Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac?

129 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:12

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? maniek czym te swinie karmisz skoro masz 1 zl??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Dzisiaj, 11:36
  •  

#42 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:13

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem. Proponujesz bym sprzedał C360 i MTZ-a i kpił jeden większy? Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę bo bo potrzebny jest mały ciągnik pomocniczy a C330 jest zdecydowanie za mały.

#43 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:14

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? wejdz na gg to CI powiem powiem dokladnie jakie moje zdanie

#44 Share ice2006

ice2006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,ekologia,sport,technika rolnicza i nie tylko

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:16

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? powiem tak narpiew sie kupuje ciągnik a sprzęt to nawet można porzyczyć od sąsiada lub wykorzystać mniejszy ja zrobiłem ten błąd i teraz cierpie bo otrzymałem w darowiżnie 14 ha i c360 do remontu więc remontowałem,remontowałem i remontowałem końca nie było potem dokupiłem 15 ha więc trzeba było kupic większy ciągnik bo 60 po pierwszym roku na tym areale zajechałem chciałem fortschritta ale po oglądaniu u paru chandlarzy nie kupiłem ale za to trafił mi sie zetor 8011 w cenie fortschrita więc wziełem po roku znowu doszło ziemi do 100 i znowu sie nie wyrabiam a jak bym odrazu kupił porządny ciągnik to bym miał problem z głowy i na twoim miejscu brał bym nowy ciągnik bo nowe to nowe ja terz w tym roku będe brał nowy a te 10 patyków rocznie na spłate zawsze sie znajdzie jak nie z dopłat to ze sprzedaży;pozdrawiam

#45 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:18

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? jeśli Twoje gospodarstwo jest tak mocne finansowo to kupuj traktor i się nie zastanawiaj bo raczej na nim nie stracisz! to nie auto że co roku traci na wartości! ale jeśli masz brać kredyt to się mocno zastanów! ale jak większość tu piszących jeżeli masz możliwość dobrania ziemi to to bierz, bo to jest towar którego cena wzrasta i wzrasta! a do tych "mądrych" co piszą ze obrabiają c-360 ileś tam ha-- znam i ja takich niewolników własnego losu jak jest jesień to ryją całymi dniami i nocami, a potem ręce bolą od kierownicy i co to za robota to jest męczarnia i tyle! wiec niech nikt nie gada że komfort nie jest potrzebny, bo jest! kuzyna (sam) obrabiał 16ha :lol: c-330m kilka lat + hodowla to jak sam mówił jest to totalna głupota!

#46 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:21

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? jak dobrze policzyć przy niewielkich inwestycjach vat nie jest opłacalny

#47 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:29

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? vat nie oplacalny?????? a paliwa moze z 5000 tys litrów kupuje :) nie liczac innych rzeczy

#48 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:41

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? samo paliwo to nie wystarczy, inne środki produkcji to też za mało, ale Tobie cały vat od Twojej produkcji zabiorą, trzeba inwestować i to sporo, a chłopak studiuje i jak na razie gospodarstwo jest ojca i nie wiemy czy on ma chęć mocno się nadwyrężać, poza tym pewnie ma jeszcze inne dzieci i im też coś musi dać, a na wszystko nie wystarczy, wiem po sobie mam czworo rodzeństwa i każdemu się cos należy a najlepiej spłacić od razu, bo póżniej mogą być pretensje

#49 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:53

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? na Vacie nie są Ci co sie US boją :) a jak sie cos popsuje to czesci tez nieraz sie sporo kupuje i fakture tez sobie mozna zalatawic jakies czy na nawoz na cokolwiek ja kompa jak kupowalem tez wliczylem i nie bylo problemu

#50 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 31 styczeń 2011 - 23:04

samo paliwo to nie wystarczy, inne środki produkcji to też za mało, ale Tobie cały vat od Twojej produkcji zabiorą, trzeba inwestować i to sporo, a chłopak studiuje i jak na razie gospodarstwo jest ojca i nie wiemy czy on ma chęć mocno się nadwyrężać, poza tym pewnie ma jeszcze inne dzieci i im też coś musi dać, a na wszystko nie wystarczy, wiem po sobie mam czworo rodzeństwa i każdemu się cos należy a najlepiej spłacić od razu, bo póżniej mogą być pretensje

Masz rację. Ojciec już za bardzo nie chce pakować się w duże kredyty, a co do rodzeństwa to mam tylko siostrę, która już kończy studia i myślę, ze nie będzie nić ode mnie chciała. To nie te czasy, że rodzeństwo się o ziemie kłóciło, przynajmniej tak mi się wydaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 31 styczeń 2011 - 23:06

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Niech ktoś mi powie jak możne się nie opłacać Vat przy prowie na nowy ciągnik + osprzęt ?

Prawda jest taka jak przekazuja przedmówcy- vat przy braku inwestycji jest bzdurą chyba że "kreatywna ksiegowosć" ;)
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#52 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 23:18

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Tyle, że PROW właściwie się już skończył.... Stary, skończ studia, wyszalej się, poznasz nowych ludzi, nowe poglądy i nie zajmuj się jakimś traktorem. Jeszcze zdążysz się napracować. Wrócisz, to jak będziesz chciał to kupisz sobie pięć :) .

#53 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 23:27

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? proste pytanie to i prosta odpowiedz;masz kasę to bież-krzyż ci podziękuje(wygoda itp.),nie masz kasy,musisz pożyczyć to jeszcze nie;czyjaś d..a na twoim krzyżu się przewiezie.u nas w okolicy kilku to jakieś działki posprzedawali,nieużytki(ceną dochodziło do 100 za metr)to i w nowe ciągniki zainwestowali,domy odstawili,jakaś fura-zastrzyk gotówki dla poprawienia swej wygody,a morga z całości nie tak wiele ubędzie,można i tak-ale to blisko trójmiasta.

#54 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 01 luty 2011 - 10:52

Masz rację. Ojciec już za bardzo nie chce pakować się w duże kredyty, a co do rodzeństwa to mam tylko siostrę, która już kończy studia i myślę, ze nie będzie nić ode mnie chciała. To nie te czasy, że rodzeństwo się o ziemie kłóciło, przynajmniej tak mi się wydaje.

nie o ziemię tu chodzi, siostrze też się coś na start w życiu należy, ojciec na pewno o tym myśli, siostra musi gdzieś mieszkać, jakieś mieszkanie jej by się przydało lub dom, sama sobie teraz przecież nie da rady, wiadomo jakie są zarobki, coś o tym wiem, mam trzy siostry, niedawno wychodziły za mąż i brata, jeszcze studiuje ale też trzeba będzie mu pomóc, nie każe mu przecież iść gdzieś mieszkać na pokoju lub wynajmować mieszkanie

Edytowany przez prometeusz, 01 luty 2011 - 11:07.

#55 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 02 luty 2011 - 17:13

To źle ci się wydaje,bo do póki jest na garnuszku rodziców to jest OK ale tylko to do czasu kiedy będzie mieć męża a to nigdy nie wiadomo na jaki szwagier ci się trafi.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#56 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 luty 2011 - 23:12

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? z rodzeństwem jest różnie.we wsi gość przeję gospodarkę bo żadne nie chciało(robić itp.)jak po latach pierwszą działkę sprzedał i to dobrze to wszystkie się darły że im się z gospodarstwa spłata należy.pieniądz zmienia ludzi ;[

#57 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 luty 2011 - 07:17

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Dać 150tyś za to żeby mieć 20KM więcej jak dla mnie to szaleństwo zwłasza na gospodarstwo 30h
a dopłaty nie wiadomo jak długo jeszcze będą.

#58 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2011 - 07:55

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Mojm zdaniem nowy ciagnik bez prow to niezbyt dobre rozwiązanie wydasz około 200 tys. Brac kredyt na taki zakup na kilkanaście lat to tez głupota. Jesteś teraz na takim etapie, że róznie może wyjść. Np poznasz dziewczynę która nie zechce na wsi mieszkac trafi ci się dobra praca itd. Lepiej poczekaj te 3 czy 4 lata będzie nowy prow bedziesz miał jakiś prezyzyjniejszy plan na życie itd.
Zakup większego rozrzutnika powinienes łatwo ojcu wytłumaczyć po pierwsze większy później łatwiej sprzedać jak by co, po drugie robisz mniej kursów. Jak kupisz rozrzutnik około 8 t mtz powinien sobie z nim poradzić a i 100 konnym ciągnikiem nie wstyd taki ciągać.
Co do rodzeństwa uważam, że rolą rodziców jest mniej więcej sprawiedliwie dzieci podzielić. Tak, aby mogły sobie po latach na święta zyczenia złożyć. Mieszkania w mieście i ogólnbie życie jest dość drogie.

#59 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 03 luty 2011 - 08:01

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Ja na twoim miejscu bym kupil Ursusa 110KM cena kolo 120tys netto jak sie nie myle albo Forterre w podobnej ceni i ilosci koni nie ma sensu sie pchac w zachodnie ciagniki ktore moge sie zaczac psuc za pewien czas i wtedy bedzie dopiero katastraofa dla kieszeni i zdrowia bo dosc nowy ciagnik a zepsuty stoi. Pierw kup ciagnik pozniej do niego maszyny.

36ha to nie jest w cale tak malo jak tu co nie ktorzy pisza jesli chlopak ma glowe na karku i rozsadnie inwestuje to bedzie zyl sobie lepiej niz ten co ma 100ha a nawet i 200ha bo nie sztuka jest posiadanie duzej ilosci ziemi i hodowli sztuka jest to dobrze wykorzystac i miec z tego jak najwiecej korzysci a jak najmniej nerwow. Bo jesli ktos nie potrafi poradzic sobie z 30ha to i z 300ha nie poradzi sobie ..

@hubertuss mowisz ze mieszkasz w miescie i jak sam zauwazyles zycie jest drogie a place marne a mysle ze on by mial duzo lepiej z tych 36ha ktore pewnie z czasem powiekszy niz pracujac w miescie bo ile dostanie? 1100zl najnizsza karajowa malo gdzie mozna dostac wiecej, sam mieszkam w miescie i pracuje od poniedzialku do soboty cale dnie blisko i mam 2200zl na reke ale co z tego jak mnie cale czys nie ma w domu nie mam czasu na nic majac rodzine w przyszlosci nie mialbym z nia prawie kontaktu rano wychodzac oni spia wracam oni spia juz prawie czy to takie kolorowe zycie?

Edytowany przez 19Damian89, 03 luty 2011 - 08:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2011 - 08:38

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Znam ludzi, którzy jeszcze 5 lat temu prawie nie mieli co jeść. Dzisiaj zarabiają po 5 tys miesięcznie i to ze średnim wykształceniem. Ciężko jest o dobrzepłatna prace ale wiem, że takie oferty się zdarzają oczywiście w zalezności od kierunku studiów i miejsca zamieszkania czy tez miejsca gdzie się chce pracę podjąć.
Teraz z innej beczki, trzeba odpowiedziec sobie na pytanie. Skoro z takiego areału udało się kupić jak do tej pory mtz a to czy gospodarstwo udźwignie kredyt 120 czy 150 tys. No chyba, że w domu są inne wydatki ale to na jedno wychodzi.

Dodaj odpowiedź