Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Obora na 30 krów i 50 opasów

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
11 odpowiedzi na ten temat

#1 K700

K700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:40

Obora na 30 krów i 50 opasów hey mam takie pytanie
hcem sobie postawic obore na 30 dojnych krów
i na 50 opasów
zgarniazc gnoju , wolnostanowiskowa , urzadzenia do dojenia zbiornik i tak dalej
ile by mnie to kosztowalo??
jak byscie sie pytali czemu tyle bledów tu sie naje...
ja jestem w polsce od 2 lat ....
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Obora na 30 krów i 50 opasów Dzisiaj, 16:03
  •  

#2 Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • 3310833
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:47

Obora na 30 krów i 50 opasów Ok 1000000 zł w zależności od wyposażenia i konstrukcji
  • 0

#3 pio46

pio46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:52

Obora na 30 krów i 50 opasów Może lepej się zdecydować na jedną specjalizacje= mniej pracy wieksze pieniądze :rolleyes:
  • 0

#4 lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:58

Obora na 30 krów i 50 opasów około 1 mln
  • 0

#5 K700

K700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:04

Obora na 30 krów i 50 opasów 1.ja mam taki problem ze niemoge wsystkich kruw na łąke wypuscic
2.naczym lepszy zysk zrobil na dojnych , czy na opasy.
i jakie bydło (Rasa) sie najbardziej oplaca na opasy.
  • 0

#6 kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • 32835222
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:06

Obora na 30 krów i 50 opasów Po pierwsze to czy mają to być dwa budynki czy jeden?
Sam mam 30 krów dojnych i na taką obsadę z cała pewnością wystarczy Ci hala udojowa typu - RYBIA OŚĆ 2x3 (za ok.50-60tys zł. np. Westfali Surge)
Czy nie lepiej będzie wybudować obore głęboką? Licz sie z tym ze wtedy koszt takiego budynku znacznie spadnie.
-Koszt zbiornika ok. 1500 litrów to 23-27tys zł (przynajmniej tyle kosztowały 1.5 roku temu)
Jakie wybierasz pokrycie dachowe? blacha, ondulina, eurofala(eternit)
Pomyśl nad płytami warstwowymi i nad szerokościa stołu paszowego (wystarczy 4.5m).
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#7 danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:30

Obora na 30 krów i 50 opasów ja też mam obsade 50 szt w tym 28 dojnych opasy i jałówki w dwóch połączonych budynkach.1to obora11x28m a drugi to przeróbka stodoly na 13 stanowisk.środkiem korytaż a przy ścianie pasza.28 krów zależy od okresu laktacji na 3 aparaty 0,50min do max1,20h i wydojone więc nad wydatkiem na hale bym sie zastanowił.cały obrządek w 2 osoby to 2x2h dziennie.
opasy to będą z własnej chodowli bo przeciez nie zawsze będzie jałówka a od 30 szt pare byków zostanie ale w dzisiejszym niepewnym czsie taką inwestycje to trzeba naprawde przemyśleć bo wygoda może nas bardzo dużo kosztować
  • 0

#8 K700

K700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:40

Obora na 30 krów i 50 opasów Kalus77>
no jeden budynek
widzialem takom halle 30 na 12 i 4m
koszt 45.tys.pustaki na 5 tys dostane tylko ile ja musze wydac za zgarniac gnoju.klatki dojarki.matty ...
a oco ci hodzi z tom błebokom oborom??
aten zbiornik to co ile dni opruznias??
stul paszowy to takitak
ajaki pasowuz by sie mi przydał???

ja też mam obsade 50 szt w tym 28 dojnych opasy i jałówki w dwóch połączonych budynkach.1to obora11x28m a drugi to przeróbka stodoly na 13 stanowisk.środkiem korytaż a przy ścianie pasza.28 krów zależy od okresu laktacji na 3 aparaty 0,50min do max1,20h i wydojone więc nad wydatkiem na hale bym sie zastanowił.cały obrządek w 2 osoby to 2x2h dziennie.
opasy to będą z własnej chodowli bo przeciez nie zawsze będzie jałówka a od 30 szt pare byków zostanie ale w dzisiejszym niepewnym czsie taką inwestycje to trzeba naprawde przemyśleć bo wygoda może nas bardzo dużo kosztować

powiem tak kasa to nietaki problem z niemiec do polski wrucilem i sie troche nazbieralo.
ja hcial bym wiedziec co sie najbardziej oplaca??
i jakie krowy trzymac????
i le ja musze wydac na wsystko w srodku .
  • 0

