Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa od podstaw

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share endriucmg

endriucmg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 23:04

budowa od podstaw Witam kolegów, co sądzicie o budowie od podstaw (wszystkie części nowe) ciągnika URSUS C-360? Ile taka budowa mogła by wynieść? A może budowa Bizona była by ciekawa? Jak sądzicie było by to opłacalne, wiadomo oczywiście że nie są to maszyny zaawansowane technologicznie ale na średnie gospodarstwa w sam raz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa od podstaw Dzisiaj, 23:27
  •  

#2 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 23:35

budowa od podstaw jezeli chciałbys kupic nowy blok, skrzynie, most i ogólnie wszystko nowe prosto z taśmy produkcyjnej to chyba byłaby to głupota wszechczasów. myśle że taka budowa wyniosła by około 40 tysięcy może i wiecej to za taką kase mamy już nieporównywalnie lepszy ciągnik od c360. Chyba ze ktos nie ma co robić z kasa i ma sentyment do szescdziesiątki to jaknajbardziej polecam :)

#3 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 00:18

budowa od podstaw no nie wiem czy by się w 40 tysiach zmieścił. już lepiej parcha kupić i odremontować. teraz za każda pierdołe się buli i to solidnie. spróbuj tylko skrzynie skompletować. a poza tym dzisiejsze nowe części pozostawiają wiele do życzenia

#4 Share zurs

zurs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 07:57

budowa od podstaw Witam, zgadzam się z kolegami to już nie te czasy kiedy samodzielna budowa ursusa była bardzo opłacalna, lepiej kupić i odremontować. Pozdrawiam

#5 Share seweryn7701

seweryn7701

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 08:14

budowa od podstaw Do MTZ-ta nowy silnik kosztuje 12000 Kabina 4000, Używany most przedni około 4000, orbitrol 1600 skrzynia 5000 tylny most nie znalazłem. A gdzie reszta? Felgi, opony, oleje, zbiornik paliwa, chłodnica, wyposażenie kabiny ogrzewanie, inst. elektr. Za 15000 kupisz starszego, za 5000 go wyremontujesz, rejestrujesz i ogień.
Oczywiście to przykład bo części do rusa uchodzą za tańsze i tak mi się akurat nawineło. A ile by to było przy zetorze czy ursusie?

Edytowany przez seweryn7701, 31 styczeń 2011 - 08:18.

#6 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 08:44

budowa od podstaw Ja buduje już trzeci raz ciągnik od podstaw. Kupę lat do tyłu zbudowałem od podstaw ursusa c328 i c330 z ojcem, ale to było jeszcze wtedy opłacalne, ale na szczęście niektóre no może większość części wtedy kupowaliśmy po kilka sztuk i teraz to się wszystko pozbierało i powoli składamy drugą taką C330 (latem może wstawię fotki z budowy). Praktycznie wszystko nowe, prócz silnika który pochodzi od wózka widłowego, który ma niewielki przebieg :) reszta nówka. Powiem tak, budowa takiego ciągnika jest bardzo ciekawa, jednak jak ma się części bo teraz przy tych cenach i jakościach części jest to na pewno nie opłacalne!

PS. Kilka lat temu zbudowaliśmy też cały silnik do C360, calutki jest z nowych części, raz był tylko odpalony na jakieś pół godziny, a teraz sobie stoi, może się przyda w przyszłości :)

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 styczeń 2011 - 09:01

budowa od podstaw tylko jak później takie coś zarejestrować?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 09:05

budowa od podstaw Jako SAM
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#9 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 09:21

budowa od podstaw No dokładnie, rejestrowane jest jako SAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 31 styczeń 2011 - 10:47

budowa od podstaw Jeżeli chodzi o c-360 to kompletnie ci się nie opłaca. Ja sam małem zamier zbudowć c-360 ale po obliczeniu tych ważniejszych części to wyszło tyle samo jakbyś kupił w dobrym stanie z papierami. A jeszcze czas trzeba doliczyć i te drobne części. Lepiej kup c-360 w dobrym stanie, zrób remont i będzie ci śmigać jak nowa :) .

#11 Share Damian1014

Damian1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 16:41

budowa od podstaw Ja kiedyś na allegro widziałem tylko ze c-330 pobobno z nowych czesci za chyba 32000zł. A no i jeszcze nie miał kabiny oraz rozdzielacz na błotniku. I nie wiem czy miał ten ciągnik komplet obciążnkiów

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 17:48

budowa od podstaw

No dokładnie, rejestrowane jest jako SAM

Jako SAM

a kiedy ostatnio rejestrowaliście taki ciągnik?
Jak czytałem forum diagnostów to nie zabardzo da się takiego składaka zarejestrować.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share Groch

Groch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:54

budowa od podstaw Ja w zeszłym roku widziałem 330, która miała tabliczkę SAM i normalnie była zarejestrowana. sądzę, iż w zależności od stacji diagnostycznej da się to załatwić.

#14 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:15

budowa od podstaw

a kiedy ostatnio rejestrowaliście taki ciągnik?
Jak czytałem forum diagnostów to nie zabardzo da się takiego składaka zarejestrować.

Przepraszam, muszę sam swoją wypowiedź sprostować, bo rejestracja jako SAM ciągnika to właśnie nie bardzo, ale 2 poprzednie ciągniki które zbudowaliśmy od podstaw rejestrowane były w latach '80 a wtedy nie było z tym problemu, był normalnie dowód w którym było wbite "składak"

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:29

budowa od podstaw Tylko wtedy było dopuszczalne rejestrowanie składaków. Znajomy ma tak VW Polo zarejestrowane a czasy rejestracji składaków się skończyły.
Obecnie, przynajmniej tak mi się wydaje, to jako SAM'a nie da się takiego ciągnika zarejestrować (SAM - rama konstrukcji własnej a tutaj tego nie ma).

Edytowany przez Nikita_Bennet, 01 luty 2011 - 19:30.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:36

budowa od podstaw Komuś sie nudzi jak chce C-360składać od podstaw. To chociaż kup wszystko co z żeliwa blok obudowa skrzyni, mostu podnośnika i w to wsadzaj części no to coś wyjdzie ale gdzie tam to i tak kupa kasy w błoto za tą kase masz wygodny ciągniczek ekonomiczniejszy i 20 lat do przodu
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:38

budowa od podstaw nie ma sensu skladac samemu bo sie nie oplaca . a bizona napweno by sie nie udalo bo jest troche czesci ktorych juz w ofercie nie ma np wiekszosc blach i konstrukcja i duzo innych pierdolek