Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac?

129 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 31 styczeń 2011 - 15:33

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Kolega @adamkon nie opiera się na zbozu ale także na bydle więc nie liczy tylko na ceny zbóż, zawsze będzie miał co z nim zrobić.
Jeśli masz chociaż te 50% wkładu własnego to można sie pokusić o ciagnik, ale branie całek kwoty kredytu bez wkladu własnego jest już moim zdaniem ryzykowne, Ciagnik chcesz wziąć o 20km mocniejszy, myślę że można dobrać maszyny na pograniczu, z forum mozna wyczytać że do 3m 100km chodzi, ale chodzi bo musi, 80 raczej nie da rady, a 2,6m jest alternatywą, przy 100km spokojna praca, przy 80km wystarczajaca... Rozrzutnik używany, czyli można kupować teraz,chyba ze masz czym wozić i musisz mieć ciągnik, to rozrzutnik można kupić później. To zależy tylko od Ciebie...
Co do osób piszących po co mu 100 km jak MTZ też obrobi bo to tylko 36 ha. Zależy od profilu produkcji bo np na moje 25 ha potrzebuje oprócz tego co mam jeszcze coś około 100-110km

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Dzisiaj, 21:36
  •  

#22 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 15:58

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Chłopaki na miłosc Boga co wy tak smecie to raz kiedys i ciagnik trzeba zmienic konia sie mymieniało to i ciagnik trzeba zmienic a za kupywaniem staroci to jeste na nie mozesz w takie Bagno wejsc ze ho ho skarbonka bez dna cos porzodnego to trzeba z 50tys połozyc zeby zaraz nie remontowac a jezeli masz juz 50tys to nie widze sesu pchania sie w urzywke zakładajac ze 100kony ciagnik kosztuje 200tys brutto wpłacasz 50tys zł reszte na 15lat w kredyt i robisz jak człowiek bo nie wierze ze z 36ha bedze mu ciezko wygospodazyc 15tys na rok a jak bys sie jeszcze na prow załapał to juz wogole
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#23 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:46

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? To napisze teraz jak ja to widze.
No niby te 20km to bedzie troszke czuc różnice w mocy ale suma sumarum mym zdaniem to bedzie "zamienił stryjek siekierkie na kijek..." bedziesz mial badzo podobny ciegnik do mtz i to znowu 4 gary... Jesli twoj traktor sie dobrze trzyma to mysle ze do 50ha jestes w nim stanie obrobic. Poczekaj jak skonczysz studia, przestaniesz byc co miesiecznym wydatkiem dla rodziców i zaczniesz pracowac na swoj rachunek. Na chwile obecna mysle ze lepiej bedzie inwestowac w ziemie bo jej nigdy nie przybedzie a cena z roku na rok napewno bedzie rosnac. Jak juz bedziesz po studiach i bedziesz miał chec wchodzic w ten biznes to wtedy można myslec na powaznie o wiekszym nowym traktorze tylko nie 100 koniach tylko napewno 6 cylindrów i moc jakies 120-140km zeby juz Ci posłużył przez lata i bedziesz mial perspektywe na powiekszenie gospodarstwa.

#24 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:05

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Kup 1224 albo 12245 jak chcesz komfort, 6 garów, sam naprawisz, jak w bdb stanie trafisz to maks 40tyś zł i bez kredytów, PROWU, a pociągnie on agregat uprawowo siewny 3m, grubera 3m i obrotówkę 4 skiby, no i rozrzutnik typu T088 to spokojnie bo ja ciągam nim 10 ton na jednej osi i daje rade spokojnie.

#25 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:10

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Co wy mowicie MTZ moze nie był zły ale 20 lat temu jego hydraulika nie daje rady w ciezszych maszynach i żeby to był zetor lub cos innego to jeszcze mogłby przeczekac ale w tym wypadku to nie ma co sie zastanawiac. Do dyczko0 no ha masz sporo ale przy tych ciągnikach jak dajesz rade to albo masz polowę łąk i słaba klasa gleby albo walisz taką sztuke że hej i pewnie to drugie skoro musisz kombinowac by przy takim areale martwic sie o spłate claasa.