#9 kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • 3225553
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 30 styczeń 2011 - 23:20

Obora na 30 krów i 50 opasów Ja mam obore wolnostanowiskową 34m na 24m pokryta eurofalą, legowiska są ścielone słomą niemam mat, mam 3 korytarze gnojowe , obora jest na 60szt no i jeszcze po drugiej strone stołu paszowego na młodzież jest, mam hale udojową westfalia surge rybia ość 2x5, mam zgarniacze HOULE linowe które chodzą w oborze a na dworze jest zgarniacz łańcuchowy który odprowadza obornik na płyte koszt zgarniaczy to jakieś 100tyś , moin zdaniem bardziej ci się opłaci trzymać krowy mleczne rasy HF lub Simental, niepchaj się w opasy bo moim zdaniem się nie opłaca, mam paszowóz keenan 14m3 i jest wystarczający koszt budowy obory to ponad 1mln
  • 0

#10 Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 31 styczeń 2011 - 00:26

Obora na 30 krów i 50 opasów @K700 jest coś takiego jak translator google, wpisz tam w sobie bardziej znanym języku określoną frazę, i znacznie ograniczysz błędy. Poczytałem twoje posty. Twoje: "naje...", "pier..." hmm skoro jesteś na tak "zaawansowanym" poziomie językowym, to wykaż się poprawnością na "niższych" szczeblach.

"z niemiec do polski wrucilem i sie troche nazbieralo"- to jest bardzo względne pojęcie
  • 0

#11 djgrove

djgrove

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 08:36

Obora na 30 krów i 50 opasów 1. Panowie i Panie mam do was prośbę. Otóż hodujębydło miesne lm i mam zamiar postawić obore na 20-30 memek tej rasy wraz z młodzieżą. Obora ta miała by być w miarę nowoczesna koszt +/- 150 tyś zł.(max. 200) Obora miałaby być postawiona z błachy docieplanej lub z bloczków superexu. Chodzi, aby krowy miały możliwość wybiegu na pastwisko (10 m za oborą) Karmienie odbywałoby się paszowozem , wywóz obornika TURem, obora będzie jedną stronną blisko płotu, chciałbym do obory dostawić wiatę, która będzie biegła w stronę podwórza i łączyła się z garażem. Proszę was o propozycje wym. przejazdów itp.
2. Przykładowy obrazek ( mniej więcej trochę średnio mi wyszło)
| |
| |
| |
|_____________________________________________|
/ ok.8m /
/
/
/
/
/
/
/ dł. 20m
/
/ Wiata
/
/
/
/
/
/
/________________
9m.

Garaż
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#12 opoka

opoka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:59

Obora na 30 krów i 50 opasów Witam. Moim zdaniem obora na bydło mięsne powinna być jak najtańsza, nie wiadomo jak długo będą zyski z tej hodowli i dodatkowe koszty w postaci drogiego budynku tylko zmniejszą rentowność z hodowli. Co do tego paszowozu to bym się poważnie zastanowił, chyba że już jest, bo kupować to trochę drogo jak na mamki. Z materiałów budowlanych to najlepiej dać podmurówkę na 1-1,5m a wyżej drewno i tak jak zalecają najlepiej jedna sciana otwarta. Co do wymiarów to jak ma już być paszowóz to najlepiej ok. 3,5m korytarz paszowy, 4-5m ganek spacerowo-gnojowy puls ewentualnie część legowiskowa. Długość też musi być odpowiednia by wszystkie się zmieściły przy stole paszowym. Conajmniej 1-1,2m na krowę. Taki podział na trzy części wg mnie jest bardziej funkcjonalny szczególnie zimą gdy jest dużo obornika. Przy wywożeniu może być wygodniej i zadawanie paszy można zmechanizować i ewentualnie zmagazynować w okresie silnych mrozów żeby ciągnika nie męczyć. Życzę powodzenia w hodowli bydlaczków i pomyślności.

Edytowany przez opoka, 18 luty 2011 - 20:43.

• 0