adamkon

Kupować ciągnik czy jeszcze poczekac?

Polecane posty

Piotruch    0

Chciałeś chyba napisać że brakuje wam jeszcze 300 a nie 30 może 40?

traktor kosztuje ok200000 plus reszta ok 40 rozliczamy sie z vat plus połowa zwrotu takze ja wychodze z założenia że musimy miec połowe kwoty netto tych maszyn co daje ok120000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Witam kolegów mam podobny problem jak założyciel tematu a mianowiecie obecnie mamy 50ha ornej plus 4 łąki obrabiamy to ursusem C-360 iC330 .Mamy złożony wniosek na fundusz i mamy do kupienia traktor 120km wybór padł na jd6430 do tego pług i agregat na dzisiaj mamy na to uzbierane 70 tys i brakuje nam z 30 moze 40 i niewiemy czy kupować juz ten ciągnik czy czekać aż uzbieramy tyle ile nam potrzeba .Chcieliśmy go na żniwa i naprawde niewiem co mamy zrobić czy czekać czy brać kredyt i kupowąć .Takze napiszcie co o tym myślicie ?

 

 

kolego nie ogladaj sie za niczym tylko kupuj.co roku dostaniesz doplaty to bez problemu splacisz kredyt no i jeszcze dostaniesz zwrot[prow]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Wybór należy do Ciebie,bo sam wiesz czy podołasz spłatę kredytu.Byłem w identycznej sytuacji jak Ty.Wybrałem nowy ciągnik,moim zdaniem ciągnik to podstawa gospodarstwa,a ty masz nie małe bo 36ha to jest kawał pola do obróbki.A MTZ wiadomo bardzo dobra maszyna i 60ątka też.Ale jednak trochę mało na 36 ha.Najpierw kup ciągnik,a potem umaszynowiaj się,takie jest moje zdanie.Ale wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Piotruch ja was podziwiam,że taki kawał pola obrabiacie takimi obrzynkami. Mam 20 ha i trzy ciągniki 30-100km. Ale w polu spedzam kilkadziesiąt godzin w całym roku.

Co do tych kosztów,to musisz wyłozyć całąkwotę, a zanim dostaniesz zwrot to moze minąć rok. A swoją drogą to tani ten JD6430.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruch    0

No rzeczywiście jest ciężko, gdy jest dużo pracy to wymiana oleju w C-360 starcza na 2 tygodnie.A z tym zwrotem no naprawdę trzeba tak długo czekać?

Edytowano przez Piotruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj