Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac?

129 odpowiedzi na ten temat

#121 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 10 luty 2011 - 20:33

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Moim zdaniem zakup ciągnika powinien każdy sam przemyśleć.Czy jest mu potrzebny ,czy da rade spłacić kredyt.Nie można też skreślać "mało"(10-20) hektarowych gospodarstw bo niekiedy takie gospodarstwo może przynosić niewiele gorsze albo i takie same dochody jak i 30-40 hektarowe.Większość rolników w okolicy ma po około 15-25 ha i bardzo dobrze prosperują,większość składała na PROW na ciągniki 100-130km.Wszystko zależy co kto uprawia,gdzie sprzedaje i za ile.I nie ma co porównywać gospodarstw bo każde jest inne i każde ma inne potrzeby nawet jeżeli areał jest taki sam.
I myślę że z 20 ha gospodarstwa można spokojnie spłacać ratę po 10 do 20 tys zł rocznie i nie zamartwiać się czy komornik zapuka :D .Ale to tylko moje zdanie.

Edytowany przez jankes91, 10 luty 2011 - 20:35.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Dzisiaj, 07:46
  •  

#122 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 12 luty 2011 - 10:24

Sedno sprawy jest w tym aby razem z parkiem maszynowym powiększać areał do uprawy.
Tak jak autor tematu ma 36ha i kupuje nowy ciągnik.
Orka - 4 dni (przy dobrym zacięciu 3 dni)
siew agregatem uprawowo-siewnym - 3 dni (przy dobrym zacięciu 3 dni)
opryski i nawożenie - kilka, kilkanaście razy w roku
w żniwa trochę pojeździ z przyczepami ze zbożem (4-5 dni przy dobrej pogodzie)
A resztę czasu ciągnik spędzi w stodole stojąc.
A ile czasu zajęło by mu obrobienie tego MTZ-etem ??
Bo chyba tyle samo by wyszło, może jeden dzień więcej.

Tak wam się tylko wydaje, że to kilkanaście dni w roku, a gdzie koszenie traw, prasowanie siana i słomy, zwożenie tego wszystkiego, załadunek obornika, cięcie kukurydzy i codzienne przywożenie paszy? Taki ciągnik praktycznie potrzebny jest codziennie.

#123 Share Piotruch

Piotruch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2011 - 11:53

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Witam kolegów mam podobny problem jak założyciel tematu a mianowiecie obecnie mamy 50ha ornej plus 4 łąki obrabiamy to ursusem C-360 iC330 .Mamy złożony wniosek na fundusz i mamy do kupienia traktor 120km wybór padł na jd6430 do tego pług i agregat na dzisiaj mamy na to uzbierane 70 tys i brakuje nam z 30 moze 40 i niewiemy czy kupować juz ten ciągnik czy czekać aż uzbieramy tyle ile nam potrzeba .Chcieliśmy go na żniwa i naprawde niewiem co mamy zrobić czy czekać czy brać kredyt i kupowąć .Takze napiszcie co o tym myślicie ?

#124 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 luty 2011 - 12:47

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Z takiego areału to powinniście dać rady spłacić te 40 tys. Nawet powiedzmy w 4 lata, żeby się nie przemęczać.

#125 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 18 luty 2011 - 12:52

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Chciałeś chyba napisać że brakuje wam jeszcze 300 a nie 30 może 40?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#126 Share Piotruch

Piotruch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2011 - 13:16

Chciałeś chyba napisać że brakuje wam jeszcze 300 a nie 30 może 40?

traktor kosztuje ok200000 plus reszta ok 40 rozliczamy sie z vat plus połowa zwrotu takze ja wychodze z założenia że musimy miec połowe kwoty netto tych maszyn co daje ok120000

#127 Share popo73

popo73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 luty 2011 - 14:04

Witam kolegów mam podobny problem jak założyciel tematu a mianowiecie obecnie mamy 50ha ornej plus 4 łąki obrabiamy to ursusem C-360 iC330 .Mamy złożony wniosek na fundusz i mamy do kupienia traktor 120km wybór padł na jd6430 do tego pług i agregat na dzisiaj mamy na to uzbierane 70 tys i brakuje nam z 30 moze 40 i niewiemy czy kupować juz ten ciągnik czy czekać aż uzbieramy tyle ile nam potrzeba .Chcieliśmy go na żniwa i naprawde niewiem co mamy zrobić czy czekać czy brać kredyt i kupowąć .Takze napiszcie co o tym myślicie ?

kolego nie ogladaj sie za niczym tylko kupuj.co roku dostaniesz doplaty to bez problemu splacisz kredyt no i jeszcze dostaniesz zwrot[prow]

#128 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 18 luty 2011 - 15:57

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Wybór należy do Ciebie,bo sam wiesz czy podołasz spłatę kredytu.Byłem w identycznej sytuacji jak Ty.Wybrałem nowy ciągnik,moim zdaniem ciągnik to podstawa gospodarstwa,a ty masz nie małe bo 36ha to jest kawał pola do obróbki.A MTZ wiadomo bardzo dobra maszyna i 60ątka też.Ale jednak trochę mało na 36 ha.Najpierw kup ciągnik,a potem umaszynowiaj się,takie jest moje zdanie.Ale wybór należy do ciebie.

#129 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 18 luty 2011 - 21:50

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Piotruch ja was podziwiam,że taki kawał pola obrabiacie takimi obrzynkami. Mam 20 ha i trzy ciągniki 30-100km. Ale w polu spedzam kilkadziesiąt godzin w całym roku.
Co do tych kosztów,to musisz wyłozyć całąkwotę, a zanim dostaniesz zwrot to moze minąć rok. A swoją drogą to tani ten JD6430.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#130 Share Piotruch

Piotruch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2011 - 22:45

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? No rzeczywiście jest ciężko, gdy jest dużo pracy to wymiana oleju w C-360 starcza na 2 tygodnie.A z tym zwrotem no naprawdę trzeba tak długo czekać?

Edytowany przez Piotruch, 01 wrzesień 2013 - 20:07.

Dodaj odpowiedź