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:12

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Ja myśle też że najpierw zaczął bym od najtrudniejszej rzeczy i najdrozszej czyli ziemie. Jak już będziesz miał tyle że nie będziesz mógł sie wyrobić to weźniesz jeden sezon kogoś do pomocy i wtedy pomyślisz o nowym ciągniku. 36 ha i 80Km ciągnik to jednak spokojnie się wyrobisz sasiad tylko 10 mniej i C-360 dyma i zawsze sie wyrabia do pomocy ma ciapka. Ale on ma życie w sobie dzień i noc jedzie a spokojnie dniami by sie wyrobił B) Także ja bym najpierw o ziemi myślał i tak jak ktos napisał rozrzutnik możesz większy kupic jedynie do full go nie załadujesz.
Co do hydrauliki MTZ to ona ogólnie jest mocna tylko sie poci ale jakiś wolny dzionek gdy człowiek sie nudzi zdjemujesz obudowe w kabinie bierzesz klucz i zmieniach uszczelki to jest chwila z silownikiem więcej roboty.

Edytowany przez UrsusCzesio, 31 styczeń 2011 - 18:14.

Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:28

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? leniwy27 :
Gleba 4a, 4b trochę V jak to w wielkopolsce, łąk zero
po żniwach, talerzówka gdzie potrzeba przemieszać słomę oraz po rzepaku, jeśli nie orka na mniejwięcej 20cm więcej nie ma warstwy płużnej, przed siewem agregat lub brona, siew, opryski, nawożenie, na wiosnę to samo agregat lub brona, siew, nawożenie i opryski.
Jeden pracownik na stałe no i wiadomo do żniw więcej. Zeszły rok ?? Podam przykład 4 tony rzepaku i 8 ton pszenżyta z ha ?? Jakieś pytania jeszcze masz ?
I nie potrzeba to tego bajeranckich ciągników i drogich maszyn.

#28 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:37

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? no to ci powiem ze dobrze sobie radzisz i kazdy wie że podstawa to mieć ha tylko ten towar jest deficytowy a w naszym rejonie dzierzawy dochodzą do 2200zl z ha i weź tu rządz. I chyba jesteś nieliczny bo wiekszość na twoim miejscu to by przynajmniej miała jako ciągnik główny 230km :rolleyes: he he.

#29 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:56

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? chodziło mi o to, że w tak młodym wieku nie warto podejmować zbyt pochopnych decyzji o kredycie, zwłaszcza gdy przyszły gospodarz nie jest jeszcze żonaty, sam z własnego doświadczenia wiem, że nie jest proste przekonać dziewczynę aby została na wsi, mam 33 lata i dopiero teraz znalazłem taką dziewczynę która nie robi z tego powodu ceregieli, pomimo tego, że pochodzi z miasta a muszę zauważyć, że mieszkam 12km od dużego miasta i moja przyszła małżonka może iść do pracy w swoim zawodzie, jeżeli będzie taka jej wola i tak raczej będzie, ponieważ nie mam aż takich obowiązków które nakazywałyby pracę aż dwóch osób, poza tym rodzice jeszcze mi pomagają ale niektórzy nie mieszkają w tak korzystnym miejscu i zaciągnąć dziewczynę w jakąś okolicę gdzie wszędzie daleko nie jest łatwo
poza tym po ukończeniu studiów może trafić Ci się posada w jakiejś firmie z branży i na etacie będziesz miał lepiej niż na roli
a wracając do sprzętu to Mtz można założyć turbo i moc mu wzrośnie wydatnie oraz wzmocnić hydraulikę bo , z całym szacunkiem dla jednej z powyzszych wypowiedzi z gruberem 3 metrowym to raczej rady nie da, jeżeli nie jest zbyt wyeksploatowany, a jeżeli jest to sprzedać tego, a kupić mocniejszego juz z turbiną te 10 czy 20 tyś na dokładkę nie jest to zbyt wielka kwota a można przy odrobinie dobrej woli i cierpliwości poszukac naprawdę coś dobrego
o dofinansowaniu to chyba na razie można będzie juz zapomnieć bo po tym naborze wniosków to raczej już kasy nie będzie
P.S.
ten kto daje za dzierżawę 2200zł jest dla mnie zwyczajnym głupcem :lol:
to, że teraz pszenica jest po 900zł nie znaczy, że w następnym po tyle będzie, niech trafi po 500 to mamy prawie4,5 tony i co zostaje po za tym jak będziecie tyle dawac to nie długo wszyscy tyle będą chcieli

Edytowany przez prometeusz, 31 styczeń 2011 - 19:13.

