestrzegam bo beda puste stac
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#25 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:55

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. co do chorób to wgle niema porównania ruszt a głęboka ściółka jeżeli do głębokiej ściółki wejdzie choroba w której czeba kasować stado to wystarczy wypróżnić chlewnie dobra dezynfekcja i po kłopocie a na rusztach jest to prawie nie możliwe bo dla mnie jest nie wyobrażalne wyrywać cały ruszt w chlewni i myć dezynfekować i tak w koło. a co do roboty to może na ruszcie jest mniej roboty ale jak ktos ma zima wiatę(stodołę) na słomę to ze słomą niema problemu. A ścielenie to tylko chwila.a co do temperatury w chlewni to zależy jak jest zrobiona u mnie jeszcze nigdy latem nie były uchylane drzwi chyba ze wyłączyli prąd. oczywiście mam dach z tzw płyty obornickiej nie przepuszcza zbytnio ciepła a zima jest cieplej w chlewni. Jak ma Robić jedna osoba to stawiałbym na ruszt;)
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Fazi18

Fazi18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:00

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. Ze 100 tyś. to na pewno musisz mieć
I dużo wkładu własnego (robocizna jest droga)
bardziej opłacalna jest produkcja na rusztach i automatach paszowych .

#27 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:21

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. Byłem na pewnym seminarium w ODRze i się strasznie nasłuchałem że na ruszcie jest o wiele wiecej chorób niż na ściółce, moze stąd me stanowisko. Poza tym na głeboką ściółkę łatwo przerobić byle wiate w okresie wiosna-jesień i bez problemów można tam trzymać świnki, a na zimę to doskonały garaż/wiata na maszyny. Poza tym mój wuja trzyma świnki na głębokiej (okolo 700 sztuk) i ostatnio zrobił kojce na ruszta to smród jest niesamowity. Tak wali że pół wsi to odczuwa. Tak samo jak brałem prosiaki od rolnika ktory trzymał na zwykłej ściółce, a od rolnika który miał na ruszcie. Te z rusztu strasznie śmierdziały. Ręce musiałem 3 dni ostro myć ! a miałem założone rękawiczki !

Co do nawozu - Obornik daje efekty przez 3 lata, a gnojownica ?

#28 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 25 luty 2011 - 00:28

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. Ja nie będę się spierał co lepsze pod względem zdrowotności ponieważ nie mam porównania ale dorzucę od siebie że przemyślana budowa tuczarni na głębokiej ściółce daje duże możliwości przestawiania się czy inaczej zagospodarowania budynków na inną produkcję ( to co wspomniał Dawid727). Przy odpowiednich dużych kojcach w grupie i wysokim budynku co za tym idzie wysokich bramach wjazdowych - taki budynek praktycznie po skończonym żucie może być magazynem, garażem do dużego sprzętu, przechowalnią a nawet od razu możesz wpuszczać tam bydło mięsne i wiele innych rzeczy.
Radził bym dobrze przemyśleć budowę i stawiać dość wysokie budyni (hale) - praktycznie wtedy są nieograniczone możliwości.

#29 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 25 luty 2011 - 09:11

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. To będzie tylko tuczarnia? Jeżeli nie, to na twoim miejscu zrobiłbym tak: lochy, prosięta i warchlaki na ruszcie a tuczniki na głębokiej ściółce. Ja osobiście bym tak zrobił i nikt ze mną nie musi się zgadzać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share mariusz3v

mariusz3v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2011 - 16:56

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt. mario3004 mój kuzyn ma właśnie tak jak piszesz,lochy,prosięta,warchlaki na ruszcie a tuczniki na głębokiej ściółce i jest zadowolony z tego rozwiązania.