Skocz do zawartości

Zdjęcie

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:23

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie chodzi o sprężyny zamocowane na siłownikach hederu, w bizonach (rocznik 1984 lub młodsze) są one zamontowane tak, że jak sie jedzie z podniesionym hederem to heder fajnie sobie pracuje na tych sprężynach, natomiast w mercatorach te spręzyny są tak jakoś dziwnie zamontowane, że w zależności od wysokości uniesienia hederu za każdym razem by trzeba było regulować te sprężyny, co wy o tym sądzicie.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU Dzisiaj, 23:24
  •  

#2 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:41

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU Ja mam takowe w consulu. Wydaje mi się ze ich praca jest tylko wtedy gdy heder jest opuszczony mają one odciążać płozy które suną po ziemi.Przynajmniej tak mi się wydaje.

#3 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 luty 2011 - 21:48

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU hmm ja tam nic nie reguluje mam je cały czas tak samo i jest dobrze
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#4 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:08

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU On mają odciążać i też amortyzować heder. Jeśli jedziesz po jakiś dołach, to możliwe jest, że ci heder będzie skakał, co może się skończyć pęknięciem przewodu. Sprężyna ma za zadanie zamortyzować to skakanie do minimum (ile da rade).
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#5 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 23:32

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU @Kamil1998 Ale nie w mercatorze. W mercatorze one działają tylko na opuszczonym hederze, wiec maja za zadanie tylko odciążanie płóz.

#6 Share Kamil103

Kamil103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja;D

Napisany 14 lipiec 2011 - 21:44

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU :blink: Panowie sam posiadam Merkatora 60 te sprężyny są aby heder przy niskim położeniu amortyzowały opuszczanie na niższe położenia bo bez sprężyn strasznie gwałtownie by opuszczał i nie było by możliwości ustawienia dokładniej wysokość tylko by nim szarpało kto tak ma niech sobie sprawdzi wymontuję sprężyny i będzie widział do czego one są jak mi nie wierzy :rolleyes: .A Ci co nie mają tak i się nie znają niech nie piszą :blink:

#7 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 00:40

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU bez sprezym tez mozna ustawic zakladasz dlawik na rurce i po problemie ;p :D

#8 Share Kamil103

Kamil103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja;D

Napisany 26 sierpień 2011 - 11:49

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU :rolleyes: Tak tylko przy maksymalnym podniesionym hedrze :blink: ciekawe ile byś czekał aby opadł na dół a tak sprężyny działają tylko przy niskim położeniu :rolleyes:

#9 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:22

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU @Kamil103 nie dlugo ;p w bizonach sa dlawiki i jakos sie nie czeka dlugo aby spadl :D ale nie wolno zakladac dlawika co ma dziure jak igla hehe :D bo wtedy to caly dzien bedzie podnosil:D

Edytowany przez kravter, 15 styczeń 2012 - 17:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share czAApla

czAApla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 07:55

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU Kamil103 Ma rację posiadam mercatora i służą one do dokładniejszego ustawienia wysokości hederu.

#11 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:10

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU czAApla@ chyba po to ze jak sie dygnie dzwignia to nie wali od razu do gory tylko po woli sie unosi nie?

#12 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 19 luty 2013 - 14:19

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU Ale wymyślacie z tymi sprężynami :D Gdyby ich nie było to nic by nie pękało, nic nie skakało i można by ustawić wysokość bez dławików dokładnie jak by się chciało (jeśli tylko umie sie operować rozdzielaczem!!!!
Te sprężyny są bardzo przydatne gdy kosi się powalone zboże (jeśli są dobrze ustawione), w przypadku gdy cheder idzie po ziemi i trafi na nierówność to delikatnie się unosi a nie ryje w ziemię jak koparka (oczywiście bez przesady) Można też przy dużym kawałku i bardzo równym ustawić je że nie opadnie niżej niż np 10cm (wygoda)
Aby je ustawić prawidłowo trzeba stać na równym (beton) i tyle wkręcać te duże nakrętki (na podniesionym hederze) aby cheder opadł tuż nad samą ziemią i dalej nie szedł , jeśli będzie za dużo opadał lub nie dochodził do ziemi to niewielka korekta na polu :)
Aby odpiąć heder należy te nakrętki cofnąć do końca bo po odpięciu hedera sam lekki podajnik nie zejdzie tak nisko aby podhaczyć.

#13 Share jacek2424

jacek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:16

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU kiedyś mi tłumaczono że tak długo podkręcać żeby jeden dygnoł cheder na kilka centymetrów z pozyci ziemia odnośnie ustawienia podkrencaniem do 10 cm napewno się da tylko jadąc 2 biegiem na nieruwnym ściernie będzie jak fale na bałtyku

#14 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:21

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU W 100% masz rację, ja mam małe kawałki i często nie równe a te sprężyny mam tylko trochę napięte. Kiedyś jak je prawidłowo ustawiłem (pod siebie) to opadał na ziemię ale nie rył bardzo w ziemię (właśnie dało się dygnąć go rękami) Lecz jeżdżąc po usługach na krzywych polach nie sprawdzało się to.

#15 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 maj 2014 - 19:54

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU W siłowniku jest pierścień oznaczony numerem 19 - jaką rolę pełni, jest uszczelniającym czy tylko prowadzącym, czy ma wpływ na przecieki z siłownika

#16 Share Zbyszek1962

Zbyszek1962

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 maj 2014 - 16:22

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU to jest pierscien segera w jednym typie siłownika lub pierscien plastikowy w drugim typie siłownika

Edytowany przez Zbyszek1962, 10 maj 2014 - 16:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 maj 2014 - 07:52

MERCATOR 60 SIŁOWNIKI HEDERU To którą pozycję trzeba wymienić przy cieknącym siłowniku (przy tłoczysku)