#30 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:29

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Najbardziej to mnie śmieszą tematy typu: jaki ciągnik pomocniczy na 8 ha (bo 60-tka za mała) :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:42

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Ja też twierdze że 2,2tys to chore i dlatego nie mam szans by powiekszać a i w zakupie też szaleją a ten rok co nadchodzi bedzie najgorszym bo ceny zbóz podbijają stawki. maniek33 popieram ale tak jest u mnie kuzyn na 5ha miał c 330 i c 360 stwierdził ze szału nie ma i kupił jeszcze zetora 7211 sieje rzepak i zboza :lol:

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:22

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Nie no mocne -praktycznie obok domu mam pięciohektarowe pole-przecież to na upartego można łopatą obrobić :D .

#33 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:56

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? dyczko0 jak ty masz 160ha to chyba sam piach i po tonie żyta zbierasz, a dopłatę obszarową (ponad 100tysiecy) oddajesz na radio Maryja, skoro latasz 914 i nie wiesz czy dasz rade spłacić ratę za kombajn.

Ale najpewniej masz 15 lat i tata ci jeszcze wszystkiego nie mówi.

pozdrawiam

#34 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:05

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Co do partnerki życiowej to macie rację. Mam dziewczynę, która wspiera mnie w moich planach jednak ja sam nie chciałbym żeby pracowała w gospodarstwie i w ogóle trudno powiedzieć co będzie z tego związku za kilka lat, ale dziewczyn na rolnictwie nie brakuje :-) Z jednej strony macie rację, że lepiej żeby traktor był w stu procentach był wykorzystany niż miałby się nudzić, jednak przy dodatkowej hodowli robota zawsze jest. Czasami się zastanawiam czy nie lepiej na początek wymienić sześćdziesiątki na jakieś 70KM, które mogłoby pracować z turem i ogólnie w lżejszych pracach, ale znów MTZ powoli zaczyna się sypać choć ma dopiero 2tyś mth, ale to wszystko przez ładowacz czołowy. Hmm... z ziemią jest u nas tak sobie. Sąsiad chce sprzedać kilkanaście hektarów, ale ja przecież teraz tego nie kupię. Ciotka powoli likwiduje gospodarstwo wiec może w przyszłości udałoby się kupić lub wydzierżawić ok 20ha ale to znów oddalone o 6 km. Następna ciotka kupiła 13 ha ziemi 15km od mojego gospodarstwa wiec też może coś by się udało kiedyś wydzierżawić. Matka dziewczyny też ma kilka hektarów ale też kilkanaście km od gospodarstwa, ale jeśli wszytko dobrze by się potoczyło to może nie byłoby tak źle, ale czas pokaże.
Widzę, że temat cieszy się zainteresowaniem i cieszy mnie to, bo może dzięki temu mój pogląd na wszystko jeszcze bardziej się ukształtuje.

#35 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:39

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? 6 km to jak na 20 ha nie daleko, warto pojechać, gdybym ja miał taką ciotkę to bym się zakręcił za tą ziemią

#36 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:49

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Tylko, że ona moa dwoje dzieci które są współwłaścicielami i nie wiadomo czy nie będą chcieli tego sprzedać za szybko.

#37 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:56

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Nie ma co się przejmować. Co za dużo to niezdrowo. Będziesz miał mniej kredytu :) . Idąc tym tokiem myślenia i biorąc pod uwagę np to, że dzisiaj na jednej świni zarabiasz np 1 zł, to wystarczy sprzedać milion sztuk by zostać milionerem. :)

#38 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:05

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? No tak masz rację, ale może powoli trzeba myśleć skąd wziąć ziemie...

#39 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:09

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Moje zdanie chlopaki jest takie z 36 ha spokojnie można na rok 15 tys zł to jest polowa doplat:) Ja bym zrobił tak:) sprzedał c 360 i kupil zetora typu 10245 lub ursusa 1134 na poczatek i bez kredytu by dalo rade a na kredyt np. zwijarke i owijarke skoro masz bydło, jeszcze może cos zarobisz, jeżeli masz kupic T-088 kup sobie tandema 6 ton mniej awaryjny mniejszy i wszedzie wjedziesz:)lecz to kwestia gustu. Sam mam 30 ha i troche kredytów da sie z tym życ:) i zacznij od wejscia na Vat :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:11

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac? Adamkon. Może warto pomyśleć o innym profilu gosp. Dla kogoś kto produkuje np pod szkłem to jest to olbrzymi areał. Lepiej sprzedać 10 świń po 100 tys. :) Pozdr

Edytowany przez maniek33, 31 styczeń 2011 - 22:12.

Dodaj odpowiedź